Gwiezdny zamek. 1869 - Podbój kosmosu - tom 2

Tłumaczenie: Elżbieta Żbik
Cykl: GWIEZDNY ZAMEK (tom 2)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Le château des étoiles, Volume 2: 1869: La conquête de l'espace
komiks, steampunk, fantastyka, Verne
komiksy
czomicz

Drugi tom przygód związanych z wykorzystaniem eteru. Profesor Dulac, Serafin, Zofia i Hans razem z królem Ludwikiem wyruszają na pierwszą wyprawę w kosmos. Co tam znajdą? Czy zobaczą, co jest po niewidocznej stronie Księżyca? Jakie przygody ich czekają?

źródło opisu: https://egmont.pl

źródło okładki: https://egmont.pl

Wkp | 2018-07-24

GWIEZDNY KOMIKS

Ileż to już było historii z „gwiazdami” w tytule, chyba nikt nie zliczy. Jeśli pomyśleć o nich w kontekście science fiction, z miejsca nasuwa się skojarzenie z „Gwiezdnymi wojnami” – a szkoda, bo akurat za tą jakże przereklamowaną serią nieszczególnie przepadam. Inaczej rzecz ma się z retrofuturystycznym „Gwiezdnym zamkiem”, porywającą historią kosmicznych podbojów stworzoną w stylu dzieł Juliusza Verne’a czy H. G. Wellsa. Bo to po prostu świetnie napisana, przepięknie zilustrowana opowieść, która zachwyci każdego miłośnika fantastyki, niezależnie od wieku.

Fabuła całości nie jest co prawda zbyt skomplikowana i ma służyć przede wszystkim jako hołd dla klasyki gatunku, jak również pretekst do popisu dla wytworów wyobraźni, ale jak na treść zamkniętą w tak ciasnych ramach, naprawdę satysfakcjonuje i fascynuje. Zaczęło się od poszukiwań eteru, legendarnej substancji, która znajduje się gdzieś w wysokich warstwach atmosfery, mogącej pozwolić ludziom nawet na podróże...

PolishPopkulturę | 2018-10-16
Przeczytana: 16 października 2018

Ahoj, przygodo! Drugi tom kontynuuje wydarzenia z albumu pierwszego. I o ile wcześniejszą część zakwalifikowałbym bez wahania jako młodzieżową przygodówkę, tak teraz nie byłbym tej etykietki już taki pewien. Seria ewoluuje w bardzo ciekawym kierunku - do elementów "aetherpunkowych" dochodzą tu elementy mistyczne oraz socjologiczne. Wszystko to - w połączeniu z przepiękną kreską - daje naprawdę unikatową mieszankę. Niniejszy tom zamyka pierwszy rozdział historii. Pozostaje tylko pytanie: dokąd autor zabierze nas następnym razem? Możliwości jest tyle, ile planet we wszechświecie ;).

instagram.com/polishpopkulture

eR_ | 2018-09-14
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 19 sierpnia 2018

Juliusz Verne w swoich książkach-mimo, że w większości przypadków były to wymyślone historie-starał się zawrzeć jakieś naukowe dowody na to co przedstawiał. Między innymi dlatego jego powieści do dzisiaj mają oddane grono wielbicieli, do których i ja należę. Także nie powinno nikogo dziwić, że pisarze inspirują się i tworzą opowieści, w których można odnaleźć ducha pisarza. Filmy, książki, a także komiksy. Takim przykładem może być seria „Podbój Kosmosu. 1869”.

Świat w któym eter jest całkiem realną substancją. Zaczynają powstawać kolejne wynalazki wykorzystujące moc tego pierwiastka. Wśród nich jest także pewien profesor, a także jego żona. Która zaginęła pewnego dnia, podczas prowadzenia badań nad eterem. Tereaz ich syn Serafin wyrusza na niebezpieczną misję.

Z okładki możemy się dowiedzieć, że:

książek: 1957
Oleanderek | 2018-11-07