Droga do Rzymu

Cykl: Kroniki Zapomnianego Legionu (tom 3)
Wydawnictwo: Znak Horyzont
Road to Rome
vvvv

ZDRADA Romulus i Tarkwiniusz – ocaleni żołnierze Zapomnianego Legionu, mają za sobą podróż przez pół świata. Teraz znów muszą walczyć dla Rzymu. Zostają wcieleni do legionów Cezara w Aleksandrii. Jako zbiegłym niewolnikom w razie wykrycia grozi im ukrzyżowanie. Komu będą mogli zaufać? Czy ich przyjaźń wytrzyma ciężką próbę? SPISEK Tymczasem w Rzymie Fabiola, siostra bliźniaczka Romulusa,...

ZDRADA

SPISEK
Tymczasem w Rzymie Fabiola, siostra bliźniaczka Romulusa, musi stawić czoła śmiertelnemu niebezpieczeństwu. Kochanka Brutusa, uwiedziona przez jego wroga Marka Antoniusza, zostaje wciągnięta w spisek przeciwko Cezarowi. Mężczyźnie, którego uważa za swego ojca.

MORDERSTWO
Wydarzenia zmierzają nieuchronnie w kierunku fatalnego dnia Id Marcowych. Dla trójki bohaterów będzie to moment ostatecznego rozrachunku, który rozegra się na ogarniętych anarchią ulicach Rzymu. Czy rodzeństwo weźmie udział w zamachu na Cezara? A może stanie w jego obronie? I jaką rolę przyjdzie odegrać w tym wszystkim etruskiemu wróżbicie?

Ocaleni żołnierze Zapomnianego Legionu znów muszą walczyć dla Rzymu. Wydarzenia zmierzają nieuchronnie w kierunku fatalnego dnia Id Marcowych. Dla trójki bohaterów będzie to moment ostatecznego rozrachunku, który rozegra się na ogarniętych anarchią ulicach Rzymu.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,9610,Droga-do-Rzymu

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,9610,Droga-do-Rzymu

Basiek | 2019-08-10

Ostatnimi czasy lwia część książek, które wpadają mi w ręce jest osadzona w starożytności. Wśród nich "Kroniki Zapomnianego Legionu" są zdecydowanie jednymi z najbardziej interesujących i wciągających. I tylko mi żal, że tak szybko skończyłam.

"Droga do Rzymu" zaczyna się w tym samym miejscu, w którym "Srebrny Orzeł" się zakończył - tj. w Aleksandrii na Haptastadionie, gdzie legioniści Cezara toczyli zażarty bój z miejscowym wojskiem. Później scen walk też było sporo, ale zbyt przyjemnie mi się ich nie czytało. Trudno powiedzieć, dlaczego, ale tak było. Ogólnie początek książki był jakiś taki... niemrawy. Przymulony. Niby działo się sporo, ale to nie było "to". Jednak im dalej w las tym było zdecydowanie lepiej. Ostatnie rozdziały są kapitalne.

Duet Romulus-Tarkwiniusz znów świetnie się sprawdza, chociaż ich przyjaźń przechodziła dość spory kryzys. W poprzedniej części znielubiłam Fabiolę i tak mi zostało, może tylko nieco bardziej. Nie jestem jakoś mocno zaskoczona ponownym...

Marcicinek | 2019-07-07
Przeczytana: 02 lipca 2019

Z całej trylogii, ta część jest najsłabsza. Mimo, że objętościowo bardzo podobna do poprzednich dwóch części, to tak na prawdę niewiele się w niej działo. A zwłaszcza niewiele było w niej momentów, które zaskakiwały. Jeśli ktoś przeczytał poprzednie części, to musi przeczytać i tą część by poznać zakończenie ale lepiej nie mieć z byt wygórowanych oczekiwań.

Adrian F | 2019-05-25
Przeczytana: 22 maja 2019

Po nieco drętwym początku dostaliśmy naprawdę ciekawą porcję przygód zabójczych bliźniaków. Pomimo sporej objętości powyższej pozycji autor oszczędził czytelnikom rozległych opisów nie wiadomo czego a także sztucznych przedłużeń fabuły. Można powiedzieć, że w większości raczeni jesteśmy samą akcją, która gna do przodu w przyzwoitym tempie. Zakończona jest oczywiście śmiercią Pierwszego, który został tutaj łącznikiem wszystkich bohaterów i ich przygód. Wyszło na to, że praktycznie każdy ma jakiś związek z Cezarem. Pomimo takiej nieco naciąganej narracji czytanie "Drogi do Rzymu" sprawia dużo frajdy. Polecam.

