Śpiąca laleczka

Autor:
Cykl: Kathryn Dance (tom 1)
tłumaczenie
Daever, kryminał
typ
papier
rogni84
7,24 (557 ocen i 42 opinie)

Opis książki

Z kalifornijskiego więzienia ucieka Daniel Pell, skazany na dożywocie za wymordowanie rodziny zamożnego biznesmena. Zbieg przystępuje do realizacji swojego planu, zabijając kolejne ofiary i manipulując ludźmi, z których czyni posłuszne sobie marionetki. Na czele pościgu staje Kathryn Dance, agentka Biura Śledczego Kalifornii. Aby odkryć zamiary psychopatycznego mordercy, zwraca się o pomoc do kobiet należących niegdyś do założonej przez Pella grupy fanatycznie oddanych mu wyznawców. Odpowiedź może także znać Śpiąca Laleczka, dziewczynka, która jako jedyna przeżyła zbrodnię popełnioną przez Pella przed siedmiu laty. Żeby wygrać pojedynek z bezwzględnym zbrodniarzem, Kathryn Dance musi przedrzeć się przez labirynt kłamstw i przemilczeń i dotrzeć do prawdy o przeszłości.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Roland | 2015-01-04
Przeczytana: 03 stycznia 2015

Pierwsza powieść, w której główną role odgrywa agentka specjalna Kathryn Dance. Owszem wystąpiła ona w powieści „Zegarmistrz”, lecz jej rola była jedynie drugoplanowa. W „Śpiącej laleczce” nasza agentka gra pierwsze skrzypce. Deaver po raz kolejny raczy czytelnika wartką fabułą, częstymi zwrotami akcji, niespodziewanym kierunkiem historii oraz zaskakującym zakończeniem i to w liczbie hurtowej. Powieść Deavera można śmiało nazwać modelowym thrillerem psychologicznym, gdzie tzw. psychologia odgrywa kluczową rolę. Akcja książki jest tak skonstruowana, że nie pozwala na znudzenie, a zakończenie usatysfakcjonuje niejednego czytelnika.

Z kalifornijskiego więzienia ucieka Daniel Pell, skazany na dożywocie za wymordowanie rodziny zamożnego biznesmena. Na czele pościgu staje Kathryn Dance, agentka Biura Śledczego Kalifornii. Aby odkryć zamiary psychopatycznego mordercy, zwraca się o pomoc do kobiet należących niegdyś do założonej przez Pella Rodziny, grupy fanatycznie oddanych mu...

Kokosanka | 2013-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2013

Przyznam szczerze, że pierwsza połowa książki znudziła mnie strasznie, nic takiego konkretnego się nie działo. Pell zawsze uciekał policji i dziwnym trafem zawsze zaskakiwał uzbrojonych policjantów i ich zabijał.WOW! Dopiero druga połowa książki mnie wciągnęła i było naprawdę ciekawie, ale to dla Deavera akurat nic nowego, bo zawsze potrafił zaskakiwać, dlatego daję też tylko 6/10. W książce podoba mi się opis działania sekt, jakim to naprawdę trzeba być inteligentnym i przebiegłym, by wmówić drugiej osobie, że czarne jest białe- zatrważające!

Amadeusz | 2013-03-15
Przeczytana: 03 marca 2013

Nie jestem zwolennikiem ani tym bardziej promotorem pisania recenzji w których użytkownik zamieszcza co się tylko da łącznie z numerem ISBN ,nazwą wydawnictwa oraz pełną notką od autora zamieszczoną na tylniej okładce (co uważam za tandetne ) .
A wszystko to po to by otrzymać upragnionego laika.
Sama książka bez wątpienia robi wrażenie.
Ciekawie przedstawienie zagadnienia kinezyki oraz wpływu sekt na ludzi.
Błyskotliwa postać głównej bohaterki K.Dance ścigającej zbiegłego skazańca D.Pella nie pozwala oderwać się od lektury,sama książka jak na thriller tego autora przystało trzyma fason
Akcja przemieszcza się z prędkością światła , a samo zakończenie jest jak zwykle nie do przewidzenia.
Z przyjemnością przeczytam inne książki tego autora.

książek: 2081
Dorota_1988 | 2011-07-20
Przeczytana: 19 lipca 2011

Rewelacyjna książka. Trzyma w napięciu do ostatnich stron.

Barbara | 2013-11-28

Według mnie tytuł zupełnie tu nie pasuje,wątek "śpiącej laleczki" właściwie niewiele wnosi do fabuły .Postacie przerysowane i jak dla mnie zbyt wiele kombinowania,po śmierci Pella już nie chciało mi się czytać książki do końca,powiało nudą.
Lubię kiedy czasami pewne wątki zostają niedopowiedziane,koniec z happy endem nie zawsze jest satysfakcjonujący.

Stayrude | 2011-09-27
Przeczytana: 23 września 2011

Od tych wydarzeń minęło już osiem lat.
Osiem lat temu, wszyscy bez wyjątku, uważnie śledzili szeroko relacjonowane w telewizji, prasie i radiu, wydarzenia rozgrywające się 200 km na południe od San Francisco.
7 maja w Carmel, uroczym, spokojnym miasteczku doszło do masakry. Wezwana na miejsce zdarzenia policja, na białych, wypolerowanych kafelkach w kuchni znalazła leżącą, w kałuży własnej krwi kobietę. Zaś w pokoju obok jej męża i dwóch synów. Wszyscy czworo nie żyli.
Jedyną osobą, która przeżyła ten wieczór była śpiąca w swoim łóżku na piętrze, dziewięcioletnia Theresa Croyton - "Śpiąca laleczka".
Sprawcą tej tragedii był Daniel Pell. Człowiek zafascynowany Charlesem Mansonem, używający z wielką wprawą psychomanipulacji, mający na koncie dziesiątki wyroków skazujących za drobne przestępstwa takie jak kradzież, pobicia i włamania. Będący charyzmatyczną postacią, Daniel gromadzi wokół siebie ludzi, którzy nieco pogubili się we własnym życiu. Stworzył im Rodzinę, która była jego...

