Kolekcjoner

Tłumaczenie: Katarzyna Ciążyńska
Cykl: Maggie O'Dell (tom 8)
Wydawnictwo: HarperCollins
Damaged ; A breath of hot air
kolekcjoner, Maggie, śledztwo, huragan

Agentka specjalna Maggie O'Dell widziała wiele w swojej karierze. Ścigając morderców, psychopatów i przestępców, zagłębiała się w najbardziej mroczne, najbardziej przerażające zakamarki ludzkiego umysłu. Ale kiedy na Florydzie straż przybrzeżna wyłowiła pojemnik wypełniony starannie owiniętymi częściami ciała, nawet tak doświadczona agentka jak Maggie O'Dell nie była przygotowana na to, z czym miała się zmierzyć…
Tors, stopa, trzy ręce… Kto i w jakim celu precyzyjnie odcinał części ludzkiego ciała? Czy ktoś mógł być tak szalony, by je kolekcjonować?
Maggie zaczyna niezwykle trudne śledztwo. Odkrywa, że tors należy do zaginionego w tajemniczych okolicznościach mężczyzny. Sprawę komplikuje fakt, że zaginął on ponad 600 mil od miejsca, w którym został odnaleziony fragment jego ciała …
W tym samym czasie znad Kuby nadciąga potężny huragan, który według prognoz może spustoszyć całą Florydę. Z każda chwilą jest coraz mniej czasu na rozwiązanie makabrycznej zagadki.

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2011

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

Paco | 2015-08-13
Na półkach: Przeczytane, ALEX KAVA
Przeczytana: 13 sierpnia 2015

Kolejna szybka Kava :) Muszę zamówić następną.
Śmietanka ? Proszę uprzejmie.
Zwięzła treść, rosnące napięcie i wciągająca fabuła.
Kobiety heroski – konik autorki. Czemu nie ? Fajnie jest poznać sympatyczne jejmości, noszące pod pachą rewolwer. Chłopy coraz częściej piorą pieluchy a babki ratują świat. Niestraszny im huragan, skoki z helikoptera i zmywanie mózgu mordercy, ze swych włosów. Muszą udowadniać coś facetom ? Nie. Samym sobie. Kava nie wymyśla, nie nudzi, nie kombinuje. Nawet nie próbuję ukryć zdziwienia, że kobieca pisarska ręka tak przypadła mi do gustu. Odruch warunkowy. Przeleciało mi nawet przez głowę,że Kava marnuje się jako pisarka. Powinna pracować w FBI.
No dobra...może się zapędziłem :)
Jedyny mankament to czarno biali ludzie. Wiadomo,że takich nie ma.
Innych mankamentów brak.

ivv | 2017-01-16

Parę osób poniżej pisało, że są zawiedzeni, że nie tego się spodziewali po kolejnym tomie... A ja jestem zachwycona! :)
Tak w ogóle to myślałam, że Alex to pisarz, a nie pisarka, i że to jest jakiś luźny tom, a nie 8 część cyklu.
Chętnie powrócę do poprzednich.

Generalnie czytało się szybko, były 2 odważne kobiety Maggie i Liz, które na początku ciągle mi się myliły. Był huragan i był morderca ze specyficznymi upodobaniami do rozczłonkowywania ciał...

Najbardziej bałam się, że będą bardzo niesmaczne opisy, ale na szczęście tylko okładka była bardzo krwawa i zniechęcała mnie do lektury.
Dobrze, że jednak zaryzykowałam :)

gwiazdka | 2014-06-09
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 09 czerwca 2014

„Kolekcjoner" to kolejny tom przygód Maggie O’Dell. Kolejne śledztwo, tym razem jednak opisane trochę inaczej. Czytelnik od początku wie kto, gdzie i dlaczego. Pozostaje tylko niespodzianka, kiedy i jak dowiedzą się o tym śledczy. Nie ma więc elementu zaskoczenia, brakuje też atmosfery i napięcia. Ale co ciekawe, książkę czyta się fajnie, ani przez chwilę nie poczułam się znudzona. Faktycznie, duże litery sprawiły, że kolejne strony znikały w ekspresowym tempie. Troszkę przeszkadzały mi króciutkie rozdziały, jestem miłośniczką dłuższych, co najmniej kilkunastostronicowych. Całość jest miłą rozrywką, niczym jednak więcej, zakończenie zaś pozostawiło mi pewien niedosyt, ponieważ autorka dopisała malutki rozdzialik „Upalna noc"- niby nowe opowiadanko, niby ciąg dalszy „Kolekcjonera", kompletnie jakoś mi on nie pasował i zamazywał pierwsze zakończenie.
I na koniec jeszcze jedno- tytuł polski był zupełnie nieadekwatny do treści, nie był też tłumaczeniem oryginalnego tytułu, słowo:...

