Kolekcjoner

Alex Kava Wydawnictwo: Edipresse, HarperCollins Cykl: Maggie O'Dell (tom 8) Seria: Z zimną krwią kryminał, sensacja, thriller
Damaged, A breath of hot air
2016-05-12
9788327620231
Z zimną krwią
seryjny morderca alex kava maggie o'dell

Niestety, każda kolejna książka z tej serii zaczyna mnie zawodzić. Motywy mordercy nieznanie, część wątków obyczajowych zamrożona, zakończenie nieco bez spójności z całą opowieścią. Losy agentki O'Dell nadal są ciekawe, jednak brakuje w tej części tego czegoś, co można było odnaleźć w pierwszych częściach sagi.

Zawsze zanim przeczytam książkę czytam najpierw opis na tyle ,jak mnie zachęci to zabieram się do czytania,Niestety nie przypadła mi do gustu ale dam mu jeszcze szanse;)

Bardzo lubię książki Alex Kavy. Ta jest chyba najsłabsza z dotychczas przeze mnie przeczytanych. Brak mi tu dynamicznej akcji i narastającego napięcia. I jakby Maggie O’Dell trochę przygasła. Mam nadzieję, że autorka zbiera siły na kolejne części. I ja nadałabym tej części tytuł np. " popapraniec", ponieważ bohater z pewnością nie był kolekcjonerem.

Kolejna moja ulubiona książka autorki. Tym razem to byłem naprawdę bardzo mocno zaskoczony. Cała akcja powieści zaskakująca i wciągająca aż nie chciało się przestać czytać.
Super książka.
Polecam

Po opisie z tyłu książki spodziewałam się czegoś lepszego.. Koleżanka bardzo polecała mi tą autorkę, i w końcu mnie przekonała. Książka "sama w sobie" nie jest zła. Fajnie mi się czytało, lekko (chociaż prawie do końca książki nie mogłam zapamiętać bohaterów), ale już w połowie wiedziałam kto jest mordercą. I skończyłam ją tylko dlatego, żeby dowiedzieć się jak się ta...

Kolejny kryminał, bez szału :)

Spodziewałem się po książce zdecydowanie więcej niż otrzymałem. Dla mnie zbyt mało akcji, wstęp zdecydowanie za długi, bardzo przewidywalna, z góry wiadomo kto jest morderca.
Na Zatoce Meksykańskiej szaleje huragan który z zawrotną prędkością zbliża się do wybrzeża. Załoga straży przybrzeżnej wyławia z oceanu tajemnicza lodówkę wypełniona ludzkimi szczątkami. Do sprawy...

Ta książka zniechęciła mnie do tego autora i nie mogę przekonać samej siebie, żeby sięgnąć po inną pozycję..

Z początku, choć Kava to moja ulubiona autorka, ciężko było mi się przełamać i za nią zabrać. Po ostatniej jej książce miałam wrażenie, że one już nie będą takie same jak pierwsze, które miałam okazję czytać. W końcu jednak się przemogłam i cieszę się, że to zrobiłam, bo całość trzyma w napięciu. Książka jest płynnie napisana, tak, że czytelnik z dużą ochotą przekłada...

Niezły kryminał autorki klasyki gatunku.

Dyskusje

3 353