Kolekcjoner

Alex Kava Wydawnictwo: Edipresse, HarperCollins Cykl: Maggie O'Dell (tom 8) Seria: Z zimną krwią kryminał, sensacja, thriller
Damaged, A breath of hot air
2016-05-12
9788327620231
Z zimną krwią
seryjny morderca alex kava maggie o'dell

Ta książka przede wszystkim mnie zaintrygowała. Zaglądamy do miasteczka, do którego zbliża się huragan. Jednocześnie przyglądamy się bohaterom, którzy próbują rozwikłać sprawę odnalezionych części ludzkiego ciała. Im dalej w las, tym więcej pojawia się zagadek i niedomówień. Znikają ludzie, my mamy podejrzenia, kto się do tego przyczynia, ale nie rozumiemy, dlaczego. Sprawa...

Jakoś po opisie spodziewałam się czegoś innego. "Kolekcjoner" to dla mnie właściwie taki zarys książki, bo zarówno niewielkimi rozmiarami jak i dość przeciętną fabułą nie przypomina ona poprzedniczek.
Ot, taka tam krótka historyjka o zabijaniu jakich pełno na półkach księgarń.
Po pewnym czasie ulatnia się z głowy większość fabuły i nawet nie bardzo pamiętamy, kto, jak i...

Jakaś taka dziwna. Rozwiązanie zaszło szybko, bez emocji.

Sprawnie opowiedziana, choć dość liniowa i przewidywalna historia. Jak nie oczekujecie fajerwerków, a chcecie wypocząć w towarzystwie lekkiej i szybko czytającej się książki to niewątpliwie pozycja dla Was.

Nie rozumiem, skąd taka ocena. To całkiem sprawny kryminał. Owszem, dość przewidywalny, ale czyta się bardzo fajnie. No, ale od tego różne ludziska są, by i gusty się różniły. Ode mnie 8, bo bliżej mi do 8, niż do 7 gwiazdek.

Książka zapowiadała się bardzo fajnie i ciekawie. I z jednej strony taka była. Naprawdę historia mnie wciągnęła, jest łatwo napisana i po prostu płynie się przez nią.
Ale... najbardziej boli mnie to, że kim jest morderca można się domyślić już w połowie książki. To bardzo mi się nie podobało, zepsuło cały efekt "wow" i brakowało mi tego elementu zaskoczenia :(

Bardzo szybko przeczytana, dzięki dość sprawnie przebiegającej akcji, co jest największym plusem tej książki. Krótkie i rzeczowe rozdziały dodają dynamiki. Brakuje jednak rozwinięcia kluczowych wątków. Pomysł był ciekawy, ale w mojej opinii potencjał książki został trochę zmarnowany. Pozostawia Czytelnika z pewnym rodzajem niedosytu.

Niestety, każda kolejna książka z tej serii zaczyna mnie zawodzić. Motywy mordercy nieznanie, część wątków obyczajowych zamrożona, zakończenie nieco bez spójności z całą opowieścią. Losy agentki O'Dell nadal są ciekawe, jednak brakuje w tej części tego czegoś, co można było odnaleźć w pierwszych częściach sagi.

Zawsze zanim przeczytam książkę czytam najpierw opis na tyle ,jak mnie zachęci to zabieram się do czytania,Niestety nie przypadła mi do gustu ale dam mu jeszcze szanse;)

Bardzo lubię książki Alex Kavy. Ta jest chyba najsłabsza z dotychczas przeze mnie przeczytanych. Brak mi tu dynamicznej akcji i narastającego napięcia. I jakby Maggie O’Dell trochę przygasła. Mam nadzieję, że autorka zbiera siły na kolejne części. I ja nadałabym tej części tytuł np. " popapraniec", ponieważ bohater z pewnością nie był kolekcjonerem.

3 487
    1 201