Ściśle tajny, niewiarygodny dziennik Prosiaka

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Cathea

Zabawna historia przygód sympatycznego Prosiaka, mieszkającego na farmie wraz z przyjacielem Kaczorem, owcami, krową, a także znienawidzonymi paskudnymi Kurczakami - najwiekszymi wrogami Prosiaka. Książeczka, jak to napisana przez Prosiaka, jest w języku "świńskim", więc jeśli ją rozumiecie, to znaczy, że znacie świński. A może jak Kurczak znacie też owczy, krowiobyczy, farmerski i kurczaczy?...

Książeczka, jak to napisana przez Prosiaka, jest w języku "świńskim", więc jeśli ją rozumiecie, to znaczy, że znacie świński. A może jak Kurczak znacie też owczy, krowiobyczy, farmerski i kurczaczy? ;)

Choć język Prosiaka pozostawia w swej stylistyce wiele do życzenia, to jednak historyjki są zabawne i na pewno spodobają się niejednemu dziecku.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/scisle-tajny-dziennik-prosiaka.html

Pożeraczksiążek7 | 2019-04-01

Jest to jedna z bardzo fajnych książek która odrazu mi się spodobało,myślę ,że warto ją przeczytać.

TosiaP | 2017-01-05
Przeczytana: 04 stycznia 2017

Superowa książka o Prosiaku, który namiętnie puszcza bączury :-) Idealna dla każdego!

Katarzynka | 2016-05-04

Genialna i zabawna historia. Moja córka tak bardzo polubiła głównego bohatera, że nie chciała potem jeść wieprzowiny.

Agata | 2016-03-14

GENIALNE! Jedna z książek, przy których - czytając dzieciom - turlałam się ze śmiechu. Brawo za świetne tłumaczenie! Skrząca się dowcipem opowieść o naiwnym Prosiaku, który mieszka na farmie razem z innymi zwierzętami - między innymi przyjacielem Kaczorem i Paskudnymi Kurczakami o małych złośliwych oczkach;) Prosiak lubi swojego Farmera i zupełnie nie rozumie, dlaczego ten nazywa go "Salcesonikiem" i obmacuje po bokach...

Palindromadera | 2016-01-08
Przeczytana: 07 stycznia 2016

Przyjemna i zabawna bajka o Prosiaku, który planuje lecieć w kosmos, byle tylko nie zostać przerobionym przez Farmera na salceson. Tak - wzmianka o zabiciu bohatera trochę mnie wzruszyła, aż odechciało mi się jeść wieprzowinę...

Słowem, które występuje w każdym rozdziale są "bączury", które namiętnie puszcza Prosiak. :D

Test ma wyraźną, jakby "ręczną" czcionkę, gdzieniegdzie występują kleksy oraz urocze, bardzo proste rysunki przedstawiające Prosiaka i jego przygody.

Sama nie wiem dla jakiej grupy wiekowej przeznaczona jest ta bajka, ale mi (dwudziestojednoletniej kobiecie) przypadła do gustu. Książka dobra na rozluźnienie i odstresowanie.

Myślę, że dzieciom bardzo się spodoba!