Okładka książki Śpiąca laleczka

Śpiąca laleczka

Autor:
Cykl: Kathryn Dance (tom 1)
tłumaczenie
Daever, kryminał
typ
papier
rogni84
7.25 (487 ocen i 34 opinie)

Opis książki

Z kalifornijskiego więzienia ucieka Daniel Pell, skazany na dożywocie za wymordowanie rodziny zamożnego biznesmena. Zbieg przystępuje do realizacji swojego planu, zabijając kolejne ofiary i manipulując ludźmi, z których czyni posłuszne sobie marionetki. Na czele pościgu staje Kathryn Dance, agentka Biura Śledczego Kalifornii. Aby odkryć zamiary psychopatycznego mordercy, zwraca się o pomoc do kobiet należących niegdyś do założonej przez Pella grupy fanatycznie oddanych mu wyznawców. Odpowiedź może także znać Śpiąca Laleczka, dziewczynka, która jako jedyna przeżyła zbrodnię popełnioną przez Pella przed siedmiu laty. Żeby wygrać pojedynek z bezwzględnym zbrodniarzem, Kathryn Dance musi przedrzeć się przez labirynt kłamstw i przemilczeń i dotrzeć do prawdy o przeszłości.

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
Kokosanka | 2013-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2013

Przyznam szczerze, że pierwsza połowa książki znudziła mnie strasznie, nic takiego konkretnego się nie działo. Pell zawsze uciekał policji i dziwnym trafem zawsze zaskakiwał uzbrojonych policjantów i ich zabijał.WOW! Dopiero druga połowa książki mnie wciągnęła i było naprawdę ciekawie, ale to dla Deavera akurat nic nowego, bo zawsze potrafił zaskakiwać, dlatego daję też tylko 6/10. W książce podoba mi się opis działania sekt, jakim to naprawdę trzeba być inteligentnym i przebiegłym, by wmówić drugiej osobie, że czarne jest białe- zatrważające!

książek: 2008
Dorota_1988 | 2011-07-20
Przeczytana: 19 lipca 2011

Rewelacyjna książka. Trzyma w napięciu do ostatnich stron.

Pawko | 2014-04-06

To moja pierwsza książka Deaver'a, ale z całą pewnością nie ostatnia.
Poszukuję w książkach więcej przekazu, ale tutaj jest coś innego - 100% akcji i dobrej książki, w której autor zawiera dużo ciekawej wiedzy i wyraźnie rysuje postacie. Bardzo interesująco też zaskakuje zwrotami akcji, których trudno się nawet spodziewać...

...i aż umierasz z ciekwaości co będzie na następnej stronie :)

Stayrude | 2011-09-27
Przeczytana: 23 września 2011

Od tych wydarzeń minęło już osiem lat.
Osiem lat temu, wszyscy bez wyjątku, uważnie śledzili szeroko relacjonowane w telewizji, prasie i radiu, wydarzenia rozgrywające się 200 km na południe od San Francisco.
7 maja w Carmel, uroczym, spokojnym miasteczku doszło do masakry. Wezwana na miejsce zdarzenia policja, na białych, wypolerowanych kafelkach w kuchni znalazła leżącą, w kałuży własnej krwi kobietę. Zaś w pokoju obok jej męża i dwóch synów. Wszyscy czworo nie żyli.
Jedyną osobą, która przeżyła ten wieczór była śpiąca w swoim łóżku na piętrze, dziewięcioletnia Theresa Croyton - "Śpiąca laleczka".
Sprawcą tej tragedii był Daniel Pell. Człowiek zafascynowany Charlesem Mansonem, używający z wielką wprawą psychomanipulacji, mający na koncie dziesiątki wyroków skazujących za drobne przestępstwa takie jak kradzież, pobicia i włamania. Będący charyzmatyczną postacią, Daniel gromadzi wokół siebie ludzi, którzy nieco pogubili się we własnym życiu. Stworzył im Rodzinę, która była jego zisz...

Amadeusz | 2013-03-15
Przeczytana: 03 marca 2013

Nie jestem zwolennikiem ani tym bardziej promotorem pisania recenzji w których użytkownik zamieszcza co się tylko da łącznie z numerem ISBN ,nazwą wydawnictwa oraz pełną notką od autora zamieszczoną na tylniej okładce (co uważam za tandetne ) .
A wszystko to po to by otrzymać upragnionego laika.
Sama książka bez wątpienia robi wrażenie.
Ciekawie przedstawienie zagadnienia kinezyki oraz wpływu sekt na ludzi.
Błyskotliwa postać głównej bohaterki K.Dance ścigającej zbiegłego skazańca D.Pella nie pozwala oderwać się od lektury,sama książka jak na thriller tego autora przystało trzyma fason
Akcja przemieszcza się z prędkością światła , a samo zakończenie jest jak zwykle nie do przewidzenia.
Z przyjemnością przeczytam inne książki tego autora.

Krzysiek13 | 2013-01-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 23 stycznia 2013

Rozkręcała sie dość długo, ale od połowy przeczytałem na wdechu. Ciekawy motyw sekt, panowania nad ludźmi, sterowania nimi. I nietypowy wątek głównej bohaterki, specjalistki od kinezyki.

Polecam :)

piernikzemnie | 2013-11-28

Według mnie tytuł zupełnie tu nie pasuje,wątek "śpiącej laleczki" właściwie niewiele wnosi do fabuły .Postacie przerysowane i jak dla mnie zbyt wiele kombinowania,po śmierci Pella już nie chciało mi się czytać książki do końca,powiało nudą.
Lubię kiedy czasami pewne wątki zostają niedopowiedziane,koniec z happy endem nie zawsze jest satysfakcjonujący.

Przemysław | 2013-03-18
Przeczytana: 18 marca 2013

Książka, którą czyta się jednym tchem. Niesamowite zwroty akcji zaskakują od samego początku do końca książki. Ciekawie zbudowane postaci, śledztwo oparte na kinezyce ( mowie ciała ) sprawia , że książka jest intrygująca i na pewno dołączy do jednych z moich ulubionych w swojej kategorii.

Konpos | 2014-06-14
Przeczytana: 13 czerwca 2014

Kryminał z krwi i kości do tego okraszony sporą dawką informacji o kinezyce i technikach przesłuchań, a do tego autorstwa Jeffery'ego Deaver'a. Czego można chcieć więcej? "Śpiąca laleczka" to jedna z tych książek, które trzymają w napięciu do samego końca, a jak to często bywa u Jeffery'ego Deaver'a akcja zmienia się o 180 stopni w ciągu kilku chwil. Książka ta ma, co prawda nieco inny klimat niż moja ulubiona seria o tego samego autora o Lincoln'ie Rhyme'ie, ale jak najbardziej polecam.

talka | 2012-02-29
Przeczytana: 28 lutego 2012

Świetna książka, jak zwykle zaskakujące zakończenie...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto