Nie patrz w tamtą stronę

Cykl: Komisarz Walter (tom 1)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ag2S

Czy zdarzyło ci się świadomie odwrócić wzrok od ludzkiej krzywdy? A może lubisz patrzeć? W Puszczy Kampinoskiej zostają znalezione zmasakrowane zwłoki nastolatki. Wszystko wskazuje na rytualny mord dokonany przez okrutnego i żądnego zemsty oprawcę. Nadkomisarz Roman Walter musi trafić na jego ślad, zanim pojawią się kolejne ofiary. Podejmuje dramatyczną walkę, w której stanie twarzą w twarz z...

W Puszczy Kampinoskiej zostają znalezione zmasakrowane zwłoki nastolatki. Wszystko wskazuje na rytualny mord dokonany przez okrutnego i żądnego zemsty oprawcę. Nadkomisarz Roman Walter musi trafić na jego ślad, zanim pojawią się kolejne ofiary. Podejmuje dramatyczną walkę, w której stanie twarzą w twarz z demonami przeszłości.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Piotr | 2019-06-10

Z debiutami bywa różnie.
Ten bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.
Ciekawa nieprzewidywalna fabuła, uzupełniający siebie nawzajem bohaterowie, tajemniczość która towarzyszy nam przez całą książkę.
Zdecydowanym plusem są krótkie rozdziały. Dzięki temu książkę szybko się czyta.

Z przyjemnością wezmę do reki kolejną książkę tego autora.

Kern | 2019-06-03
Przeczytana: maj 2019

Nominalnie powieść jest kryminałem, ale tak naprawdę to łączy w sobie wiele gatunków. Jest tu, obok kryminału, trochę sensacji, sporo obyczaju i nawet szczyptę powieści psychologicznej.
Nieco za dużo. Każdy z aspektów nie został więc należycie oddany. Główny wątek został zepchnięty na pobocze w stosunku retrospektywnych psychologiczno-obyczajowych opowieści.
Czy wyszło źle? Nie. Ale do ideału również sporo brakuje.
Na pewno jest to obiecująca, polska odpowiedź na kryminały skandynawskie.

Tysia19 | 2019-05-16
Przeczytana: 16 maja 2019

Marcin Grygiel, zupełnie obca dla mnie postać. Całkiem przypadkowo trafiłam na książkę autora, w późniejszych czasach dowiedziałam się, że "Nie patrz w tamtą stronę" to jest debiut. Podejrzewam, że artysta pisze z zamiłowania, bo z zawodu jest powiązany z branżą medyczną. A jak każdy wie, dzieło wychodzi najlepiej właśnie wtedy kiedy się lubi to co się robi. Czy podobało mi się o tym niżej.

"W puszczy Kampinowskiej zostają znalezione zmasakrowane zwłoki nastolatki. Wszystko wskazuje na rytualny mord dokonany przez okrutnego i żądnego zemsty oprawcy. Morderca wciąga w mroczną grę policjanta. Nadkomisarz Roman Walter rozpoczyna wyścig z czasem i zabójcą. Musi zmierzyć się z demonami przeszłości.".

Początek książki określiłabym tytułem "Lasecki i Lasecka", ponieważ, nie dość, że był tragiczny to jeszcze na jednej stronie było aż 6 razy wspomniane to samo nazwisko, zdania proste, wręcz ubogie. Wnioski same się nasuwają. Fabuła jest tak schematyczna, że bardzo łatwo jest zgadnąć co...

dwochmezczyzn | 2019-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2019

Bardzo sztampowa. Czyta się nieźle, ale nie wnosi kompletnie nic.

Natalia | 2019-02-21
Przeczytana: 20 lutego 2019

Książka poprawna, po prostu. Ani zła, ani dobra, nieźle się czyta, jeśli komuś nie przeszkadzają nielogiczne i trochę przesadzone zwroty akcji ;) Do poczytania na wieczór może być. Ale fajerwerków się nie spodziewajcie ;)

Floki | 2018-09-30
Przeczytana: 29 września 2018

Nie ma nudy w fabule. Miałam wrażenie , że oglądam serial. Krótkie rozdziały to plus tej książki . Polecam, dobrze się czyta.

Silviana | 2018-08-01
Przeczytana: lipiec 2018

Książka „Nie patrz w tamtą stronę” autorstwa Marcina Grygiera – z wykształcenia chemika – jest debiutem literackim i w moim przekonaniu całkiem dobrym. Chociaż z początku akcja nie wciąga czytelnika, to z czasem nie można się od niej po prostu oderwać. Jest to ogromny walor, szczególnie w przypadku rozpoczynającego swoją literacką przygodę autora.

Marcin Grygier przenosi czytelnika w Puszczę Kampinoską, która staje się osią głównych wydarzeń. To tam bowiem dochodzi do makabrycznego znaleziska: ciała młodej dziewczyny po dekapitacji. Jednak to tylko początek tragicznych wydarzeń. Do rozwiązania tej tajemniczej sprawy i innych zostaje zaangażowany nadkomisarz Roman Walter, który w trakcie śledztwa sam musi zmagać się z demonami swojej traumatycznej przeszłości (utrata najbliższych). Jego problemy alkoholowe, korupcja w policji oraz świat przestępczy wyraźnie odcisnęły na nim piętno.

Autor, w moim przekonaniu, umiejętnie łączy fakty z przeszłości z teraźniejszością, uwypuklając...

BeataT | 2018-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2018

Debiut z mocnym wejściem w świat kryminału. I było by fajnie, gdyby więcej w mej pamięci pozostało. Może kolejne spotkanie z pijącym komisarzem bardziej utkwi mi w głowie.

W Puszczy Kampinowskiej zostaje znalezione ciało zmasakrowane młodej nastolatki, wszystko to wskazuje, że tego rytualnego, okrutnego mordu dokonał groźny i żądny oprawca..
Nadkomisarz Roman Walter prowadzi śledztwo, chce rozwiązać sprawę morderstwa, chce trafić na jego ślad, zanim pojawią się następne ofiary,podejmuje walkę w, której stanie w twarzą, w twarz z demonami przeszłości.
Bardzo dobra fabuła, szybkie, zwroty, zaskakujące akcji, buduje napięcie do końca.
To książka przyzwoita, świetna wciąga całkowicie przeczytałam w jeden wieczór.

Paweł | 2018-02-05

hej
bardzo fajnie opisane wydarzenia które układają się w logiczną całość i dzięki temu mamy pełen obraz tego co autor na przekazuje.
Poruszony jest właśnie problem "to nie moja prawa" lub "ja nic nie widziałem ja nic nie wiem" niestety tak częsty w naszym społeczeństwie a przez co później dochodzi do tragedii.
Do tego akcja jest coraz to szybsza i wydarzenia też nas zaskakują czyli jest to co moim zdaniem powinno być w kryminale.
Całość bardzo mi się spodobała i naprawdę mogę ją polecić innym czytelnikom.
Pozdrawiam