BFG

Katarzyna Szczepańska-Kowalczuk
roald dahl

Okładka książki The Witches Penelope Bagieu, Roald Dahl
Ocena 6,5
The Witches Penelope Bagieu, Ro...
Okładka książki Wielkomilud Roald Dahl, Marianna Sztyma
Ocena 7,0
Wielkomilud Roald Dahl, Mariann...

Okładka książki Fantastyczny pan Lis Quentin Blake, Roald Dahl
Ocena 6,7
Fantastyczny p... Quentin Blake, Roal...
Okładka książki Matylda Quentin Blake, Roald Dahl
Ocena 7,4
Matylda Quentin Blake, Roal...

Bardzo przyjemna lektura. Chciałabym poznać tę historię jako dziecko, na pewno zakochałabym się bez pamięci.

Moja ulubiona książka Dahl'a.
W tym roku poczułam wielka ochotę, by przeczytać "BFG" ponownie. Wydaje mi się, że niedługo obejrzę film na podstawie tej opowieści Roalda Dahla. Jest to niezwykle przyjemna historia przeznaczona dla młodszych czytelników, ale mi bardzo się podobała. Uwielbiam lekkie pióro tego brytyjskiego pisarza i humor, który szczególnie w tej książce jest szczególnie podkreślony przez zachowanie samego BFG. Bardzo polecam i starszym, i młodszym.

Moja ulubiona książka Dahl'a.

Książkę przeczytałam tylko dlatego, że jestem w posiadaniu jej wersji w języku angielskim. Pozycja okazała się być dosyć ciekawa, film na jej podstawie powstały również.

Najlepsza książka. Przeczytałam ją w hmmm... 2 może 3 godziny? Poprostu ją połknełam. Dosłownie! Pożyczyłam od taty kindle i czytałam i czytałam. Słońce zachodziło, a ja patrze
- O 81%- szybko wiec doszłam dalej i dalej. Ech żałuje, że nie zostawiłam sobie jej na potem. Najlepsza ksiażka Ever! Nie mam do niej żadnych uwag bo jest poprostu wspaniała :D.

Okazuje się, że scena, w której BFG częstuje Królową swoją „tłoczypianką”, została dopisana na potrzeby filmu, a w oryginale się nie pojawia. Znaczy to, że tę pseudo-zabawną scenę wymyślili twórcy adaptacji, nie autor.
Kiedyś czytałam wersję, w której wyrazy specyficzne dla głównego bohatera brzmiały nieco inaczej np. tam były „szczegórki”, tutaj zaś „szlamgóry”. Książka jest pełna wyrazów mogących brzmieć na różne sposoby i te różnią się między wydaniami.
Ciekawa koncepcja. Jako powieść dla dzieci mi się podoba, ale patrząc pod innym kątem… Właśnie z niego wydaję tego typu ocenę.

BFG to bardzo fajny olbrzym :D
Ci inni nie, gdyby istnieli to mnie już by nie było:-(
Ale że nie istnieją to jestem.
BFG to fajna książka polecam ją. Tym co będą mogli spać.

BFG to bardzo fajny olbrzym :D
Ci inni nie, gdyby istnieli to mnie już by nie było:-(
Ale że nie istnieją to jestem.
BFG to fajna książka polecam ją. Tym co będą mogli spać.

Absolutny klasyk dziecięcych lat. Uwielbiam takie historie. Pocieszny, kochany Gigant zawsze mnie wzrusza. Uwielbiam wracać w przeżywać od nowa.

Nie wiem jak mam się do tej książki odnieść. Trochę przerażała mnie wizja olbrzymów porywających i pożerających ludzi. ŁŁoookkkrrropnooość. I jeszcze ta nazwa – ziemniaki.
Ale bardzo fajny gigant był naprawdę sympatyczny. Miał dobre serduszko. I fajnie przekręcał słowa.
No i proszę… wiemy już też skąd się biorą nasze sny ;-)
Książka taka trochę straszna, trochę śmieszna. Kto chce niech sam sobie przeczyta i wyrobi opinię. Pozdrawiam.

No i proszę… wiemy już też skąd się biorą nasze sny ;-)
Książka taka trochę straszna, trochę śmieszna....

Super książka, żałuję tylko, że najpierw oglądnęłam film.

Super książka, żałuję tylko, że najpierw oglądnęłam film.

Moja ukochana książka z dzieciństwa, która zawsze będzie się nazywać ‚Wielkomilud’, innych nazw nie przyjmuję! Piękne ilustracje, trochę mroczne i magiczne, całość z fajnym humorem, dreszczykiem emocji i nutką strachu (wszak olbrzymi chrupiący ludzi to gładki temat nie jest...) i wszystko co najfajniejsze dla dzieci i dorosłych również.

Roald Dahl Wielkomilud Zobacz więcej