Kolekcjoner

Okładka książki Kolekcjoner
Alex Kava Wydawnictwo: Edipresse, HarperCollins Cykl: Maggie O'Dell (tom 8) Seria: Z zimną krwią kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Maggie O'Dell (tom 8)
Z zimną krwią
Damaged, A breath of hot air
Edipresse, HarperCollins
2016-05-12
2011-03-23
9788327620231
seryjny morderca alex kava maggie o'dell

Okładka książki Cienie nocy J.T. Ellison, Alex Kava, Erica Spindler
Ocena 5,9
Cienie nocy J.T. Ellison, Alex ...
Okładka książki Żywioły J.T. Ellison, Alex Kava, Erica Spindler
Ocena 6,3
Żywioły J.T. Ellison, Alex ...
Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

[...]
– Myślałem, że sprzedaż zwłok i części ludzkiego ciała jest nielegalna?
– Ben, bez obrazy, ale musi pan częściej wychodzić z laboratorium. Sprzedaż ludzkich zwłok może i jest nielegalna, ale usługa polegająca na tym, że ktoś się o nie wystara, pokawałkuje i przetransportuje, już niekoniecznie. Mówiąc prawdę, wiele z tego dobrego. Niektóre technologie są zdumiewające. Podobno jeden dawca, jeśli wykorzysta się jego kości, tkanki, wiązadła, skórę, może pomóc pięćdziesięciu żywym.
– Aż tyłu? – Platt zmartwiał.
Jeden dawca może zarazić pięćdziesiąt osób?!

To ciekawy thriller z zapętloną fabułą, łączącą kilka wątków z dość przewidywalnym rozwiązaniem, co nie odebrało mi przyjemności z jego czytania, bo lubię Maggie O’Dell i za każdym razem równie mocno przeżywam wszystkie te jej makabryczne i przerażające przygody. Kiedy wpada w sam środek jakiegoś niebezpiecznego zdarzenia i robi wszystko żeby przetrwać, walcząc dodatkowo z demonami, które wciąż na nowo ją prześladują.
Podobało mi się to bonusowe opowiadanie pt.”Upalna noc” na zakończenie, napisane przez Alex Kava wspólnie z Patricią A. Bremmer.
Bardzo ciekawie skompilowane i może to zapowiedź czegoś większego. Znalazłam kilka książek tej autorki, ale nie doczekały się jeszcze tłumaczenia na język polski 😉

[...]
– Myślałem, że sprzedaż zwłok i części ludzkiego ciała jest nielegalna?

Maggie O'Dell zostaje skierowana na Florydę. W zamrażarce zostają odkryte różne części ciała należące po kilku osób. Kim są zamordowane osoby i kim jest zabójca? Czy Maggie połączy wszystko w całość i będzie w stanie nakreślić profil mordercy?

Z wód Zatoki Meksykańskiej ratownicy, a konkretnie Elizabeth Bailey, nowa w zgranej załodze helikoptera, podejmują rybacką lodówkę i znajdują w niej części ludzkiego ciała, i to nie jednego – starannie opakowany tors, stopę i trzy ręce.
W bazie sił powietrznych Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych w Pensacola, wśród niedawno operowanych żołnierzy, szerzy się nieznana, śmiertelna choroba.
Charlie Wurth, zastępca dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego, wraz z agentką specjalną FBI, Maggie O'Dell, przylatują na Florydę wyjaśnić sprawę. Jednak lada moment prognozowane jest uderzenie koszmarnie niebezpiecznego huraganu Isaac.

Dobra, nie przegadana powieść sensacyjna, świetna rozrywka. Polecam.

Ta czesc w mojej opinii jest lepsza od poprzedniej , nie mamy za duzo akcji ale czyta sie szybko i przyjemnie :)

Było w porządku

Było w porządku

Zdecydowanie najsłabsza część serii. Chaotyczna, nieprzemyślana i niesatysfakcjonująca. Autorka skupiła większą uwagę na budowaniu tła niż intrygi kryminalnej, przez co śledztwo zepchnięte jest na boczny tor. Więcej tu osobistych przeżyć postaci pobocznych, których jest mnóstwo i nic nie wnoszą do fabuły. Sylwetki bohaterów spłycone i bezbarwne. Nawet Maggie O'Dell z każdym tomem coraz bardziej bezbarwna, w tym staje się cieniem bohaterki z pierwszej części. Apogeum mojej irytacji nastąpiło wraz z beznadziejnie skonstruowanym zakończeniem. Wszystko działo się szybko, łatwo i bez żadnych dreszczy emocji. Przed całkowitą katastrofą książkę ratuje szalejący w tle huragan, który tworzy gęstą atmosferę. Jednak autorka nie wykorzystała pełni możliwości tej scenerii. Jestem zdecydowanie na nie.

