Niemy krzyk

Okładka książki Niemy krzyk Angela Marsons
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Niemy krzyk
Angela Marsons Wydawnictwo: Burda Publishing Polska Cykl: Kim Stone (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Kim Stone (tom 1)
Silent scream
Burda Publishing Polska
2016-04-13
2016-04-13
Marta Komorowska
detektyw kryminał powieść angielska pakt morderstwo

Demony przeszłości, czyli o tym, co już było

Książka jest niesamowicie wciągająca i porywająca. Ciężko się oderwać, akcja biegnie niezwykle szybko. Jedyne, co nieco mnie denerwowało, to charakter głównej bohaterki. Ale jak już skończyłam czytać, to jest ok. Polecam serdecznie!

Przeczytałam jakieś 200 stron i tak naprawdę nic się nie działo. Strasznie to wszystko rozwleczone, dużo nic nie wnoszącej opisówki, napięcie zerowe. Fabuła wyjątkowo nużąca, a więc tym bardziej dziwią mnie rekomendacje na okładce. Jedyny plus to krótkie rozdziały i to tylko dzięki nim zabrnęłam tak daleko... I choć trochę szkoda mi kończyć w połowie i ciekawa jestem czy finał choć w niewielkim stopniu zrekompensowałby mi całość, tak jakoś nie potrafię się zmotywować...

Nieeeee. Gdyby był to mój początek poznawania gatunku, prawdopodobnie byłabym zachwycona i urzeczona, ale niestety ta ilość kliszy i sztampy ciut boli, gdy się jej nie czyta po raz pierwszy. Tak bardzo copy of a copy of a copy, że nie tylko Tyler Durden, ale nawet Narrator by nie przełknął tego szrotu. Omijać!

Książkę przeczytałam sugerując się bardzo dobrymi recenzjami i muszę przyznać, że zupełnie zasłużonymi. Czyta się ją szybko, chociaż tematyka książki jest bardzo mroczna. Dużym jej plusem jest intrygująca postać głównej bohaterki. Na pewno sięgnę po kolejne pozycje tej serii.

Główna bohaterka mocno przerysowana, czyta się szybko - to jedna z tych książek budzących ciekawość co dalej... zakończenie dość pokręcone ale zaskakujące.

Jak na debiut literacki zupełnie nieźle. Końcówka trochę przekombinowana ale w sumie może być...

Fantastyczna seria. Książkę czyta się błyskawicznie, napisana prostym językiem.
Postać Pani detektyw interesująca. Czytając, odczuwa się oczekiwanie na rozwiązanie tajemnicy. Duży plus za zaskakujące zakończenie.

Fantastyczna seria. Książkę czyta się błyskawicznie, napisana prostym językiem.

Druga część podobała mi się bardziej, ale absolutnie nie żałuję ani chwili spędzonej z pierwszą.

Książka dobra. Opisuje zbyt wiele brutalnych rzeczy, żebym ją uznała za bardzo dobrą. Finał tez taki trochę mało wiarygodny. Kryminały , w których motyw morderstwa wynika z zaburzeń psychicznych, są dla mnie zawsze trochę naciągane. Niczym w powieściach fantasy: w wykreowanej rzeczywistości wszystko się może zdarzyć.
Wolę, kiedy akcja jest bardziej spójna i logiczna.
Wg mnie największą zaletą tej powieści jest jej ironiczny język, świetne dialogi i ciekawa postać głównej bohaterki. Ale jeśli dalsze części pójdą raczej w stronę brutalności i akcji a nie drobiazgowego śledztwa, to nie wiem czy będę chciała je czytać.

Wolę, kiedy akcja jest bardziej spójna i logiczna.
Wg...

Ciekawa, wciąga, można przeczytać, ale wiele jest takich książek- raczej jej nie zapamiętam.

• Kryminał
  • 2016