Prawo Mojżesza

Tłumaczenie: Marcin Machnik
Cykl: Prawo Mojżesza (tom 1) | Seria: Editio Red
Wydawnictwo: Editio
The Law of Moses
new adult, romans, amy harmon, editio
ew_cia

Znaleziono go w koszu na pranie w pralni Quick Wash. Miał zaledwie kilka godzin i był bliski śmierci. Jego matka, młoda narkomanka, porzuciła go zaraz po narodzinach. Zmarła zresztą kilka dni później. Mojżesz przeżył — dziecko z problemami, z którego wyrósł chłopak z problemami. Był urodziwy i egzotyczny, niespokojny, mroczny i milczący. Samotny. Budził lęk i ciekawość. I oto któregoś...

I oto któregoś lipcowego dnia osiemnastoletni Mojżesz zjawił się na farmie rodziców niespełna siedemnastoletniej Georgii. Miał pomagać w codziennych zajęciach. Był pracowity i energiczny, ale też oschły i nieprzenikniony. Fascynujący i przerażający. Georgia, wbrew ostrzeżeniom i zakazom, zbliżyła się do niego... I zaczęła tonąć.

Ta historia nie kończy się happy endem. Jest pełna bólu, niespełnionych obietnic, smutku i zawodu. To opowieść o złamanym sercu, o życiu i śmierci, o zaczynaniu od nowa, a także o wieczności. A przede wszystkim o miłości. Poczujesz ją głęboko w sercu. Przeżyjesz niezwykłe emocje, strach, niepokój i słodycz młodzieńczych uczuć. Zatracisz się bez reszty, czytając o trudnej miłości, pozbawionej spełnienia.

źródło opisu: http://septem.pl

źródło okładki: http://septem.pl

Opinie czytelników (2065)
książek: 1952

"Nigdy nie dostrzegamy tego, co oczywiste, dopóki nie uderzy nas prosto w twarz."

To jedna z takich historii, które stają się dla nas wyjątkowe i niezapomniane. Opowieść o Mojżeszu i Georgii jest nie tylko niezwykle oryginalna - dzięki niebanalnym, zapadającym w pamięć i serce bohaterom, a także dzięki wprowadzeniu elementu nadprzyrodzonego i wątku kryminalnego - ale też bolesna i intensywna. Dzięki zabiegowi zastosowanemu przez autorkę w prologu wiemy, że wydarzy się coś złego, a to sprawia, że nie można się odprężyć i liczyć na szczęśliwe zakończenie...

Ta powieść wyróżnia się również tym, że brak tu zupełnie dokładnych opisów scen erotycznych, co ostatnio jest znacznie nadużywane. Dla mnie jest to ogromną zaletą. Oczywiście między bohaterami jest przyciąganie i chemia, ale przecież nie musimy dokładnie wiedzieć, co z tym robią - i jak robią, prawda?;)

To, czy ta książka spodoba się Wam tak bardzo jak mnie, zależy od tego, czy wzbudzi w was emocje - a tego nie da się...

kryminalnakuchnia | 2016-12-19
Na półkach: Przeczytane, Nie polecam

Nie, nie, nie i jeszcze raz nie!!!!

Po raz kolejny zostałam zrobiona w przysłowiowe "bambuko".

Czy jakieś fatum ciąży nad utworami pisanymi przez rzekomo bestsellerowe autorki?

Taki piękny opis książki, taka piękna okładka, a w środku marna treść, kanciata stylistyka, bezpłciowi i nijacy bohaterowie.

Przyznaję bez bicia, nie doczytałam, nie dałam rady. Historia mnie nie zelektryzowała, nie wciągnęła.
Przez około osiemdziesiąt stron dawałam Pani Harmon szansę na zainteresowanie czymkolwiek i niestety nie udało jej się.
Jedyne co co autorka osiągnęła to moje głośne i szerokie ziewanie.

mclena | 2016-05-18
Przeczytana: 16 maja 2016

"Everyone always talks about being color blind. And I get that. I do. But maybe instead of being color blind, we should celebrate color, in all its shades. It kind of bugs me that we’re supposed to ignore our differences like we don’t see them, when seeing them doesn’t have to be a negative."

Amy Harmon to autorka z duszą tak głęboką, że w jej twórczości można się zatracić bezpowrotnie. Pierwszy raz zetknęłam się z nią czytając "Making Faces" i do teraz nie moge wyrzucić tej książki z głowy. Jej powieści to prawdziwa pożywka dla duszy, wyższy wymiar w którym można sie oddać wyobraźni i zaspokoić wszystkie pragnienia swojego wnętrza, o których nie mieliśmy pojęcia. Amy Harmon wydaje się wiedzieć czego dokładnie potrzebuję, czego szukam w książkach - wyjątkowej historii z wspaniałymi bohaterami, a całość porusza nawet najtwardsze serce.