Od Pani Alex Kavy miałem bardzo długą przerwę, ostatnią książkę czytałem na początku roku. Bardzo dobrze było wrócić do agentki FBI Maggie O’Dell. Mam duży sentyment do autorki i głównej bohaterki.

Rozdziały są bardzo krótkie. Powieść czyta się szybko, a fabuła wciąga. Autorka zaproponowała nam kilka wątków. Oczywiście główną rolę odgrywa Maggie, pojawia się również jej przyjaciel Benjamin Platt, znany z wcześniejszych tomów, przede wszystkim z „Zabójczego wirusa”. Ciekawe jest to, że tak naprawdę przez większą część książki wiemy kto jest sprawcą, jednak nie wpływa to na atrakcyjność fabuły. Wątki logicznie się łączą, więc czytelnika czeka dobra zabawa.

Trzeba jednak przyznać, że kilka części z agentką O’Dell było zdecydowanie mocniejszych, gdzie Maggie toczyła boje z seryjnymi mordercami. Było większe napięcie, a atmosfera znacznie mroczniejsza. „Kolekcjoner” jest bardzo dobrą książką, tym bardziej, że znowu wróciłem do tej serii, aczkolwiek jest to dość spokojna historia. Miłym dodatkiem jest również króciutkie opowiadanie pt. „Upalna noc” autorstwa Pani Kavy i Pani Bremmer. Szkoda tylko, że pojawiło się trochę literówek. Jeśli ktoś chciałby rozpocząć przygodę z Maggie O’Dell, to zachęcam i proponuję rozpocząć od pierwszej części „Dotyk zła”.

Niestety jak na Kavę, to bardzo przeciętna książka. Przeczytałem ją bez emocji. A już dobiła mnie końcówka "Upalne lato" - ni z gruszki ni z pietruszki. Może i tłumaczka się starała, ale całość nie bardzo wyszła.

Ta książka przede wszystkim mnie zaintrygowała. Zaglądamy do miasteczka, do którego zbliża się huragan. Jednocześnie przyglądamy się bohaterom, którzy próbują rozwikłać sprawę odnalezionych części ludzkiego ciała. Im dalej w las, tym więcej pojawia się zagadek i niedomówień. Znikają ludzie, my mamy podejrzenia, kto się do tego przyczynia, ale nie rozumiemy, dlaczego. Sprawa zostaje wyjaśniona dopiero pod koniec książki. Ja czytałam ją z ogromnym zainteresowaniem i żałowałam, gdy musiałam ją odkładać. To dobra książka na wakacje, gdy szukamy czegoś, co nas wciągnie.

Jakoś po opisie spodziewałam się czegoś innego. "Kolekcjoner" to dla mnie właściwie taki zarys książki, bo zarówno niewielkimi rozmiarami jak i dość przeciętną fabułą nie przypomina ona poprzedniczek.
Ot, taka tam krótka historyjka o zabijaniu jakich pełno na półkach księgarń.
Po pewnym czasie ulatnia się z głowy większość fabuły i nawet nie bardzo pamiętamy, kto, jak i dlaczego zabijał.
Najbardziej chwytliwy jest tytuł, no bo kto nie chciałby poznać kolejnej historii O'Dell i jej pogoni za psychopatycznym Kolekcjonerem, który lubuje się w przemocy i chorej grze a wszystko to podczas walki z morderczym huraganem.
No tak, to tytuł i opis, ale sama książka pozostawia wiele do życzenia.
Przede wszystkim nie znajdziemy tu napięcia jak w innych kryminałach o agentce O'Dell. Owszem, jest huragan, bezwzględny psychopata i walka z czasem, ale takie to jakieś...mdłe. Nijakie. Zupełnie pozbawione napięcia.
Zakończenie po łebkach i na szybko. Prywatne życie Meggie właściwie przestało istnieć, Autorka traktuje wszystko bardzo pobieżnie.
"Kolekcjoner" jest taki...byle jaki. Jakby pisany na kolanie, w pośpiechu, byle mieć z głowy. Może to po prostu znużenie serią. Spadek formy i brak pomysłów.
Mnie się niezbyt to podobało. Niestety z każdym tomem coraz niżej :(

Ot, taka tam krótka historyjka o zabijaniu jakich pełno na półkach księgarń.

Alex Kava Kolekcjoner Zobacz więcej