Śpiąca laleczka

Autor:
Cykl: Kathryn Dance (tom 1)
tłumaczenie
Łukasz Praski
The Sleeping Doll
Daever, kryminał
typ
papier
rogni84
7,24 (561 ocen i 43 opinie)

Opis książki

Z kalifornijskiego więzienia ucieka Daniel Pell, skazany na dożywocie za wymordowanie rodziny zamożnego biznesmena. Zbieg przystępuje do realizacji swojego planu, zabijając kolejne ofiary i manipulując ludźmi, z których czyni posłuszne sobie marionetki. Na czele pościgu staje Kathryn Dance, agentka Biura Śledczego Kalifornii. Aby odkryć zamiary psychopatycznego mordercy, zwraca się o pomoc do kobiet należących niegdyś do założonej przez Pella grupy fanatycznie oddanych mu wyznawców. Odpowiedź może także znać Śpiąca Laleczka, dziewczynka, która jako jedyna przeżyła zbrodnię popełnioną przez Pella przed siedmiu laty. Żeby wygrać pojedynek z bezwzględnym zbrodniarzem, Kathryn Dance musi przedrzeć się przez labirynt kłamstw i przemilczeń i dotrzeć do prawdy o przeszłości.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Roland | 2015-01-04
Przeczytana: 03 stycznia 2015

Pierwsza powieść, w której główną role odgrywa agentka specjalna Kathryn Dance. Owszem wystąpiła ona w powieści „Zegarmistrz”, lecz jej rola była jedynie drugoplanowa. W „Śpiącej laleczce” nasza agentka gra pierwsze skrzypce. Deaver po raz kolejny raczy czytelnika wartką fabułą, częstymi zwrotami akcji, niespodziewanym kierunkiem historii oraz zaskakującym zakończeniem i to w liczbie hurtowej. Powieść Deavera można śmiało nazwać modelowym thrillerem psychologicznym, gdzie tzw. psychologia odgrywa kluczową rolę. Akcja książki jest tak skonstruowana, że nie pozwala na znudzenie, a zakończenie usatysfakcjonuje niejednego czytelnika.

Z kalifornijskiego więzienia ucieka Daniel Pell, skazany na dożywocie za wymordowanie rodziny zamożnego biznesmena. Na czele pościgu staje Kathryn Dance, agentka Biura Śledczego Kalifornii. Aby odkryć zamiary psychopatycznego mordercy, zwraca się o pomoc do kobiet należących niegdyś do założonej przez Pella Rodziny, grupy fanatycznie oddanych mu...

Kokosanka | 2013-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2013

Przyznam szczerze, że pierwsza połowa książki znudziła mnie strasznie, nic takiego konkretnego się nie działo. Pell zawsze uciekał policji i dziwnym trafem zawsze zaskakiwał uzbrojonych policjantów i ich zabijał.WOW! Dopiero druga połowa książki mnie wciągnęła i było naprawdę ciekawie, ale to dla Deavera akurat nic nowego, bo zawsze potrafił zaskakiwać, dlatego daję też tylko 6/10. W książce podoba mi się opis działania sekt, jakim to naprawdę trzeba być inteligentnym i przebiegłym, by wmówić drugiej osobie, że czarne jest białe- zatrważające!

Amadeusz | 2013-03-15
Przeczytana: 03 marca 2013

Nie jestem zwolennikiem ani tym bardziej promotorem pisania recenzji w których użytkownik zamieszcza co się tylko da łącznie z numerem ISBN ,nazwą wydawnictwa oraz pełną notką od autora zamieszczoną na tylniej okładce (co uważam za tandetne ) .
A wszystko to po to by otrzymać upragnionego laika.
Sama książka bez wątpienia robi wrażenie.
Ciekawie przedstawienie zagadnienia kinezyki oraz wpływu sekt na ludzi.
Błyskotliwa postać głównej bohaterki K.Dance ścigającej zbiegłego skazańca D.Pella nie pozwala oderwać się od lektury,sama książka jak na thriller tego autora przystało trzyma fason
Akcja przemieszcza się z prędkością światła , a samo zakończenie jest jak zwykle nie do przewidzenia.
Z przyjemnością przeczytam inne książki tego autora.

książek: 2089
Dorota_1988 | 2011-07-20
Przeczytana: 19 lipca 2011

Rewelacyjna książka. Trzyma w napięciu do ostatnich stron.

Barbara | 2013-11-28

Według mnie tytuł zupełnie tu nie pasuje,wątek "śpiącej laleczki" właściwie niewiele wnosi do fabuły .Postacie przerysowane i jak dla mnie zbyt wiele kombinowania,po śmierci Pella już nie chciało mi się czytać książki do końca,powiało nudą.
Lubię kiedy czasami pewne wątki zostają niedopowiedziane,koniec z happy endem nie zawsze jest satysfakcjonujący.