Pyrlus | 2019-05-19
Przeczytana: 16 maja 2019

Szkoda, że to już ostatnia część tej znakomitej trylogii. Bałem się, że Romulus po ostatnich wydarzeniach zostanie sam, ale całe szczęście tak się nie stało. Książka utrzymuje wysoki poziom swoich poprzedniczek i nadal z wypiekami na twarzy śledzimy losy dwojga bliźniąt i Tarkwiniusza, któremu udało się jednak przeżyć. Razem z nim spędzimy trochę czasu w Bibliotece Aleksandryjskiej i odwiedzimy też szkołę stoików na Rodos. W końcu jednak dotrze do Rzymu.

Podobnie Romulus, który wreszcie odnajdzie Fabiolę, a ich spotkanie odbędzie się w naprawdę dramatycznych okolicznościach. Ich późniejsze relacje nie są takie, jak mogłoby się wydawać. Znowu pojawi się Scewola, a Romulus swoją odwagę będzie musiał potwierdzać na arenie. Jeszcze bliżej poznamy Cezara, a Fabiola okaże się katalizatorem przygotowywanego przeciw niemu spiskowi. Na krótko pojawi się też Gemellus.

Kane znów zabiera nas w podróż w czasie, na zatłoczone, brudne rzymskie uliczki. Znowu mamy znakomicie opisane życie...

Ostatnia część cyklu Kroniki zapomnianego legionu. W tej części nasi bohaterowie nadal walczą o przetrwanie Romulus i Tarkwiniusz w bitwach z legionistami Cezara, Fabiola natomiast zostaje właścicielką Lupanaru dochodzi do konfliktu między Fabiolą a Brutusem gdyż dowiaduje się on o romansie łączącym jego faworytę z Markiem Antoniuszem

czytamcałyczas | 2019-03-06

Okładka
Roma
Skąd
biblioteka
moja opinia
Urzekająca powieść,o Rzymie z czasów Cezara.A raczej końcówki jego życia.\
Zresztą wszyscy wiemy jak.Skończył Cezar,więc nie bawmy się w to.
Że,nie wiemy.Tak został zabity.W Idy Marcowe.
Książka,to wiele wątków /Są tu opisy wyspy Rodos,walk.
Płyną statki,nie znam się na statkach,więc nie będę się bawił.W ich nazywanie.
Są lupanary,czyli agencje towarzyskie.Cóż,najstaszy zawód świata.
Były też walki,ze zwierzętami.Wiem,straszne to.Ale takie były czasy ,był.
Tam nosorożec z Etiopii.
Mom zdaniem czarny,bo biały nie tak agresywny.
Droga do Rzymu,to świetna książka.Może jestem stroniczy,ale ja kocham Rzym/
Sława Rzymowi/

301 | 2018-08-13
Przeczytana: 01 lipca 2018

Bardzo dobra książka, podobnie jak inne Kane'a przygoda fiction przeplatana z prawdziwymi wydarzeniami historii.

Adrian Stolarczyk | 2018-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2018

Cała saga "Kronik Zapomnianego Legionu" to świetne połączenie historii Cesarstwa i fabularnych losów kilkorga ludzi, związanych przez los lub więzi rodzinne, którym przyszło w tych czasach żyć. Czytelnik zastanawia się czy to wątek fikcyjny wpleciony jest w opowieść historyczną czy też jest na odwrót. Niewielkie odstępstwa - na potrzeby fabuły - od znanych nam faktów historycznych autor skrupulatnie objaśnia na końcu każdego tomu trylogii.

chopek_roztropek | 2017-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2017

O ile poprzednie dwie części przygód Romulusa i Tarkwiniusza były świetne, o tyle ostatnia część niestety nie przypadła mi do gustu.
Wszystko w książce zmierzą do nieuchronnego i jedynego właściwego zakończenia, czyli śmierci Cezara, z które odpowiedzialna ma być Fabiola.
Opisy bitew w kampanii Cezara w Północnej Afryce są słabsze niż te, do których autor przyzwyczaił w poprzednich częściach cyklu.
Szkoda, czytając miałem wrażenie, że książka powstała "na siłe"

Krzysztof Młodawski | 2017-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2017

Zwieńczenie bardzo dobrej trylogii. Jak to często bywa, ostatnia część wydaje się najsłabsza. Ale nigdy nie patrzę na takie powieści w ten sposób, gdyż wszystkie te książki opowiadają jedną historię. A w każdej historii są lepsze i gorsze momenty. Ostatnia część może i jest gorsza, szczególnie zakończenie mnie nie do końca przekonuje, ale opowieść "trzyma się kupy", więc nie jest źle. :)

Całą trylogię Kane`a czyta się świetnie. Fabuła wciąga, opisy tamtych czasów zaciekawiają równie mocno. Bardzo podoba mi się przedstawienie ówczesnego Rzymu nie tylko okiem elit, ale też samego "dołu" społeczeństwa.
Polecam tę książki każdemu, kto chce przeżyć ciekawą przygodę w starożytnym świecie :)