Naked in Death
morderstwo, śledztwo, śmierć

Inne wydania

W luksusowym nowojorskim apartamentowcu zostaje zastrzelona Sharon DeBlass, wnuczka wpływowego senatora. Śledztwo w tej sprawie prowadzi porucznik Eve Dallas młoda, zdolna i energiczna policjantka z wydziału zabójstw. Pierwsze ślady prowadzą do Roarke a tajemniczego miliardera, o którym nie wiadomo nic, poza tym, że jest oszałamiająco bogaty, przystojny i inteligentny i że lekceważy sobie wszelkie zasady i nakazy. Jakie skutki będzie miało spotkanie tych dwojga? Tymczasem zabójca uderza drugi raz. Nora Roberts, mistrzyni w łączeniu wątków sensacyjnych i romansowych znowu dostarcza swoim czytelniczkom wspaniałej rozrywki.

Aniutka90 | 2013-05-14
Przeczytana: 07 maja 2013

Jest to moje pierwsze spotkanie z Eve Dallas i z pewnością nie ostatnie! Wypożyczałam tą książkę dwa razy i za każdym razem nie przeczytałam. W końcu do trzech razy sztuka i co....??? I wpadałam jak śliwka w kompot, ale do rzeczy.
Mała książeczka i brzydka okładka więc czego można się po niej spodziewać?! Otóż moi drodzy mnóstwo akcji i emocji, zagadek i ciut zakazanego romansu... Główna bohaterka przejmuje sprawę brutalnego morderstwa wnuczki senatora, sprawa wydaje się być zagmatwana i chora gdyż zbrodniarz ma zamiar zabić jeszcze 5 kobiet. Trop prowadzi do przystojnego miliardera, który posiada akcje i ulokowane pieniądze praktycznie na całym świecie. Jednak czy otwarty i bystry Rourke potrafi zabić?...
Książkę czyta się jednym tchem. Akcja jest szybka, świetne dialogi, postać Eve jest bardzo wyraźna a nawet tajemnicza. Nie znajdziecie w tej powieści słodkich bohaterów, ale ludzi po przejściach i uważam, że przez to stają się one nam bliższe. Pierwsza część cyklu Śmierć podbiła...

Kasiag | 2013-12-30

Pierwszy tom fantastycznej serii, gdzie wszystko się zaczyna. Wsiąka się natychmiastowo, bo jest tutaj wszystko: zagadka kryminalna, napięcie, emocjonujący romans (a właściwie jego emocjonujący początek :). Eve i Roarke elektryzują i przyciągają czytelnika od samego początku. Od książki trudno się oderwać (jak zresztą od prawie każdej z tej serii), dlatego warto zarezerwować sobie trochę czasu, zasiadając do niej ;)

IwonaGa | 2015-01-01
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 31 grudnia 2014

Chciałam czegoś lżejszego, na poziomie i to otrzymałam. Lektura wciąga, zaciekawia z każdą kolejną stroną. Morderca inteligentny i pewny siebie, morderstwa tak jak trzeba okrutne, pani porucznik prowadząca śledztwo zaangażowana w sprawę, ze sporą dawką prywatnej tajemnicy, i w końcu ciekawy romans, to wszystko buduje włściwe napięcie. Co mnie jeszcze mile zaskoczyło, a o czym nie doczytałam w opiniach to to, że akcja dzieje się w nie tak dalekiej, a jednak przyszłości, bardzo ciekawy akcent. Myślę, że sięgnę po kolejne odcinki.

kaktusowaona71 | 2015-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2015

Bardzo miła i szybka lekturka na weekendowe popołudnie. Ciekawa lecz nieskomplikowana fabuła, tak, że nie wymaga prawie żadnego wysiłku umysłowego. Doskonała na zrelaksowanie się po ciężkim tygodniu pracy. Nie wiem tylko, czy to bardziej kryminał z elementami romansu czy też romans z elementami kryminału. Jednego i drugiego jest mniej więcej po równo. Polecam, jako coś lekkiego dla odpoczynku

Sonea | 2011-07-15

Kiedy autor poczytnych powieści (czyli ktoś o rozpoznawalnym nazwisku) nagle postanawia wydać coś pod pseudonimem, to jest to rodzaj przewrotnej gry z czytelnikiem: czy rozpozna styl pisarza? Czy pozostanie zwolennikiem/przeciwnikiem? Ale też: czy tym sposobem autorowi uda się uciec z szufladki i zacząć tworzyć coś całkiem innego?

Pani Roberts to znana autorka romansów mocnej klasy B, co w moim rankingu oznacza, że wyrafinowane tarzanie się wśród płatków róż na ręcznie tkanych egipskich prześcieradłach odbywa się najwcześniej po 1/3 fabuły i jest umotywowane psychologicznie, a relatywnie soczyste opisy nie są pozbawione dobrego smaku i - przede wszystkim - nie o seks chodzi, tylko o relacje znacznie głębsze; można więc spokojnie postawić te powieści kilka półek wyżej od harlequinów w różowych okładkach i bez większego zażenowania sięgnąć po nie w księgarni.

Tu maleńki wtręt: powiedzmy sobie szczerze, Drogie Panie... zakładam bowiem, że odbiorca tego typu historii jest w 99%...

Kiniur | 2014-02-03
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 03 lutego 2014

Po dłuższym czasie "nieczytania" - wracam do gry :)
Pierwsze egzaminy zdane, kolejne za jakiś czas, więc mogę poświęcić się przyjemnościom.

Nigdy wcześniej nie sięgnęłam po twórczość Nory Roberts - kojarzyła mi się z ckliwymi romansidłami z fabułą niczym "Moda na sukces", i co? Przyjemne zaskoczenie! Cykl poleciła mi koleżanka - od początku nie byłam zbyt przekonana i opierałam się, ale kiedy już otwarłam książkę... wpadłam! I to na dłuższy czas z racji tego, że In Death liczy sobie wiele pozycji książkowych.

Powieść czyta się szybko, akcja jest wciągająca i żywa. Nie nudzi. Z rosnącym niepokojem i niecierpliwością brnęłam przez kolejne strony, by w końcu wraz z Ewą rozwiązać zagadkę, kim jest zabójca. Punkt zwrotny tylko potęgował niepokój, a ostatnie strony czytałam niemal bez tchu!

Gorąco polecam każdemu - czy to fan kryminałów, czy romansów. 8/10 gwiazdek ;)

Małgorzata Chabzda | 2014-05-10
Przeczytana: 09 maja 2014

Rzadko kiedy daję tak wysoką ocenę za książkę. Na taką ocenę dla mnie autor musi naprawdę zapracować i tak był w przypadku Nory Roberts. Autorka potrafi świetnie budować świat kryminalny zwłaszcza w czasach przyszłych. Świetny, zagadkowy kryminał z nutką romansu. Książka trzyma w napięciu od samego początku, historia bardzo tajemnicza. Dla mnie bomba. Oczywiście to nie koniec mojej przygody z autorką. Zaczynam się rozkręcać. Oczywiście bardzo polecam.

Beata | 2014-03-09
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 09 marca 2014

Uwielbiam tę serię i polecam każdemu, kto lubi kryminał z trochę bajkowym romansem.

Niezwykle wciągająca seria,ponad 30 tomów.Świat głównej bohaterki Eve Dallas,zapełniony jest całą masą postaci:policjantów,przyjaciół,psychopatycznych zbrodniarzy i ich ofiar.
Każdy tom powieści,to jedno śledztwo zawsze doprowadzone do końca przez najlepszą policjantkę w NY,porucznik Eve Dallas.Twardzielka na zewnątrz,krucha jak szkło w środku.Skrzywdzona w dzieciństwie,przez to nieufna i zamknięta w sobie,prześladowana przez nocne koszmary.Dopiero małżeństwo z miliarderem Roarkiem,pozwala jej otworzyć się na innych i zdobyć przyjaciół.Małżeńskie i przyjacielskie perypetie ,są tłem prowadzonych przez Eve śledztw.
Książka czasem poraża brutalnością zbrodni,czasem rozśmiesza do łez dialogami,romantycznie rozczula w scenach seksu.Mimo tak wielu tomów tej serii, nigdy nie nudzi.
Akcja dzieje się w 2060 roku i tu muszę się przyczepić.Skoro autorka umieściła ją w przyszłości,to mogła ją trochę uwiarygodnić.Przedstawiony NY przyszłości jest OK,ale te zasiedlone inne planety,więzienia na...

Marysieńka | 2012-01-22
Przeczytana: 2006 rok

To jedna z pierwszych powieści o porucznik Eve Dallas, którą przeczytałam. Druga połowa XXI wieku, Nowy York, brutalna zbrodnia młodej kobiety będącej krewną znanego senatora i śledztwo, którego ślad prowadzi do niezwykle bogatego, przystojnego i tajemniczego Roarke'a. To w tej powieści drogi Eve i Roarke'a się skrzyzują by w kolejnych stanowili parę...Jak zwykle poza ciekawą, kryminalną fabułą mamy też wątek miłosny. U Nory Roberts to norma. Doskonała rozrywka, czyta się szybko. Powieści tej pisarki można zacząć i skończyć w tym samym dniu. Polecam.