Stayrude | 2011-09-27
Przeczytana: 23 września 2011

Od tych wydarzeń minęło już osiem lat.
Osiem lat temu, wszyscy bez wyjątku, uważnie śledzili szeroko relacjonowane w telewizji, prasie i radiu, wydarzenia rozgrywające się 200 km na południe od San Francisco.
7 maja w Carmel, uroczym, spokojnym miasteczku doszło do masakry. Wezwana na miejsce zdarzenia policja, na białych, wypolerowanych kafelkach w kuchni znalazła leżącą, w kałuży własnej krwi kobietę. Zaś w pokoju obok jej męża i dwóch synów. Wszyscy czworo nie żyli.
Jedyną osobą, która przeżyła ten wieczór była śpiąca w swoim łóżku na piętrze, dziewięcioletnia Theresa Croyton - "Śpiąca laleczka".
Sprawcą tej tragedii był Daniel Pell. Człowiek zafascynowany Charlesem Mansonem, używający z wielką wprawą psychomanipulacji, mający na koncie dziesiątki wyroków skazujących za drobne przestępstwa takie jak kradzież, pobicia i włamania. Będący charyzmatyczną postacią, Daniel gromadzi wokół siebie ludzi, którzy nieco pogubili się we własnym życiu. Stworzył im Rodzinę, która była jego...

Pawko | 2014-04-06

To moja pierwsza książka Deaver'a, ale z całą pewnością nie ostatnia.
Poszukuję w książkach więcej przekazu, ale tutaj jest coś innego - 100% akcji i dobrej książki, w której autor zawiera dużo ciekawej wiedzy i wyraźnie rysuje postacie. Bardzo interesująco też zaskakuje zwrotami akcji, których trudno się nawet spodziewać...

...i aż umierasz z ciekwaości co będzie na następnej stronie :)

ElViento | 2013-01-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 23 stycznia 2013

Rozkręcała sie dość długo, ale od połowy przeczytałem na wdechu. Ciekawy motyw sekt, panowania nad ludźmi, sterowania nimi. I nietypowy wątek głównej bohaterki, specjalistki od kinezyki.

Polecam :)

Przemysław | 2013-03-18
Przeczytana: 18 marca 2013

Książka, którą czyta się jednym tchem. Niesamowite zwroty akcji zaskakują od samego początku do końca książki. Ciekawie zbudowane postaci, śledztwo oparte na kinezyce ( mowie ciała ) sprawia , że książka jest intrygująca i na pewno dołączy do jednych z moich ulubionych w swojej kategorii.

Konpos | 2014-06-14
Przeczytana: 13 czerwca 2014

Kryminał z krwi i kości do tego okraszony sporą dawką informacji o kinezyce i technikach przesłuchań, a do tego autorstwa Jeffery'ego Deaver'a. Czego można chcieć więcej? "Śpiąca laleczka" to jedna z tych książek, które trzymają w napięciu do samego końca, a jak to często bywa u Jeffery'ego Deaver'a akcja zmienia się o 180 stopni w ciągu kilku chwil. Książka ta ma, co prawda nieco inny klimat niż moja ulubiona seria o tego samego autora o Lincoln'ie Rhyme'ie, ale jak najbardziej polecam.

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Simon Beckett
    47. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Wiktor Suworow
    68. rocznica
    urodzin
    Najstraszliwsze zbrodnie w dziejach cywilizacji są dziełem ludzi, którzy nie pili, nie palili, nie zdradzali swoich żon i karmili wiewiórki z ręki.
  • Hanna Januszewska
    110. rocznica
  • Peter S. Beagle
    76. rocznica
    Ten wybierać drogę musi,
    komu wszelki szlak odcięło.
    Utracone wiecznie kusi,
    co minęło to minęło.
  • Adolf Hitler
    126. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    105. rocznica
  • Ian Watson
    72. rocznica
  • Julie Powell
    42. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy.
    To radość.
  • Merete Lien
    63. rocznica
    urodzin
    Wielka miłość bywa egoistyczna.
  • Arto Paasilinna
    73. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Elina Hirvonen
    40. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Mary Hoffman
    70. rocznica
  • Bram Stoker
    103. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.
  • Kacper Godycki-Ćwirko
    3. rocznica
    śmierci
    W czasie mojej podróży spotkałem wiele osób, które uświadomiły mi, że życie mija zbyt szybko, by warto było tracić czas na pracę tylko po to, aby dotrzymać kroku innym, by nie mieć mniej. Pracować, aby kupić dom, samochód, superciuchy. Ubrania szybko przestają być modne, dom staje się za ciasny, sam... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku