Zgłosuj na książki roku 2017

Olimpiada pana Lemoncella

Tłumaczenie: Maciejka Mazan
Cykl: Pan Lemoncello (tom 2)
Wydawnictwo: Wilga
Mr. Lemoncello's Library Olympics
Maciejka Mazan, biblioteka
youstyna

Niesamowity Pan Lemoncello zaprasza na Olimpiadę Biblioteczną!

Chłopcy i dziewczęta! Czytelnicy w każdym wieku! Witajcie na pierwszej w historii Olimpiadzie Bibliotecznej! Kyle i jego koledzy wracają, a najsławniejszy na świecie autor gier, Luigi Lemoncello, znowu rzuca im wyzwanie!

źródło opisu: www.gwfoksal.pl

źródło okładki: www.gwfoksal.pl

AnnaSikorska | 2016-12-23

Wyobraźcie sobie bibliotekę inną niż wszystkie: pełną gier, zabaw, zachęcającą do sięgania po książki, poszukiwania w nich rozwiązania zagadek. Takie niezwykłe miejsce może stworzyć jedynie miliarder, ekscentryk, filantrop, który z nudów robi coś, co lubi i dzieli się tym z dziećmi. Słynący z tworzenia gier Luigi Lemoncello jest na tyle bogaty, że może założyć własną bibliotekę publiczną i zorganizować wokół niej wiele konkursów adresowanych do dzieci z Alexandraville w Ohio. Dzięki temu dwunastoletni Kyle Keeley ma szansę na odrobinę rozrywki. Nie zraża go pisanie eseju, bo wizja wielkiej zabawy rodem z książek o Pippi fascynuje i nęci. Wizja olbrzymich tortów, niezwykłych zabaw sprawia, że każdy pragnie wziąć udział w konkursie i go wygrać.
Sława konkursu, niezwykle zacięta walka sprawiają, że zwycięzcy stają się prawdziwymi gwiazdami. Haley Daley, Kyle Keeley, Akimi Hughes, Sierra Russell i Miguel Fernandez nie tylko zyskują pokaźne nagrody finansowe, ale także są rozchwytywani...

Zosia | 2016-08-31

Fantastyczna kontynuacja „Biblioteki pana Lemoncella”! Nie chcę się rozwodzić nad fabułą, bohaterami i innymi elementami książki, zamierzam jedynie powiedzieć, że w tej powieści co chwila można napotkać nawiązania do innej książki, co jest cudowne i niesamowite. Jeszcze nigdy, w żadnej książce nie spotkała tak wielu odnośników do innych powieści. Gorąco, gorąco polecam Wam „Olimpiadę pana Lemoncella”, nawet jeżeli nie uzasadniłam dlaczego tak bardzo polecam tę książkę, to ją przeczytajcie. Warto. Naprawdę ;) A teraz przykład dwóch nawiązań:
„Pan Lemoncello miał na sobie srebrzystą togę i srebrny wieniec laurowy. Wyglądał trochę jak Trybut z Dystryktu Trzeciego z Igrzysk śmierci”
„Wyjeżdżam. Albo do Terabithii, albo do Nowego Jorku” - nawiązanie oczywiście do „Mostu do Terabithii” ;)

Maleństwo | 2017-03-03
Przeczytana: 22 stycznia 2017

"Olimpiada Pana Lemoncella" urzekła mnie podobnie jak pierwszy tom. "Bibliotekę Pana Lemoncella" pochłonęłam i uznałam ją za jedną z najlepszych książek dla dzieci. Nic więc dziwnego, że gdy tylko pojawił się drugi tom, jego nakład w księgarniach właściwie nie zaistniał, a w bibliotekach kolejki do otrzymania egzemplarza są długie niczym w dawnych czasach za mięsem. Nic to - pomyślałam. Moja biblioteka umożliwia za darmo korzystanie z zasobów Legimi.pl i choć z zasady jestem przeciwniczką czytania na telefonie ten raz zrobię wyjątek. Tak też uczyniłam i nie żałuję.
Tak książka jest po prostu cudowna. Wspaniała biblioteka pełna gier, zabaw, świetnych wynalazków i najlepszych w świecie gadżetów zachwyca czytelnika. Pomysłowość autora do wymyślania różnorakich udziwnień również zachwyca. Ale to, co mnie urzekło w tej książce, to mnogość nawiązań do różnorakiej literatury dla młodzieży. To, ile tytułów kanonu literatury dziecięcej przewija się przez strony "Biblioteki..." to...

Idziemy od razu na głęboką wodę! Kyle i jego drużyna muszą jeszcze raz pokazać, że są prawdziwymi Bibliotecznymi Mistrzami. Nie mają jednak teraz tylko jednego rywala - tym razem cała Ameryka staje do walki! Powraca również wściekły Charles Chilington, wraz z wsparciem w postaci Wielkiej Ligi Miłośników Bibliotek, którzy uważają, że "Pan Lemoncello nie tworzy biblioteki qua biblioteki". Teraz drużyna z Ohio walczy nie tylko o nagrodę, honor, ale i bibliotekę szalonego miliardera!

mouse1801 | 2016-12-27
Przeczytana: 02 grudnia 2016

Wybitna książka, wybitnego autora. Myślałam, że pierwsza część była Superowska, ale ta to po prostu... (nie mam słów, żeby to opisać). Na nudne dni ta książka jest idealna.

Luna | 2017-08-20
Przeczytana: 18 sierpnia 2017

Kyle uwielbia grać w niesamowite gry pana Luigiego L. Lemoncella :) Razem ze swoimi przyjaciółmi: Akimi, Hayle,Sierrą i Miguelem musi rozwiązać zagadki i grać w grę aby wyjść z Biblioteki Pana Lemoncella :)Gotąco polecam na poprawę humoru czytelnikom w każdym wieku!!!!!!!!! :)
TYM RAZEM KYLE I JEGO KOLEDZY MUSZĄ WYGRAĆ OLIMPIADĘ BIBLIOTECZNĄ JEDNAK CZEKAJĄ NA NICH NIEMIŁE NIESPODZIANKI.... :( CZY OBRONIĄ MISTRZOWSKI TYTUŁ???? ;) LEKTURA TRZYMA W NAPIĘCIU DO OSTATNIEGO SŁOWA, ZABAWNA, POUCZAJĄCA ;) POLECAM WSZYSTKIM DLA RELAKSU I NA POPRAWĘ HUMORU ;) BAWIŁAM SIĘ SUPERAŚNIE (JAK TO MÓWI PAN LEMONCELLO;))!!!! ;)

Graczkaktóragra | 2016-12-03

Urocza, piekielnie wciągająca książka dla młodzieży i nie tylko. Całkiem nowa wersja „Charliego i fabryki czekolady". Z pewnością przeczytam finał tej trylogii.

Elwira | 2016-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2016

Wspaniała rozrywka dla czytelnika w każdym wieku.

KasiaB | 2018-02-12
Przeczytana: 07 września 2016