Zaprzysiężeni. Skarb Attyli

Cykl: Zaprzysiężeni (tom 1)
Wydawnictwo: Książnica
6,65 (54 ocen i 13 opinii)
tłumaczenie
Robert J. Szmidt
The Whale Road
Wikingowie, Hunowie, Attyla
historyczna
joly_fh

Dołącz do Zaprzysiężonych - walecznych wikingów, którzy wyruszają na poszukiwanie legendarnego skarbu wodza Hunów, Attyli. Młody Orm, zwany Zabójcą Niedźwiedzia, opuszcza rodzinne strony i zaciąga się do załogi Einara Czarnego. Życie na pokładzie drakkara okazuje się prawdziwym wyzwaniem, ale młodego adepta otaczają wyjątkowi kompani związani przysięgą na śmierć i życie. Nie zawahają się...

Młody Orm, zwany Zabójcą Niedźwiedzia, opuszcza rodzinne strony i zaciąga się do załogi Einara Czarnego. Życie na pokładzie drakkara okazuje się prawdziwym wyzwaniem, ale młodego adepta otaczają wyjątkowi kompani związani przysięgą na śmierć i życie. Nie zawahają się zginąć w obronie swych braci ani nie mają sobie równych w walce i? pijaństwie. Zwerbowani, aby odszukać relikwie, wyruszają na poszukiwanie miecza wykutego z włóczni, która przebiła Boga chrześcijan. Droga Zaprzysiężonych wiedzie przez zdradzieckie wody szlaku wielorybów, aż do miejsca, w którym ukryto legendarny skarb Attyli, władcy Hunów. Tam zmierzą się z niebezpieczeństwem, które wystawi na próbę ich braterstwo krwi.

źródło opisu: Książnica, 2013

źródło okładki: http://publicat.pl/ksiaznica/

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Zwykły człowiek
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Szturmując niebo
  • Ekspozycja
  • Nie ma nieba
  • Wyspa
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
  • 450 stron
  • Tajemnica domu Helclów
  • Alan Stoob, łowca nazistów
  • Powrót do Daringham Hall
Zwykły człowiek
Graeme Cameron

9,33 (3 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

8,57 (7 ocen i opinii)
Wyspa
Joanna Miszczuk

8,22 (9 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

6,4 (10 ocen i opinii)
Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Andrew Motion

7,91 (11 ocen i opinii)
450 stron
Patrycja Gryciuk

8,14 (7 ocen i opinii)
Tajemnica domu Helclów
Jacek Dehnel , Piotr Tarczyński , Maryla Szymiczkowa

7,24 (67 ocen i opinii)
Alan Stoob, łowca nazistów
Saul Wordsworth

9 (1 ocen i opinii)
Powrót do Daringham Hall
Kathryn Taylor

6,85 (144 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
detektywmonk | 2015-08-17

Lubię te wikingowe tematy.Książki Cornwella w tym temacie znam,a teraz przyszła kolej na pana Lowa.
Bohater tej książki,to Orm.Zabójca Niedźwiedzia.Który wyrusza w wielką i fantastyczną wyprawę.
Wyprawę nie w stronę Anglii,a w przeciwnym kierunku.
W stronę obecnej Rosji.Wśród rzek i stepów.
Po legendarny skarb wodza Hunów.
Jeszcze nigdy wyprawa tropem Wikingów nie była tak świetnie opisana.
To nie tylko walka z przeciwnikami.Ale i też wzajemna solidarność oraz niezwykłe przygody.
Książka dla wszystkich co lubią te klimaty.

Kasia | 2013-07-15
Przeczytana: 07 lipca 2013

Skandynawscy wojownicy i opowieści o nich mają w sobie to „coś”, co sprawia, że nie jestem w stanie przejść obok nich obojętnie. Kilka tygodni temu nakładem wydawnictwa Książnica ukazał się pierwszy z czterech tomów cyklu „Zaprzysiężeni. Saga o nieustraszonych wikingach”. Wprawdzie tytuł brzmi nieco pompatycznie, niemniej jednak rzut oka na okładkę i opis wystarczyły, żeby skłonić mnie do lektury.

Głównym bohaterem, a jednocześnie narratorem powieści jest młody Orm Ruryksson o przydomku Zabójca Niedźwiedzia. Dołącza on do grupy wojowników zwanych Zaprzysiężonymi, na których czele stoi bezlitosny i przebiegły Einar Czarny. Mężczyzn łączy przysięga wierności złożona wszystkim towarzyszom, a jej złamanie oznacza śmierć bądź przeklęcie przez bogów. Wkrótce załoga wyrusza na poszukiwanie legendarnego skarbu Attyli, władcy Hunów, a droga ku niemu wiedzie przez rozległe wschodnie stepy. Pierwsze problemy pojawiają się niestety dosyć szybko, gdy jeden z Zaprzysiężonych łamie dane...

