Zuźka w necie i w realu

Cykl: Zuźka (tom 2)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Zuźka, internet, Nikola Kucharska
Ag2S

Dalszy ciąg przygód bohaterki „Znowu kręcisz, Zuźka!”. Dziewczynka przeżywa fascynację internetem i czatami. Przed nią zabawne sytuacje, ale też pułapki i niebezpieczeństwa związane z komputerem. Do tego w szkole pojawia się nowy nauczyciel – prawdziwy indywidualista. Szkolne i rodzinne przygody Zuźki i jej bliskich to duża dawka humoru, niespodziewanych zwrotów akcji, szalonych pomysłów i...

Dalszy ciąg przygód bohaterki „Znowu kręcisz, Zuźka!”.
Dziewczynka przeżywa fascynację internetem i czatami. Przed nią zabawne sytuacje, ale też pułapki i niebezpieczeństwa związane z komputerem. Do tego w szkole pojawia się nowy nauczyciel – prawdziwy indywidualista. Szkolne i rodzinne przygody Zuźki i jej bliskich to duża dawka humoru, niespodziewanych zwrotów akcji, szalonych pomysłów i pasjonujących przeżyć.

ilustrator: Nikola Kucharska

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/

mini_Monia | 2019-10-06
Przeczytana: 06 września 2019

Bardzo śmieszna książka. Super komiksy. Książka ma to co powinna mieć każda książka. Miłość, wypadek, kłótnie, zazdrość. No warto przeczytać. Brawo pani Doroto. Jak zasiadałam do książki to się coraz bardziej wciągałam...

Koperek | 2017-05-10
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2017
Przeczytana: 10 maja 2017

Super książka kto nie czytał 1 części to radzę przeczytać obie. Fantastyczna komedia i przygody Zupki. Polecam.

Robert | 2017-02-16
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 15 stycznia 2017

Miałem nie pisać o tej książce - bo i cóż można napisać o książce adresowanej do bardzo młodych czytelników? Zaintrygował mnie temat i z racji wykonywanego zawodu, chciałem się przekonać, jak autorka poradziła sobie z przekazaniem tego tematu młodym (a dodajmy, że posiadanie młodej córki, bardzo rozbudza czujność i wyobraźnię). Ostatecznie muszę przyznać, że nawet trochę się obroniła pani Dorota - jednak ja tym razem z innej beczki.

Narratorem jest (chyba?) dziewięcioletnia Zuźka. Dzięki czemu można wyhaczyć takie oto perełki (dla których właśnie powstał ten post:

"Ta pani, z którą mam korki, jest dosyć stara. Ma chyba ze czterdzieści lat."

albo:

"... i widziałam, że gospodarze odetchnęli z ulgą. Kilka chwil później tata też poczuł ulgę. W portfelu."

Marta Zagrajek | 2016-08-12

Zuźka w końcu ma Internet! Jej mama odkryła niezliczone możliwości, które oferuje sieć wirtualna w znajdowaniu bardzo ciekawych informacji. Zuźka zaczyna poznawać wirtualną rzeczywistość, ale czy jest ona dla niej bezpiecznym miejscem?

Sama autorka ma wiele nagród na koncie za dokonania literackie w gatunku powieści dla młodego czytelnika. Nie ma w tym nic dziwnego – Dorota naprawdę umie napisać książkę w interesujący dla tego odbiorcy sposób. Co więcej! Potrafi przemówić nawet do rodzica! Dzięki tej książce dzieci poznają tajniki bezpiecznego surfowania po sieci w ciekawy sposób. Rodzice za to nauczą się jak rozmawiać z dziećmi o tych bardzo istotnych kwestiach.

Więcej na zukoteka.blox.pl

Iwona_C_ | 2016-08-01

Czasami jednak te przygody są dość niebezpieczne. Wiadomo, na każdym kroku może spotkać nas coś nieprzyjemnego. Jednym z nowszych zagrożeń dla dzieci, jest wszechobecne cyfryzacja, a rodzice nie zawsze wiedzą jak wytłumaczyć dziecku bezpieczne zasady poruszania się w sieci. Zuźka w necie i w realu to zabawne historyjki, które pokazują, że beztroskie dziecięce zabawy mogą mieć różne skutki i nie zawsze warto wierzyć we wszystko co się słyszy lub widzi.

