Zośka Wspaniała

Tłumaczenie: Anna Niedźwiecka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tytuł oryginalny serii: Sophie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Hachette
Sophie the Awesome
magdalenardo

Zosia uważa, że jej życie jest nudne. Przeciętne. Takie sobie. Nie jest najstarsza ani najmłodsza, najwyższa ani najniższa. Nie jest nawet jedyną Zosią w swojej trzeciej klasie. Mimo to wie, że jest wyjątkowa. I chcąc to wszystkim pokazać, dodaje sobie drugie imię: Wspaniała. Używanie tego imienia nie będzie jednak łatwe, zwłaszcza że superdenerwujący kolega ze szkoły ma coś do powiedzenia...

Używanie tego imienia nie będzie jednak łatwe, zwłaszcza że superdenerwujący kolega ze szkoły ma coś do powiedzenia na ten temat. Czy Zosia dowiedzie swojej wspaniałości i udowodni wszystkim, że się mylą?
"Ta książka jest taka jak jej tytuł WSPANIAŁA!" Zosia lat 9
Nie przegap kolejnych przygód Zosi!

źródło opisu: http://www.hachette.com.pl/ksiegarnia/dla-dzieci/p...(?)

źródło okładki: http://www.hachette.com.pl/ksiegarnia/dla-dzieci/p...»

Zośka to trzecioklasistka. Uważa się za nudną, przeciętną, niczym nie wyróżniającą się dziewczynkę. Nie ma nawet własnego przydomka, bo jest tak bardzo zwyczajna. Bardzo chce to zmienić. Pragnie być zauważaną, lubianą i podziwianą. Dlatego też postanawia sama sobie wymyślić przydomek i nazywa się Zośką Wspaniałą. Jednak na taki przydomek trzeba sobie zasłużyć i być wspaniałą we wszystkim co się robi. Nie było to jednak takie łatwe, bo Zośka nie jest dobrą śpiewaczką, nie potrafi grać na instrumentach, rysować zwierząt itd. Im bardziej starała się dowieść wszystkim jaka jest wspaniała tym słabiej jej to wychodziło. Dodatkowo w osiągnięciu zaplanowanego sukcesu nie pomaga jej Tobi - superdenerwujący kolega (który dawniej był jej przyjacielem), klasowa gwiazda Wera i jej wierna przyjaciółka Lilka. Na szczęście wspiera ją Kasia - jej najlepsza przyjaciółka, która stoi za nią murem w każdej sytuacji, nawet gdy nie do końca zgadza się z pomysłami Zośki.
Czy Zośce się uda utrzymać...

Dorota Partyka | 2013-03-20
Przeczytana: marzec 2013

Niedawno na polskim rynku wydawniczym ukazały się dwie pierwsze części serii powieści dla dziewczynek autorstwa Lary Bergen. Dziś opiszę Wam swoje wrażenia po lekturze pierwszego tomu pt. "Zośka Wspaniała".

Główną bohaterką powieści jest tytułowa Zośka, czyli Zofia H. Miller, zwana też Zośką M. Uczęszcza do trzeciej klasy szkoły podstawowej. Jej najlepszą przyjaciółką jest Kasia Berek.

Podczas przeglądania książek w ramach lekcji bibliotecznej Zosia stwierdza, że potrzebny jej jest jakiś przydomek, który wyróżni ją na tle innych osób. W końcu wpada na pomysł, by od tego dnia zwać się Zośką Wspaniałą.

Wymyślenie przydomku to dopiero początek. Znane jej postacie nie otrzymały ich przecież ot tak sobie. Musi teraz udowodnić, że na niego zasługuje. Postanawia więc wykazać się jakimś niespotykanym osiągnięciem. Nie wszystko jednak idzie dokładnie tak, jak sobie zaplanowała. Czy w końcu uda jej się zrobić coś wielkiego i zasługującego na podziw?

W Zośce spodobało mi się to, że jest...

Catherine | 2016-03-27
Przeczytana: 19 marca 2012

Zośka H. Miller zwyczaje imię i nazwisko. Zosia pragnie być kimś więcej niż zwykłą, szarą uczennicą trzeciej klasy. Ma przyjaciółkę-Kasię Berek, która mieszka w domu obok. Dziewczynka chce mieć inne, wyjątkowe imię. Jest pomysł-Zośka Wspaniała.
Bardzo podobała mi się ta książka i z zniecierpliwieniem czekałam na kolejną część. Jest to książka dla każdej osoby, która chce być wyjątkowa, wyróżniać się z tłumu. Kiedy czytałam tą książkę miałam okres szukania w sobie kogoś wyjątkowego. Dzięki tej serii zrozumiałam, że nie musisz być wyjątkowa/y by być wspaniała/y.

margret | 2013-03-18
Przeczytana: 13 marca 2013

Fajna książeczka. Zośka jest energiczną młodą panną, która nie zawsze jest grzeczna i wpada na najdziksze pomysły. I chyba właśnie w tym tkwi jej nieodparty urok ;-)

Każdy chciałby być wyjątkowy. A szczególnie nasze dzieciaczki, które zawsze starają się wyróżnić spośród swoich rówieśników. Pragną we wszystkim być najlepsze, najszybsze itp. Myślę, że każdy z nas przechodził taki okres w swoim życiu. A już szczególnie, gdy zaczynamy identyfikować się z jakimś super bohaterem. Bądź mamy swojego idola, do którego za wszelką cenę chcielibyśmy się upodobnić. A co będzie, jak się okaże, że to nie takie łatwe? Że tak naprawdę jesteśmy całkiem przeciętni, a nasze życie jest zupełnie zwyczajne?

Możemy się o tym przekonać czytając książkę o Zośce. Dziewczynce, która pod wpływem lektury na godzinie bibliotecznej zapragnęła być "kimś". Postanowiła więc znaleźć sobie przydomek, dzięki któremu wszyscy będą od razu wiedzieli, że nie jest ona zwykłą Zosią z trzeciej klasy, lecz kimś zupełnie wyjątkowym! Problem w tym, że znalezienie sobie przydomku nie jest wcale takie trudne. Znacznie gorsze jest udowodnienie, że się na nie zasłużyło.
Zośka długo...

nonuś | 2014-07-22
Przeczytana: 21 października 2013

Zośka wspaniała to cudowna książka która opowiada o szalonej dziewczynie która chce zostać wspaniała.

Matylda | 2017-08-23
animaniak | 2017-07-30