Naked in Death

Okładka książki Naked in Death J.D. Robb
Okładka książki Naked in Death
J.D. Robb Wydawnictwo: Piatkus Books Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 1) literatura obyczajowa, romans
In Death | Oblicza śmierci (tom 1)
Naked in Death
Piatkus Books
2010-11-04
2010-11-04

Pierwsza moja książka autorki i cieszę się, że po nią sięgnęłam. Na co dzień czytam kryminały i thrillery i ta powieść bardzo dobrze się w to wpisała.

Opisy postaci i dialogi są autentyczne i różnorodne, a relacje międzyludzkie realistycznie przedstawione. Atmosfera mrocznego Nowego Jorku jest wiarygodnie oddana, wprowadzając czytelnika w atmosferę niepokoju. „Dotyk śmierci” to nie tylko wciągający thriller, ale także studium społeczne i psychologiczne, idealne dla miłośników mocnych kryminałów.

Jak ja się cieszę, że ta książka doczekała się nowego wydania! Po latach mogłam do niej wrócić i zdecydowanie BYŁO WARTO!😍😍

To najlepsze wydanie Nory Roberts jakie znam. Mroczny klimat, zaułki Nowego Jorku, przebiegła pani komisarz i kolejne zbrodnie. Tutaj nikogo i niczego do samego końca nie możemy być pewni! Wątek główny opiera się na morderstwach dokonanych na prostytutkach. I to nie byle jakich morderstwach! Zabójca, którego już od samego początku próbujemy schwytać zapowiada nam aż 6 zbrodni, a do tego wykonuje je na zabytkowych starych pistoletach…. Uwielbiam taki klimat i nie mogłam się od niej oderwać. Polecam! 😍

Jeśli wcześniej nie czytaliście książek Pani Nory Roberts, a jesteście fanami kryminałów, thrillerów i mocniejszych obyczajówek, to zdecydowanie ją Wam mocno polecam! Trzyma w napięciu od samego początku do końca.

Wszystko widzimy z perspektywy Pani komisarz, która jak szybko się przekonamy mierzy się też z własnymi demonami z przeszłości. Nie dość, że jest sama po ciężkiej akcji, to od razu trafia na nią to… seryjny morderca prostytutek! Akcja pędzi do przodu, więc nie da się na niej nudzić. Według mnie jest to jedna z lepszych książek autorki, a trochę już ich przeczytałam! 🔥🔥🔥

Fabuła rozpoczyna się w ekskluzywnym apartamentowcu w Nowym Jorku, gdzie odkryto ciało Sharon DeBlass, licencjonowanej prostytutki.

Eve Dallas, główna postać, to silna i zdolna detektyw, choć sami się przekonamy, że ma za sobą ciężką przeszłość. Nora Roberts prowadzi śledztwo z wnikliwością i dokładnie ukazuje nam ten przestępczy światek. Relacja między Eve, a milionerem Roarke’em bardzo mi się podobała! Jest i mrocznie i pikantnie, a do tego cały czas nie wiemy, kto stoi za tymi zbrodniami (tak pojawią się kolejne!). Ja nie mogłam się oderwać od lektury!

Mocny, dobry i trzymający w napięciu do ostatniej strony kryminał!

Szybka akcja, ciekawa fabuła i dobrzy bohaterowie to kolejny przepis Nory na udaną książkę. Jak zawsze jestem pod wrażeniem i nawet jestem pewna, że jest to jedna z lepszych książek autorki, a przeczytałam ich już naprawdę bardzo dużo! Byłam ciekawa jak go wszystko się potoczy i kto tak naprawdę stoi za tymi tajemniczymi zbrodniami na prostytutkach. Do samego końca nie możemy być pewnie tego, jak to wszystko się potoczy! Bardzo dobra!