Zuźka w necie i w realu to z pozoru lekka opowieść dla dzieci, jednak niesie ze sobą wiele wartości. Nie tylko porusza problem związany z korzystaniem przez dzieci z internetu. Pokazuje, że systematyczne praca to droga do sukcesu, a codzienne przygody z kolegami ze szkolnej ławy mogą być interesujące i bezpieczne, pod warunkiem zastosowania się do ogólnych zasad bezpieczeństwa. Pokazuje też, że niektóre ze stereotypów wcale nie są prawdziwe.

Ciekawa i wartościowa pozycja dla młodych czytelników, którzy zaczynają przygodę z...

AnnaSikorska | 2016-07-31

Żywiołowa, zabawna, nieco naiwna, próbująca zrozumieć skomplikowany świat dorosłych, którzy mimo wieku czasami nie rozumieją, co do nich mówią dzieci – taka jest bohaterka książki „Znowu kręcisz, Zuźka” i najnowszej „Zuźka w necie i w realu”. Nastoletnia dziewczyna po latach lekkiego osamotnienia ze względu na życie na prowincji, którą jej rodzice wybrali jako idealne miejsce do mieszkania zaczyna mieć coraz więcej znajomych. W pierwszym tomie do jej klasy dołączył Jaszko, a do domu naprzeciwko wprowadziła się Marta z siostrą. Dzięki temu życie w Brzezinie zaczyna być znośne. Do pełni szczęście dziewczynce brakuje jeszcze stałego szybkiego łącza internetowego oraz telefonu komórkowego. Przekonanie rodziców do obu rzeczy nie jest łatwe. Zuźka jednak za bardzo nie przejmuje się swoim „brakiem”, ponieważ codzienność dostarcza jej wystarczającą ilość wrażeń. Jako członek Tajnego Klubu Detektywów oraz spostrzegawcze i odważne dziecko musi codziennie dać świadectwo swojej odwadze. Z tego...

Tanczaca_z_Ksiazkami | 2016-07-20
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 20 lipca 2016

Nie mam już dzieci w wieku tych, dla których przeznaczona była książka, więc nie mogę sprawdzić jaki byłby odbiór u adresatów, być może maluchy tak do 9 lat będą zachwycone, bo dla nich wszystkie podawane przez Autorkę informację będą nowe, ja się trochę wynudziłam.
Polecam dla małych mądrali głodnych wiedzy, bo faktycznie tej w książce sporo, choć mnie trochę drażnił zbyt natrętny dydaktyzm.
Ale na pewno lepiej podsunąć dzieciom Zuźkę, przy której czegoś się nauczą, czegoś ciekawego dowiedzą i to w otoczce zabawnych scenek, niż jakąś amerykańską pustą papkę czy "Koszmarnego Karolka" który służy głównie do zabijania czasu i w sumie opowiada o niczym, głównie ładuje negatywne emocje.
Natomiast Zuźka przestrzega przed jedzeniem nieznanych owoców, pokazuje jak bezpiecznie poruszać się w sieci, nawet przemyca elementy matematyki, chociaż informację, że rzadko spotyka się kwiatki o czterech płatkach można spokojnie włożyć między bajki, wystarczy sobie przypomnieć maciejkę, rzepak,...

Tanczaca_z_Ksiazkami | 2016-07-20
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 20 lipca 2016

Wkp | 2016-07-19

ZUŹKA W SIECI ZDARZEŃ

Kiedy piszę te słowa, wakacje trwają w najlepsze, a co jest lepszego od znakomitej, wakacyjnej lektury, kiedy pogoda nie dopisuje albo życie rozczarowuje brakiem przygód, w które warto by się było zaangażować? Właśnie! Zuźka powraca by pokazać fragment swoich letnich miesięcy wolnych od szkoły i opowiedzieć młodym czytelnikom o korzyściach i niebezpieczeństwach surfowania po Internecie.

Wakacje zbliżają się ku końcowi i prawie nastoletni Zuźka po powrocie z podróży, w którą pojechała wraz z rodzicami, przyjaciółką i jej bliskimi, stara się spędzić ostatnie wolne dni jak najlepiej. Fascynacja starszym kolegą, który, tak jak ona, fascynuje się naukami przyrodniczymi to jedno, zjedzenie potencjalnie trujących jagód, bo inny kolega zjadł to druga strona medalu dziecięcych szaleństw. Bo nie tylko na wyjeździe może dziać się dużo i w szalony sposób, dom, znajomi, tajemniczy człowiek z dredami… Prawdziwe szaleństwo zaczyna się, kiedy w domu dochodzi do rewolucji...