Lubimyczytać.pl to:

Daever, kryminał
typ
papier
rogni84
7.29 (437 ocen i 27 opinii)

Opis książki

Z kalifornijskiego więzienia ucieka Daniel Pell, skazany na dożywocie za wymordowanie rodziny zamożnego biznesmena. Zbieg przystępuje do realizacji swojego planu, zabijając kolejne ofiary i manipulując ludźmi, z których czyni posłuszne sobie marionetki. Na czele pościgu staje Kathryn Dance, agentka Biura Śledczego Kalifornii. Aby odkryć zamiary psychopatycznego mordercy, zwraca się o pomoc do kobiet należących niegdyś do założonej przez Pella grupy fanatycznie oddanych mu wyznawców. Odpowiedź może także znać Śpiąca Laleczka, dziewczynka, która jako jedyna przeżyła zbrodnię popełnioną przez Pella przed siedmiu laty. Żeby wygrać pojedynek z bezwzględnym zbrodniarzem, Kathryn Dance musi przedrzeć się przez labirynt kłamstw i przemilczeń i dotrzeć do prawdy o przeszłości.

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Kokosanka | 2013-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2013

Przyznam szczerze, że pierwsza połowa książki znudziła mnie strasznie, nic takiego konkretnego się nie działo. Pell zawsze uciekał policji i dziwnym trafem zawsze zaskakiwał uzbrojonych policjantów i ich zabijał.WOW! Dopiero druga połowa książki mnie wciągnęła i było naprawdę ciekawie, ale to dla Deavera akurat nic nowego, bo zawsze potrafił zaskakiwać, dlatego daję też tylko 6/10. W książce podoba mi się opis działania sekt, jakim to naprawdę trzeba być inteligentnym i przebiegłym, by wmówić drugiej osobie, że czarne jest białe- zatrważające!

Pawko | 2014-04-06

To moja pierwsza książka Deaver'a, ale z całą pewnością nie ostatnia.
Poszukuję w książkach więcej przekazu, ale tutaj jest coś innego - 100% akcji i dobrej książki, w której autor zawiera dużo ciekawej wiedzy i wyraźnie rysuje postacie. Bardzo interesująco też zaskakuje zwrotami akcji, których trudno się nawet spodziewać...

...i aż umierasz z ciekwaości co będzie na następnej stronie :)

książek: 1941
Dorota_1988 | 2011-07-20
Przeczytana: 19 lipca 2011

Rewelacyjna książka. Trzyma w napięciu do ostatnich stron.

Stayrude | 2011-09-27
Przeczytana: 23 września 2011

Od tych wydarzeń minęło już osiem lat.
Osiem lat temu, wszyscy bez wyjątku, uważnie śledzili szeroko relacjonowane w telewizji, prasie i radiu, wydarzenia rozgrywające się 200 km na południe od San Francisco.
7 maja w Carmel, uroczym, spokojnym miasteczku doszło do masakry. Wezwana na miejsce zdarzenia policja, na białych, wypolerowanych kafelkach w kuchni znalazła leżącą, w kałuży własnej krwi kobietę. Zaś w pokoju obok jej męża i dwóch synów. Wszyscy czworo nie żyli.
Jedyną osobą, która przeżyła ten wieczór była śpiąca w swoim łóżku na piętrze, dziewięcioletnia Theresa Croyton - "Śpiąca laleczka".
Sprawcą tej tragedii był Daniel Pell. Człowiek zafascynowany Charlesem Mansonem, używający z wielką wprawą psychomanipulacji, mający na koncie dziesiątki wyroków skazujących za drobne przestępstwa takie jak kradzież, pobicia i włamania. Będący charyzmatyczną postacią, Daniel gromadzi wokół siebie ludzi, którzy nieco pogubili się we własnym życiu. Stworzył im Rodzinę, która była jego zisz...

Amadeusz | 2013-03-15
Przeczytana: 03 marca 2013

Nie jestem zwolennikiem ani tym bardziej promotorem pisania recenzji w których użytkownik zamieszcza co się tylko da łącznie z numerem ISBN ,nazwą wydawnictwa oraz pełną notką od autora zamieszczoną na tylniej okładce (co uważam za tandetne ) .
A wszystko to po to by otrzymać upragnionego laika.
Sama książka bez wątpienia robi wrażenie.
Ciekawie przedstawienie zagadnienia kinezyki oraz wpływu sekt na ludzi.
Błyskotliwa postać głównej bohaterki K.Dance ścigającej zbiegłego skazańca D.Pella nie pozwala oderwać się od lektury,sama książka jak na thriller tego autora przystało trzyma fason
Akcja przemieszcza się z prędkością światła , a samo zakończenie jest jak zwykle nie do przewidzenia.
Z przyjemnością przeczytam inne książki tego autora.

Krzysiek13 | 2013-01-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 23 stycznia 2013

Rozkręcała sie dość długo, ale od połowy przeczytałem na wdechu. Ciekawy motyw sekt, panowania nad ludźmi, sterowania nimi. I nietypowy wątek głównej bohaterki, specjalistki od kinezyki.

Polecam :)

Przemysław | 2013-03-18
Przeczytana: 18 marca 2013

Książka, którą czyta się jednym tchem. Niesamowite zwroty akcji zaskakują od samego początku do końca książki. Ciekawie zbudowane postaci, śledztwo oparte na kinezyce ( mowie ciała ) sprawia , że książka jest intrygująca i na pewno dołączy do jednych z moich ulubionych w swojej kategorii.

piernikzemnie | 2013-11-28

Według mnie tytuł zupełnie tu nie pasuje,wątek "śpiącej laleczki" właściwie niewiele wnosi do fabuły .Postacie przerysowane i jak dla mnie zbyt wiele kombinowania,po śmierci Pella już nie chciało mi się czytać książki do końca,powiało nudą.
Lubię kiedy czasami pewne wątki zostają niedopowiedziane,koniec z happy endem nie zawsze jest satysfakcjonujący.

talka | 2012-02-29
Przeczytana: 28 lutego 2012

Świetna książka, jak zwykle zaskakujące zakończenie...

Lilly_ | 2010-08-24
Przeczytana: 2008 rok

Niezmiernie żałuję, że nie udało mi się przeczytać kolejnych książek z serii o Kathryn Dance. Nie przez przypadek Pan Deaver jest jednym z najwyżej cenionych pisarzy, w tym nurcie nie ma sobie równych. "Śpiąca Laleczka" trzyma w napięciu od pierwszych do (dosłownie) ostatnich stron. Tak zakręcił, że głowa mała...Naprawdę nie ma tu nic ze schematyczności. Jedna z lepszych książek.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Maciej Wojtyszko
    68. rocznica
    urodzin
    Mimo że należał do istot niedużych, miał wielkie marzenia. Marzenia często nie są proporcjonalne do wielkości naturalnej danej osoby i gdyby tak na ulicy obok przechodniów szły ich marzenia, to okazałoby się, że ci, którzy wyhodowali największe, wcale nie należą do wysokich i potężnych.
  • Anatol France
    170. rocznica
    urodzin
    Czyż w oczach mam sztylety, że ranię spojrzeniem?
  • Halina Snopkiewicz
    80. rocznica
    urodzin
    Od wspomnień człwiek się nie wykręci, dlatego trzeba robić wszystko aby były jak najbardziej jasne, a przynajmniej dobre.
  • Kingsley Amis
    92. rocznica
    urodzin
    Drap ich - szepnął Dixon - siusiaj na dywany! Kot zaczął głośno mruczeć.
  • Jane Sigaloff
    41. rocznica
  • Benedykt XVI
    87. rocznica
    urodzin
    Z nawróceniem związana jest konieczność, aby Bóg znowu znalazł się na pierwszym miejscu. A także, aby na nowo pragnąć wsłuchiwać się w słowa Boga, aby uznać je za coś realnego i pozwolić im oświecać nasze życie. Musimy odważyć się na nowo na eksperyment z Bogiem - pozwolić Mu wejść z Jego działaniem w nasze społeczeństwo
  • Mathias Malzieu
    40. rocznica
    urodzin
    Zawód miłosny może zmienić ludzi w potwory przepełnione smutkiem.
  • Charles Spencer Chaplin
    125. rocznica
    urodzin
    Lubię przyjaciół, tak jak lubię muzykę: kiedy jestem w nastroju. Dopomóc przyjacielowi w potrzebie jest rzeczą łatwą, ale poświęcenie mu swego czasu nie zawsze jest dogodne.
  • Grant Morrison
    52. rocznica
  • Abbi Glines
    37. rocznica
    urodzin
    Jeśli pozostanę sobą i nie zapomnę,kim jestem,wszystko będzie dobrze.
  • Roland Topor
    17. rocznica
    śmierci
    Kretyn to istota zabawna, malownicza. Obcując z nim, człowiek zyskuje na pewności siebie, słowem - kretyn wprawia w dobry humor i zapewnia zdrowie.
  • Yasunari Kawabata
    42. rocznica