Schizofrenia. Modele kliniczne i techniki terapeutyczne

Tłumaczenie: Zofia Pelc
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Schizophrenia
schizofrenia, psychologia

Książka jest kompetentnym, nowoczesnym wprowadzeniem w problematykę schizofrenii, doceniającym znaczenie psychospołecznych aspektów jej patogenezy i leczenia. Dużą zaletą książki jest wszechstronność spojrzenia, ponieważ nie dość, że zakres poruszanych spraw wykracza zdecydowanie poza dominujące w literaturze klinicznej zainteresowania biologicznymi aspektami patogenezy i farmakoterapią, to jeszcze odnosi się do nich krytycznie, rzeczowo i bez zacietrzewienia. z recenzji prof. Jacka Wciórki

| 2016-11-13

Bardzo dobra, nowoczesna książka o tym strasznym zaburzeniu. Rzeczywiście wychodzi poza aspekt biologiczny i farmakoterapeutyczny, za co autorom cześć i chwała. Czytelnik zainteresowany wiadomą problematyką dowie się z tego opracowania także takich rzeczy jak co to właściwie za konstrukt, ta schizofrenia i czy właściwie istnieje (od tego zaczyna się tekst i bardzo słusznie), jak również jakie są wymiary pełnego wyleczenia (bo oczywiście nie jest to choroba nieuleczalna) - od usunięcia objawów wytwórczych, przez powrót do funkcjonowania sprzed choroby i do społeczeństwa/życia zawodowego, po redukcję lęku czy depresji, tak charakterystycznych towarzyszek tego zaburzenia. Właściwie śmiało może robić ta pozycja za źródło rzetelnej informacji dla każdej zainteresowanej osoby. Plus za okładkę: niby nic niewyrażająca maska, jednak z której da się wyczytać ogrom cierpienia spadający na chorującą osobę. Cieszyć się tylko, że takie opracowania są na rynku.

Przeczytana: 14 stycznia 2017

Książkę oceniam na bardzo dobrą.W prosty sposób autorzy przekazują czytelnikowi wiedzę czym tak naprawdę jest schizofrenia, bez zbędnego mitologizowania tematu.Treść książki klarowna nawet dla laika.Serdecznie Polecam, bo warto wyzbyć się uprzedzeń i zapoznać z rzeczywistymi faktami na temat tej choroby.

earthian | 2015-05-10

Porządna, rzetelna lektura w sam raz dla osoby chcącej zapoznać się z tematem schizofrenii. Autor prezentuje wyczerpująco wszystkie podstawowe elementy objawów choroby, etiologii i możliwości leczenia.

egon | 2016-08-08
life4maggots | 2015-08-12