Kolejna książka Nory Roberta po którą sięgnęłam w ciemno i która totalnie mnie zakończyła! Dawno nie czytałam tak mocnego i dobrego kryminału - ten jest idealny! Mamy mroczne śledztwo, mamy kolejne zbrodnie i Panią Komisarz, która sama zmaga się ze swoją przeszłością i którą próbuje to wszystko rozwikłać. Trzyma w napięciu od samego początku do końca! Ja jestem bardzo zadowolona i zdecydowanie i mocno POLECAM! ♥️

Tajemniczy, intrygujący, i pełen zwrotów akcji - Dotyk Śmierci to pierwszy z tom serii powieści, które wciągają czytelnika w świat policyjnych śledztw i mrocznych tajemnic.

Akcja rozgrywa się w luksusowym apartamentowcu, gdzie brutalne morderstwo licencjonowanej prostytutki, Sharon DeBlass, wywołuje lawinę zdarzeń, w których główną rolę odgrywa porucznik Eve Dallas. Postać ta, młoda, zdolna i pełna energii, wkracza w labirynt śledztwa, które prowadzi ją do najciemniejszych zakamarków ludzkiej natury.

Centralną postacią, obok Eve, jest tajemniczy Roarke - miliarder o niezwykłej osobowości i mrocznej przeszłości. Jego zderzenie z Eve to nie tylko starcie dwóch potężnych osobowości, ale także początek fascynującej relacji, która na przemian prowadzi ich przez labirynt emocji i niebezpieczeństw.

Roberts potrafi mistrzowsko kreować napięcie i trzymać czytelnika w niepewności aż do ostatniej strony. Zagadkowy morderca, zapowiadający kolejne zbrodnie, sprawia, że każda kolejna scena pełna jest niepokoju i adrenaliny.

Dodatkowym atutem książki są dobrze wykreowane postaci drugoplanowe, które wnoszą do fabuły głębię i różnorodność. Wątki osobiste bohaterów przeplatają się z wątkiem kryminalnym, tworząc złożoną, wielowymiarową opowieść.

"Dotyk Śmierci" to nie tylko pasjonujący kryminał, ale także studium ludzkiej psychiki, moralności i miłości. Nora Roberts zgrabnie balansuje między thrillerem a romansową intrygą, co sprawia, że książka jest odpowiednia zarówno dla fanów gatunku, jak i dla tych, którzy szukają czegoś więcej niż tylko rozrywki.

Początek powieści rozgrywa się w prestiżowym apartamentowcu w Nowym Jorku, gdzie zostaje znaleziona martwa licencjonowana prostytutka, Sharon DeBlass. Porucznik Eve Dallas, główna bohaterka, jest postacią niezwykle interesującą - pewną siebie, zdolną, ale zarazem zmagającą się z osobistymi demonami, które musi pokonać.
Nora Roberts świetnie kreśli prowadzone śledztwo, ukazując zawiłości świata przestępczego. Dodatkowo wątek między Eve a tajemniczym miliarderem Roarke’em dodaje książce emocji i niepewności, co sprawia, że trzyma czytelnika w napięciu aż do ostatniej strony.
Niesamowicie podobały mi się opisy postaci i prowadzone przez nie dialogi, które są niezwykle autentyczne, lekkie i różnorodne, zostały także realistycznie przedstawione relacje międzyludzkie. Klimat mrocznego Nowego Jorku, gdzie rozwija się fabuła, został przez autorkę bardzo wiarygodnie oddany, co sprawia, że czytelnik wczuwa się w atmosferę zagrożenia i niepokoju.
„Dotyk śmierci” to książka, która nie tylko wciąga akcją i wartką fabułą, ale także porusza ważne tematy społeczne i psychologiczne. Polecam ją każdemu, kto lubi thrillery z mocnym wątkiem kryminalnym i nie boi się zagłębiać się w mroczne zakątki ludzkiej psychiki. Niewątpliwie będziecie chcieli sięgnąć po kolejne części cyklu OBLICZA ŚMIERCI po przeczytaniu tej książki!