marlen | 2013-04-04
Przeczytana: kwiecień 2013

Takiej wersji Kavy nie lubię. Bardzo nie lubię. Gdzie się podziało to napięcie, ta akcja, wydarzenia, psychologiczne przemyślenia, za które tak bardzo polubiłam twórczość tej pani?
Mam wrażenie, że książka była pisana "na odwal się", byle tylko napisać. Może terminy goniły? Ale wyszło bardzo przeciętnie. Sam pomysł na książkę niczego sobie, ale wszystkie wątki były potraktowane po macoszemu, bez zagłębiania się w nie.
Za to na pochwałę zasługuje wydawnictwo Harlequin Enterprises, bo książka jest bardzo ładnie wydana, tekst czytelny, marginesy odpowiednio duże, wszystko zrobione porządnie i estetycznie. I tylko kilka literówek się wkradło, więc nie jest źle :)

alicjuszka | 2013-08-08
Przeczytana: 05 sierpnia 2013

Znów spotykamy agentkę FBI Maggie O’Dell specjalizującą się w portretach psychologicznych seryjnych morderców. Tym razem straż przybrzeżna Florydy na wodach zatoki Meksykańskiej odnajduje precyzyjnie poodcinane ludzkie szczątki starannie owinięte w worki foliowe umieszczone w pływającej lodówce. Trzy ręce, tors, stopa - to znajduje się w pojemniku. Trzy ręce mówią nam, że części te pochodzą od przynajmniej dwóch osób, na dodatek po przeprowadzeniu szczegółowych badań wychodzi na jaw, że tors należy do zaginionego mężczyzny i to zaginionego w niewyjaśnionych okolicznościach w odległości 600 mil od miejsca części jego ciała.
Jakby tego było mało znad Kuby nadciąga silny i niebezpieczny huragan Isaac.
Czy Maggie uda się nakreślić portret mordercy? Czy zostanie wyjaśniona zagadka odnalezionych części ciała? Nie zdradzę szczegółów, jeśli odpowiem, że tak. Przekonałam się, a jest to moja trzecia pozycja tej autorki, że winnego w jej książkach można dość szybko wyłapać. Właściwie winny...

Tomek | 2017-10-27

Ciekawy temat na powieść kryminalną,wartka akcja,szybko się czyta.naprawdę dobra książka na długie jesienne wieczory.

książek: 2087
Aniutka90 | 2013-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2013

Jestem zawiedziona. To nie jest ta sama Alex Kava jaką czytałam kilka lat temu z takim zapałem. Najsłabsza lektura z jaką miałam do czynienia ostatnio. Zero większej akcji. Wszystkiego można się domyślić gdyż autorka nie ukrywa kto jest mordercą. Takie sobie czytadło. Nie polecam.

Kokosanka | 2013-05-01
Przeczytana: 01 maja 2013

Dla mnie ta książka jest płaska, czyta się czyta, ale adrenalina nie podskakuje ani razu- może dlatego, że autorka już na początku ukazuje kto jest mordercą.Książkę czyta się szybko, ale po przeczytaniu ma się wrażenie, że dopiero zaczyna się rozkręcać. Postacie średnio zarysowane, każda postać opisana jest powierzchownie. Bez szału. Mnie również zmylił tytuł, gdyż myślałam, że to będzie o jakimś seryjnym zabójcy a tu o handlu częściami ciała.Trochę mnie to rozczarowało, przez to książka nie miała smaczku. Książka na tzw jeden wieczór.

Prawda jest taka, że z pisarką i jej bohaterką pożegnałam się już jakieś trzy, cztery lata temu. Jednak coś mnie niedawno tknęło, żeby ponownie przeczytać historię z Maggie O'Dell.
Spotkało mnie jednak rozczarowanie. Wszystko tam było mocno przeciętne, żadnego elementu zaskoczenia. Byłam znudzona. A najbardziej rozczarowała mnie główna bohaterka, to nie ta sama agentka specjalna, którą pamiętam. Nic więcej nie mam do powiedzenia, chyba na dobre się pożegnam z Maggie O'Dell.

Sargento_Garcia | 2013-08-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 21 sierpnia 2013

Lubię książki Alex Kava, ale ta, w mojej ocenie, jest najsłabsza. Od samego początku czytelnik ma prawie wszystko podane jak na tacy - czytelnikowi pozostaje tylko przyglądać się jak Maggie O'Dell dochodzi do znanego finału.