Kolekcjoner

Cykl: Maggie O'Dell (tom 8) | Seria: Z zimną krwią
Wydawnictwo: Edipresse, HarperCollins
Damaged, A breath of hot air
9788327620231
Zombek

Agentka FBI Maggie O'Dell widziała już wiele w swojej karierze. Ścigając morderców i psychopatów, zagłębiała się w najbardziej mroczne zakamarki ludzkiego umysłu. Ale kiedy na Florydzie straż przybrzeżna wyłowiła pojemnik wypełniony częściami ludzkiego ciała, nawet ona była wstrząśnięta tym, co zobaczyła. Tors, stopa, trzy ręce... Maggie zaczyna niezwykle trudne śledztwo. Odkrywa, że tors należy do mężczyzny, który zaginął w tajemniczych okolicznościach. Sprawę komplikuje fakt, że ostatnio widziano go setki mil od miejsca, gdzie został znaleziony fragment jego ciała. W tym samym czasie znad Kuby nadciąga potężny huragan, który może spustoszyć całą Florydę. Jest coraz mniej czasu na rozwiązanie makabrycznej zagadki.

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: skan wykonany dla LubimyCzytać.pl

gazelopka | 2019-07-16

Ta książka zniechęciła mnie do tego autora i nie mogę przekonać samej siebie, żeby sięgnąć po inną pozycję..

LadyEssex | 2019-05-12
Na półkach: Przeczytane, Alex Kava
Przeczytana: 21 lipca 2017

Z początku, choć Kava to moja ulubiona autorka, ciężko było mi się przełamać i za nią zabrać. Po ostatniej jej książce miałam wrażenie, że one już nie będą takie same jak pierwsze, które miałam okazję czytać. W końcu jednak się przemogłam i cieszę się, że to zrobiłam, bo całość trzyma w napięciu. Książka jest płynnie napisana, tak, że czytelnik z dużą ochotą przekłada kartki. (I dziękuję burzy za moim oknem, która dodała samej historii odpowiedniego klimatu:) ).

Andrzej | 2019-03-24
Przeczytana: 30 marca 2019

Niezły kryminał autorki klasyki gatunku.

Łukasz | 2019-03-14
Przeczytana: 14 marca 2019

To chyba najsłabsza jak dotąd odsłona. Taki tani scenariusz filmu prawie katastroficznego, po przeczytaniu zakończenia nie wiedziałem co myśleć. Krótka, bez wyraźnej akcji, pomysł jakby na siłę. Czy pozostałe książki będą też słabe? Odniosłem wrażenie że autorka wykorzystuje rozpęd poprzednich części i chce wyciągnąć jak najwięcej już z tych dalszych.

PrzemekA | 2019-01-13

wysmienita

bilinska_k | 2018-12-05
Przeczytana: 04 grudnia 2018

Hm. Mam bardzo mieszane uczucia co do tej książki. Zawiodłam się. Oczekiwałam czegoś lepszego...

Maciej | 2018-10-21
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 21 października 2018

Kolejna część przeczytana, chyba najspokojniejsza bez tego dreszczyku emocji, fajnie się czyta ale chyba najmniej psychopatyczny zabójca bardziej przedsiębiorca. No i O'Dell wreszcie bez większego zagrożenia życia ale co najważniejsze dalej kontynuje wychwytywanie tych, których nie powinno być na świecie

Patrycja | 2018-10-15
Przeczytana: 15 października 2018

Książka na "przetarcie", prosta i szybka do czytania. Prosta sprawa kryminalna, a rozwiązanie podane na tacy czytelnikowi, który nie musi się głowić nad zagadką ani analizować ciągu wydarzeń. Polecam

Christine | 2018-10-03
Przeczytana: 30 września 2018

Szybko i łatwo się czyta - zbyt szybko i zbyt łatwo... Inne, wcześniejsze części z serii Maggie O'Dell były o wiele lepsze. "Kolekcjoner" robi wrażenie, jakby powstał od niechcenia, jakby był napisany tylko dlatego, bo coś trzeba było napisać... - Brak akcji, brak napięcia, których nie brakowało we wcześniejszych częściach. Gdy tylko zaczynało się coś, co mogłoby dać więcej emocji, było raptem urywane, szybciutko kończone. Odniosłam wrażenie, jakby Maggie O'Dell była na emeryturze ;)
Można przeczytać, jako kontynuację przygód głównej bohaterki, ale to wszystko.

Loretta Raczkowska | 2018-09-11
Przeczytana: 03 września 2018

Czyta się szybko i łatwo, ale niestety odnosze wrazenie, ze każdy kolejny tom jest gorszy, pierwsze tomy mnie porwały, musiałam czytać kolejne, ten zaś to tylko sposób na miłe zabicie czasu.