Rewolucje #10: Pełna automatyzacja

Wydawnictwo: Timof Comics
steampunk
komiksy
kendo777

W świecie rewolucji technicznej nastała era robotyzacji. Powstają odważne plany automatyzacji wybranych gałęzi przemysłu. To koniec czasów znoju, trudu i ciężkiej pracy fizycznej człowieka. Przed nami nowy, lepszy świat w którym to automaty wykonują całą pracę, a ludzie mogą spokojnie zasiąść w fotelach i cieszyć się wolnością, swobodą i dostatkiem. Automatyzacja zapewni nie tylko wzrost wydajności fabrycznej, ale i nieosiągalny wcześniej przyrost dochodu narodowego. Zaiste, przed nami świetlana przyszłość. Nie ma się czego obawiać. Wszystko będzie dobrze.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/rewolucje/10

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/rewolucje/10

Chris3z8 | 2017-12-04

Lubię polskie komiksy i lubię serie, które odwołują się do klasycznych motywów, na ile możemy zespolić człowieka z maszyną, gdzie kończy się prawo, a zaczyna samoistna dyktatura. Dlaczego prowadzimy spory opierając się na sformułowaniach, miast na wzajemnym wzrastaniu duchowym. Dziesiąty odcinek ,,Rewolucji'' zabiera nas w świat rewolucji technologicznej, gdzie Solidarność robotników jest przeszłością, a ludzka zachłanność sprawia, że wynalazki przeczą zakładanym ideom. Rosnąca emancypacja kobiet, automatyzacja pracy czy pytania o przeznaczenie robotów prowokują do debaty o to, kiedy teraźniejszość dogoni marzenia o odwiecznym dobrobycie, zyskaniu przydatnych cyborgów, które zaprowadzą nowe społeczeństwo do nowych wyborów moralnych.

kendo777 | 2016-06-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 11 czerwca 2016

Ziemia obiecana Reymonta w świecie Rewolucji. Poprzedni tom był lepszy, bo cały czas nie było wiadomo co się zdarzy (czyt. historia była oryginalna), Skutnik użył ładniejszej palety kolorów i stworzył sporo kadrów, na których dłużej zawiesiłem oko. Tutaj w 1/3 albumu wiedziałem jak to się wszystko potoczy i faktycznie historia napisana przez Szyłaka chyżo podążała z punktu A do punktu Z. Nie było też zbyt wiele naprawdę ładnych kadrów/plansz, dla których w następnych dniach, przechodząc obok półki, sięgałbym po album, żeby znowu sobie je pooglądać, tak jak to ostatnio czyniłem z Rewolucjami pod śniegiem. Ale to nadal dobry steampunkowy komiks z fajnym pomysłem połączenia ludzkiego mózgu z ciałem robota (yeah!). A poza tym ja lubię Ziemię obiecaną. :)