Podwórkowe przygody Mikołajka

Okładka książki Podwórkowe przygody Mikołajka Valérie Latour-Burney, Emmanuelle Lepetit, praca zbiorowa
Okładka książki Podwórkowe przygody Mikołajka
Valérie Latour-BurneyEmmanuelle Lepetit Wydawnictwo: Znak Cykl: Mikołajek (na podstawie animacji) (tom 2) Seria: Mikołajek opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Mikołajek (na podstawie animacji) (tom 2)
Mikołajek
Znak
2016-05-11
2016-05-11
Magdalena Talar

1970

Mam wrażenie, że przygody Mikołajka nigdy nie zestarzeją się i będą czytane przez pokolenia. Nie ukrywam, iż jestem większą fanką oryginalnych opowieści, a nie tych serialowych, jednak te czytam aktualnie najczęściej, bo najbardziej nadają się młodszym czytelnikom jak moje dzieci.

Tym razem towarzyszymy Mikołajkowi w różnorodnych przygodach głównie na świeżym powietrzu. Większość opowieści jest dość krótka i do przeczytania na jeden raz, jednak dwa ostatnie rozdziały są mocno rozbudowane i trzeba czytać je dłuższy czas, co nie do końca mi odpowiada.

To świetna lektura dla fanów Mikołajka, zwłaszcza tych młodszych!

Jestem wielka fanką Mikołajka, sama mam takiego jednego w domu. Bardzo często wracamy do tej lektury i śmiejemy się z jego przygód. Jeśli miałabym być choć trochę krytyczna to lepiej czytało nam się "Najnowsze przygody Mikołajka"- po prostu historie były śmieszniejsze.

Niby zebrane w jedną książkę poszczególne opowieści o Mikołajku i jego zwariowanych kolegach, ale wciągnąłem się bez reszty. Szybko przeczytana książka (ze względu na duży druk) ale poczułem się jakbym po raz pierwszy czytał Mikołajka.

• Czytam dzieciom
  • Rok 2020