Nora Roberts świetnie kreśli prowadzone śledztwo,...

Nora Roberts, a raczej J.D. Robb, które jest jej kryminalnym obliczem, dostarczyła już 58 tomów serii Oblicza śmierci (u nas 54) swojej publiczności w przeciągu prawie już 30 lat. Sama poznałam się z tą jej odsłoną rok temu, od najnowszych tomów i wtedy podkreślałam - jak dobrze, że tomy można czytać niezależnie od siebie, bo przecież znaleźć czas, żeby gdzieś odnaleźć te stare wydania pierwszych tomów i je nadrobić, to byłoby wyzwanie. Okazuje się, że na ratunek przyszedł nam Świat Książki - właśnie ukazało się nowe wydanie tomu pierwszego pt. “Dotyk śmierci” i o nim sobie dzisiaj pogadamy!

Historia toczy się w niedalekiej przyszłości (coś około 2050 roku) w Nowym Jorku. Policjantka Eve właśnie dostaje kolejne zadanie - ktoś zamordował wnuczkę senatora, która na złość rodzinie od jakiegoś czas parała się najstarszym zawodem świata… Oczywiście jej usługi były luksusowe, śmierć jednak brutalna. Eve, zachowując największą poufność śledztwa, ma szybo wytropić mordercę, który na miejscu zbrodni zostawił wiadomość, że to dopiero początek… Czy uda jej się go przechytrzyć zanim dojdzie do kolejnych zbrodni?

Roberts pisze powieści kryminalne dobrze nadające się na szybką, lekką rozrywkę, w których skupioną na solidnej zagadce intrygę kryminalną przeplata ze wstawkami romansowymi. Tu trochę (jak na moje standardy) ich było, ale wynikało to też po prostu z samej zbrodni. Sama intryga jest zaskakująca, ale jej atrakcyjność podbija czas akcji, który dla nas jest świetną ciekawostką, ale dla tych, co czytali książkę te prawie trzydzieści lat temu, musiało być czymś kosmicznym oraz postać głównej bohaterki, policjantki z żelaznymi zasadami. Cieszę się, że mogłam poznać Eve taką, jaka była w pierwszej styczności z czytelnikiem. Oceniam 7/10, więcej napisałam tu: https://www.kryminalnatalerzu.pl/2024/05/dotyk-smierci-jd-robb.html

"Dotyk śmierci" to pierwszy tom bestsellerowego cyklu [In Death | Oblicza śmierci] autorstwa Nory Roberts piszącej pod pseudonimem J.D. Robb
Cykl liczy sobie ponad 60 tomów i powstaje już od prawie 30 lat! Pierwsze Polskie wydanie #dotyksmierci miało miejsce w 1997 roku. Zacne liczby niema co...

🎬 Eve ▪️ Roarke 🎬
Brutalne morderstwa, trudna przeszłość, machlojki bogatych, wpływowych i przeszłość, o której lepiej nie pamiętać...
Sięgając po DOTYK ŚMIERCI, możecie liczyć na dobrze skonstruowaną zagadkę kryminalną, napięcie nie tylko seksualne 😉, ciekawy romans, a właściwie to jego początek... Jeśli chodzi o sam wątek romantyczny dobrze poprowadzony bez większych potknięć. Porucznik wydziału zabójstw nowojorskiej policji i tajemniczy multimiliarder... Czy taki układ może się udać?

DOTYK ŚMIERCI może i nie jest historią górnych lotów... Ma w sobie trochę minusów, jednak patrząc, chociażby na rok wydania nie ma co się dziwić. Książkę czyta się błyskawicznie, autorka w ciekawy sposób buduje napięcie, a całość intryguje, więc ja nie narzekam. Z przyjemnością sięgnę po kolejne tomy z serii.

🎬 Eve ▪️ Roarke 🎬
Brutalne morderstwa, trudna przeszłość, machlojki...

• Nora Roberts
  • Thriller/sensacja/kryminał