Czarodziejski palec

Tłumaczenie: Jerzy Łoziński
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Magic Finger

Czy byliście kiedyś na kogoś naprawde źli? Nawet jeśli tak, to chyba nie zamieniliscie tej osoby w coś innego, prawda? Tymczasem kiedy nasza bohaterka się pogniewa, pokazuje swój czarodzielski palec, a skutki są nieoczekiwane!
Ilustrował Quentin Blake.

źródło opisu: Zysk i S-ka, 2003

Każdemu z nas przydałby się czarodziejski palec. Sęk w tym czy nie nadużywalibyśmy jego mocy.

basiarw | 2016-11-27
Przeczytana: listopad 2016

Madra i zabawna ksiazka dla dzieci na jeden wieczor. Uczy szacunku do zwierzat i zastanowienia sie nad wlasnym zachowaniem. Uwielbiam poczucie humoru i styl pisannia Roalda Dahla.

ankha | 2014-08-21

W te wakacje wraz z moim prawie 7-latkiem przerobiliśmy całego Dahla.
Czyta się świetnie. Czarodziejski palec jest akurat na jeden raz. Skłania do dyskusji na temat szacunku do zwierząt, w dygresje można się wgłębiać godzinami.
Za sprawą czarodziejskiej sztuczki rodzina uwielbiająca polowania zamienia się w rodzinę kaczek - co zmusza ich do walki o przerwanie i do zastanowienia się nad swoim postępowaniem.
Polecamy

Dunya | 2013-06-19
Przeczytana: 08 września 2008

Z tej książki pamiętam, że była krótka i mi się podobała.

Ada Zawalnicka | 2017-06-20
Aleksandra | 2017-06-11