Powieści historyczne muszą być pisane nie tylko na podwalinach wiedzy i faktów, ale również z wielką pasją. Autor nowego cyklu o walecznych wikingach, Robert Low, posiada zarówno ogromną wiedzę jak i miłość do historii, którą opisuje. Hobbystycznie działa w grupie rekonstrukcyjnej, osadzonej właśnie w realiach wikingów. Dobrze, kiedy autor potrafi się wczuć w to, co przekazuje - była to pierwsza rzecz, która zachęciła mnie do lektury Zaprzysiężonych. I nie myliłam się, że będzie warto.

Orm Ruryksson był wychowywany przez stryja, jego ojciec wybrał życie podróżnika, woja i łupieżcy. Ich drogi jednak na nowo się splotły, gdy Orm pokonał - a przynajmniej tak wydaje się jego kompanom - morderczą bestię, białego niedźwiedzia, zyskując przydomek jego Zabójcy. Młodzian, przekonany, że wuj wysłał go w góry by zagarnąć część jego majątku dla swych synów, bez większego zastanowienia, za namową ojca wstępuje do grupy wojów pod dowództwem Einara Czarnego - Zaprzysiężonych. Wkrótce wyruszają...

Agnieszka | 2015-07-22
Przeczytana: 14 lipca 2015

Attyla (406-453) został królem Hunów najprawdopodobniej w 435 roku i władał nimi aż do dnia swojej śmierci. Hunowie byli wojownikami, którzy wzbudzali ogromny strach w sercach mieszkańców Imperium Rzymskiego. Żyjąc na Wielkiej Nizinie Węgierskiej, zdominowali północną granicę z Cesarstwem Rzymskim, wymuszając złożenie im hołdu przez cesarzy wówczas Wschodniego i Zachodniego Imperium, szczególnie pochodzących z tej bogatszej wschodniej części.

Rzymianie uważali Hunów za dzikich barbarzyńców, a opowieści o nich obfitowały w szereg niewyobrażalnych okrucieństw, jakich zwykli dokonywać. Te opowieści znalazły potem swoje odzwierciedlenie w rzymskiej literaturze. Do czasu objęcia władzy przez Attylę, Hunowie byli ludem koczowniczym, zaś ich bronią były łuki. Osiedlili się na Węgrzech, posiadali świetnie wyszkoloną armię piechoty, i różnili się od innych plemion barbarzyńskich żyjących na granicy z Imperium Rzymskim. Odmienność ta polegała na tym, iż w odróżnieniu od innych plemion,...

OkiemMK | 2014-06-24

To opowieść o młodym Ormie Zabójcy Niedźwiedzia, który swój przydomek uzyskał dzięki szczęściu i zawiłościom losu. Splot nieszczęśliwych wydarzeń i chwila chwały zmuszają go do opuszczenia rodzinnych stron, skalistych wybrzeży, by przyłączyć się do załogi Zaprzysiężonych Warenów. Ich smocza łódź zwana Fiordem Łososia wypływa na wielorybi szlak, gdzie morze jest często czarne, a ląd niewidoczny. Einar Czarny dowódca załogi niosącej postach na morzach i lądach zarządza podróż, w trakcie której wikingowie będą zdobywać, łupić i handlować. Niespodziewanie, kompani związani przysięgą na śmierć i życie, zostają zwerbowani, by odszukać chrześcijańską relikwię. W trakcie poszukiwań trafiają na wskazówki dotyczące miecza Attyli – władcy Hunów, zwanego Biczem Bożym. Ta legendarna broń pozwalająca wygrać każdą walkę oraz owiany tajemnicą skarb Attyli kuszą Warenów. Wyruszają oni, swoim drakkarem w niebezpieczną podróż po nieznanych wodach, ku nieodkrytym lądom. Ta wyprawa nie raz wystawi ich...

mojorisin | 2015-01-17
Na półkach: 2015, Przeczytane, Historyczne

dosyć ciekawa opowieść o wikingach, niestety mnie nie porwała, sama historia niezbyt porywająca, główny bohater jakiś taki pierdoło waty, większość wątków które mogłyby być ciekawiej i szerzej opisane kończą się nagle rozwiązaniem całej sytuacji (był młodym chuderlakiem i nagle dorósł i zmężniał), co ciekawsza postać która mogłaby coś więcej wnieść do historii szybko umiera, relacje między tytułową drużyną zaprzysiężonych raczej oparte na chciwości i przebiegłości a nie na zaufaniu i braterstwie czego można by się spodziewać po drużynach wikingów, ogólnie szału nie ma i grubo zastanawiam się na sięgnięciem po kolejną część, być może dam szanse autorowi na zaskarbienie sobie mojej sympatii, w końcu jest to jego pierwsza powieść, i jak na debiut tragedii nie było :))) polecam umiarkowanie

Frollo | 2015-02-09

Po pierwszą część sagi o Zaprzysiężonych sięgnęłam jako po tematyczną odskocznię od wampirów, wiedźm, wilkołaków i wszelakich innych stworów magicznych. Nie bez znaczenia było również przy wyborze moje zamiłowanie do serii książkowych. "Skarb Attyli" przeczytałam dość szybko i z pełnym zainteresowaniem, wartka akcja i bardzo barwne postaci nie pozwalają się nudzić. Na łamach pojawiają się zatem: charyzmatyczny wódz, tajemniczy szaman, osiłek z wielkim toporem, a narratorem opowieści jest niespełna 16 letni "gołowąs" wspominający początki swych przygód wraz z załogą statku Fiord Łosia.

Nauticus | 2015-06-13
Na półkach: 2015, Przeczytane, Beletrystyka
Przeczytana: 12 czerwca 2015

Mocno średnia książka. Podobał mi się motyw przeniesienia wydarzeń na tereny Rusi jak i samej wyprawy w poszukiwaniu grobowca Atylli. Odniosłem jednak wrażenie, że całość świata przedstawionego w tej powieści została znacznie spłycona i ostała się sama akcja. Nie jest to typ literatury który lubię. Poza tym w trakcie czytania trafiłem na kilka "kwiatków" i nie wiem, czy to kwestia tłumaczenia, czy oryginału, ale coś mi jakoś zgrzytało w tej powieści. Podsumowując nie jest to zła książka, ale raczej dla tych co lubią jak ciągle się coś dzieje. W przeciwnym wypadku możecie czuć niedosyt.

Sebastian | 2013-11-12
Przeczytana: 11 listopada 2013

Jak tu zainteresować czytelników wymarłą kulturą wojowników zwanych wikingami? Ano prosta rzecz: trzeba zgłębić historię, kultywować kulturę, na bazie posiadanej wiedzy napisać interesującą powieść przygodową – i gotowe!
Robert Low – emerytowany już teraz korespondent prasowy parał się trudnym zadaniem, jakim było zdobywanie informacji w zapalnych rejonach kuli ziemskiej. Pisał z Wietnamu, Kosowa, Sarajewa, Rumunii. Gdy na stałe wrócił do domu, postanowił zająć się zgłębianiem wiedzy o wikingach. Książka ta jest właśnie wynikiem jego pracy, trudnego studium nad wymarłą kulturą.
Robert Low nie tylko „interesuje” się kulturą wikingów, przede wszystkim czynnie bierze udział w ich życiu należąc do Bractwa Wikingów z siedzibą w Largs, które to jest bardzo ważne dla historii kultury, bowiem od przegranej na przedpolach tej miejscowości bitwy zaczyna się powolny upadek wikingów i wycofywanie z Brytanii.
Powieść została napisana wg sprawdzonego schematu. Jest to pełna przygód opowieść o...

jarr74 | 2013-10-14
Przeczytana: 2013 rok

„Runy rytuje się w zapętlonych wstęgach Węża Świata, tego który pożera własny ogon. Wszystkie znane mi sagi maja właśnie taki kształt. Dzięki temu opowieść o życiu nie musi zaczynać się od momentu narodzin, a kończyć się śmiercią. Moją otwiera na przykład powrót zza grobu”.

Tak zaczyna się tom pierwszy sagi o nieustraszonych wikingach zatytułowany „Skarb Attyli”, napisany przez prawdziwego znawcę tematu Roberta Low. Niezwykle sugestywne i poruszające wyobraźnie połączenie literackiej fikcji i historycznej prawdy, wstrząsającego realizmu i świata magii, ekspansywnego chrześcijaństwa i wiary w dawnych bogów. Ale nade wszystko jest to po prostu mistrzowsko opowiedziana historia młodego Orma Zabójcy Niedźwiedzia który zrządzeniem losu (bądź też mitycznych Norm, tkających linie życia) staje się członkiem sławnej, budzącej szacunek i strach drużyny „Zaprzysiężonych „ dowodzonej przez Einara Czarnego. Na pokładzie złowieszczego drakkaru weźmie udział w wyprawie która na zawsze...