Pawko | 2014-04-06

To moja pierwsza książka Deaver'a, ale z całą pewnością nie ostatnia.
Poszukuję w książkach więcej przekazu, ale tutaj jest coś innego - 100% akcji i dobrej książki, w której autor zawiera dużo ciekawej wiedzy i wyraźnie rysuje postacie. Bardzo interesująco też zaskakuje zwrotami akcji, których trudno się nawet spodziewać...

...i aż umierasz z ciekwaości co będzie na następnej stronie :)

ElViento | 2013-01-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 23 stycznia 2013

Rozkręcała sie dość długo, ale od połowy przeczytałem na wdechu. Ciekawy motyw sekt, panowania nad ludźmi, sterowania nimi. I nietypowy wątek głównej bohaterki, specjalistki od kinezyki.

Polecam :)

Przemysław | 2013-03-18
Przeczytana: 18 marca 2013

Książka, którą czyta się jednym tchem. Niesamowite zwroty akcji zaskakują od samego początku do końca książki. Ciekawie zbudowane postaci, śledztwo oparte na kinezyce ( mowie ciała ) sprawia , że książka jest intrygująca i na pewno dołączy do jednych z moich ulubionych w swojej kategorii.

Konpos | 2014-06-14
Przeczytana: 13 czerwca 2014

Kryminał z krwi i kości do tego okraszony sporą dawką informacji o kinezyce i technikach przesłuchań, a do tego autorstwa Jeffery'ego Deaver'a. Czego można chcieć więcej? "Śpiąca laleczka" to jedna z tych książek, które trzymają w napięciu do samego końca, a jak to często bywa u Jeffery'ego Deaver'a akcja zmienia się o 180 stopni w ciągu kilku chwil. Książka ta ma, co prawda nieco inny klimat niż moja ulubiona seria o tego samego autora o Lincoln'ie Rhyme'ie, ale jak najbardziej polecam.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • John Fowles
    89. rocznica
    urodzin
    Tak zwani ludzie inteligentni dzielą się na trzy kategorie. Do pierwszej należą osobnicy naprawdę wybitni, zatem kiedy się ich nazywa inteligentnymi, nie jest to niczym więcej niż stwierdzeniem faktu; do drugiej - ludzie wystarczająco inteligentni, żeby wiedzieć, iż się im schlebia; do trzeciej ci,... pokaż więcej
  • Agata Mańczyk
    38. rocznica
    urodzin
    Jeśli kiedyś jakiś mężczyzna rozśmieszy Cię w chwili, gdy będziesz przerażona albo zrozpaczona, nie pozwól mu odejść.
  • Krystyna Nepomucka
    95. rocznica
    urodzin
    (...) bardzo nie lubię pakowania, bo wtedy wydaje mi się, że naruszam jakiś ład rzeczy - wynosi się z sobą jakąś cząstkę domu na zewnątrz i nigdy już ona nie powróci. A zatem każde pakowanie zubaża o coś dom. O co, tego nie wiem, bo przecież wszystkie zebrane przedmioty przywozi się z powrotem, a je... pokaż więcej
  • Michal Viewegh
    53. rocznica
    urodzin
    Idealny mężczyzna nie istnieje! Idealny mężczyzna jest wirusem atakującym kobiecy rozsądek...
  • René Descartes
    419. rocznica
    urodzin
    Zdrowy rozum jest to rzecz, ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niż posiadają.
  • Ian McDonald
    55. rocznica
    urodzin
    Są tylko dwa odkrycia na tyle przerażające, że po ich uświadomieniu cały świat zmienia się nie do poznania. Pierwsze, że twoi rodzice są śmiertelni. Drugie, że twoi rodzice są istotami seksualnymi.
  • John Jakes
    83. rocznica
    urodzin
    Jak to możliwe, że jest konieczne, aby jedna istota ludzka sprawiała ból drugiej? Jeżeli zmusza do tego system, to znaczy, że ów system nie jest właściwy.
  • Jamie Reidy
    67. rocznica
  • Charlotte Brontë
    160. rocznica
    śmierci
    Jest ci zimno, ponieważ jesteś sama; żadne zetknięcie nie krzesze z ciebie tego ognia, który jest w tobie. Jest ci niedobrze, ponieważ najlepsze z uczuć, danych człowiekowi, najwyższe i najsłodsze, trzyma się z dala od ciebie. Jesteś niemądra, ponieważ jakkolwiek cierpisz, nie chcesz przyznać skinie... pokaż więcej
  • Anne Frank
    70. rocznica
    śmierci
    Człowiek może być samotny mimo miłości wielu, bo dla nikogo nie jest przecież tym "najukochańszym".
  • Ota Pavel
    42. rocznica
    śmierci
    Najwspanialsi ludzie są zawsze najskromniejsi. Jedynie głupcy i ubodzy duchem czują potrzebę mówienia o sobie, żeby urosnąć we własnych oczach.
  • Michael Cox
    6. rocznica
    śmierci
    Banałem jest mówić o złamanym sercu. Serca nie ulegają złamaniu - serca nadal biją, krew nadal krąży, nawet w pełne goryczy dni po zdradzie. Coś jednak zostaje złamane, gdy człowiek cierpi ból niedający się wyrazić słowami, ulega bowiem wtedy zburzeniu związek [...] tego człowieka ze światłem, n... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku