Z mroków przeszłości

Cykl: Ewangeliści (tom 3)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Sans Feu ni Lieu

Dlaczego Ludwik Kehlweiler, zwany Niemcem, Marek, Łukasz i Mateusz, zagrzebani w swojej starej ruderze przy paryskiej uliczce Chasle, poświęcają tyle czasu i uwagi prostaczkowi o twarzy półidioty - w dodatku niezbyt sympatycznej - którego wina nie budzi niczyich wątpliwości? Dlaczego tak bardzo im zależy na ocaleniu Klemensa Vauquera, zboczeńca poszukiwanego przez całą policję w Nevers i w Paryżu za okrutne morderstwa?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Z_mrokow_przeszlosci-p-4142-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Z_mrokow_przeszlosci-p-4142-.html

Wojciech Gołębiewski | 2016-10-23
Przeczytana: 23 października 2016

Fred Vargas to pseudonim francuskiej historyczki, archeolożki i pisarki Frederique Audoin -Rouzeau (ur. 1957). Jej kryminały wygrały trzy sukcesywne International Dagger Awards ustanowione przez Crime Writers Association, w latach 2006, 2008 i 2009. Jest pierwszą autorką tak uhonorowaną. Zaczęła publikować w 1991, a ta omawiana jest z 1997 roku i jest trzecią z serii Les Evangelistes.
Tytuł serii nawiązuje do przezwiska trzech przyjaciół: Marka, Łukasza i Mateusza - Ewangelistów, którzy pomagają byłemu policjantowi Ludwikowi w rozwiązaniu serii makabrycznych zbrodni, a wszystko z sentymentu do emerytowanej paryskiej prostytutki. Dużo dobroci, miłości, przyjaźni, a wszystko okraszone ironią, skutkuje świetną relaksową lekturą od której nie sposób się oderwać. I dlatego, na pewno, 10 gwiazdek w kategorii kryminałów,

Olina | 2011-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2011

Długo podchodziłam do tej książki. Nie wiem czy to forma wydania czy rozmiar trzcionki tak mnie zniechęcały do niej. Jednak teraz, po przeczytaniu a raczej pochłonięciu jej w ciągu dwóch dni żałuję, że tak długo czekałam i że jeszcze szybciej doprowadziłam do rozstania z nią. Trzyma w napięciu, niby prosta sprawa do rozwiązania a nastręcza tyle tropów i jedno możliwe rozwiązanie które już na samym początku jest przedstawione. Zakończenie jest tak oczywiste, że człowiek zaczyna się zastanawiać, dlaczego sam wcześniej na nie nie wpadł ;) polecam gorąco. Sama mam zamiar poznać bliżej pozostałe książki tej autorki.

Jagoda | 2013-06-09
Przeczytana: 06 czerwca 2013

Mam mieszane uczucia. Mnie ta książka po prostu nudziła.

wiejskifilozof | 2013-11-13

Smakowity jak francuski rogalik.Kryminał jak się patrzy, bo i jest co czytać.Do końca nie wiedziałem kto jest mordercą.

bielenda5 | 2012-10-30

świetnie się czyta, bardzo wciąga i zmusza mimowolnie do rozwiązywania tej wielowątkowej zagadki :)

Choffi | 2016-05-01
Paulanerek | 2016-01-26