"The Law of Moses" to piękna powieść z elementem paranormalnym, który wcale nie wypada tutaj niekorzystnie - wręcz przeciwnie - cała magia i...

Agnieszka | 2016-09-05
Przeczytana: 05 września 2016

Recenzja powstała we współpracy z Grupą Wydawniczą Helion

Być innym nie jest łatwo

Jak wiemy odmienność nie jest niestety powszechnie akceptowalna przez społeczeństwo. Ci z nas którzy są w jakikolwiek sposób „inni” od wszystkich nie mają łatwego życia. Są uważani za osoby gorsze od których należy się dystansować. Budzą strach. Tak właśnie przez ludzi postrzegany jest Mojżesz Wright główny bohater książki Amy Harmon „Prawo Mojżesza”.

Chłopak już od dziecka nie miał łatwego startu w życie. Matka narkomanka porzuciła go po urodzeniu zostawiając dziecko w koszu w pobliskiej pralni. Chłopiec nazwany dzieckiem cracku budzi sensacje i współczucie wśród mieszkańców. Niestety jak to często bywa małe dzieci wzbudzają w dorosłych ciepłe uczucia właśnie dlatego,że są tacy mali i słodcy. Sytuacja zmienia się zupełnie kiedy dziecko dorasta i zaczyna sprawiać problemy. Mojżesz wyrasta na mrocznego,niespokojnego i milczącego młodzieńca. Aura jaką stwarza wokół siebie budzi zarówno lęk jak i...

korcia | 2016-10-17
Przeczytana: 17 września 2016

Amy Harmon oddała w nasze ręce świetnie napisaną powieść, nieco baśniową i z dreszczykiem emocji. "Prawo Mojżesza" wywołuje mnóstwo uczuć i wielokrotnie zaskakuje. Jedyne do czego mogę mieć zastrzeżenie, to fakt, że dosyć szybko udało mi się wytypować mordercę. Ale może po prostu miałam nosa? Nie zmienia to faktu, że gorąco polecam Wam tę powieść!

Natalia-Lena | 2016-10-05
Przeczytana: 01 października 2016

[ http://room6277.blogspot.ie/2016/10/prawo-mojzesza-amy-harmon.html ]

Kintsugi znane także jako kintsukuroi to rodzaj japońskiej sztuki naprawiania rozbitych przedmiotów. Popękana ceramika nie jest wyrzucana tylko ratowana, a pęknięcia są wypełniane specjalną mieszanką z użyciem złotego bądź srebrnego pyłu. Roztrzaskane naczynia otrzymują drugie życie i niejednokrotnie zyskują na wartości. Składanie fragmentów na nowo za sprawą złota przekłada się na myśl, zgodnie z którą błędy, potknięcia i załamania oraz radzenie sobie z nimi stają się ważnym elementem historii, nie zaś czymś, co przesądza o wartości i przekreśla przyszłość. Pęknięcia przestają być ukrywane, a stają się pięknym świadectwem przeżyć.

Mojżesz już przed narodzinami nie miał łatwego życia. Jego matka była narkomanką, a on przyszedł na świat z piętnem – stał się dzieckiem cracku, kompletną osobą złożoną z pęknięć. Porzucony w koszu na pranie, od zawsze był tym „innym”. Osierocony, opuszczony, przerzucany z domu do...

Renax | 2016-10-21
Przeczytana: 20 października 2016

Przedstawiam Wam niesamowite książki. Obie nawiązują tytułami do imion biblijnych ze Starego Testamentu - co jest ciekawym zabiegiem, bo skłania do zainteresowania się książką, do pomyślenia, że powieści te mają głębszą treść.
Dziś chcę napisać o pierwszej z nich, o 'Prawie Mojżesza', która ukazała się 31 sierpnia 2016 roku w wydawnictwie Editio, wchodzącego w skład Grupy Wydawniczej Helion. Książkę przetłumaczył Marcin Machnik.
Autorką jest amerykańska pisarka Amy Harmon, autorka 10 powieści. Jak można przeczytać w jej biogramie na Goodreads (http://www.goodreads.com/author/show/5829056.Amy_Harmon), wychowała się bez telewizji, a jedynie pośród książek.
To zaowocowało umiejętnością pisania wspaniałych historii, których przykładem jest opisywana dziś przeze mnie powieść 'Prawo Mojżesza'.
Książka to historia dwojga młodych ludzi, Georgii i Mojżesza, których różniło prawie wszystko: pochodzenie społeczne, rodzina, kolor skóry, zainteresowania. A jednak pokochali się, w jakiś...

Przebudzona | 2017-01-29
Przeczytana: 24 stycznia 2017

Moja 1wsza przeczytana książka w 2017r :)

Czytając różne opinie trochę obawiałam się tej powieści - jedni ją zachwalali, a inni krytykowali choćby za powolność i nudę. Dlatego tak bardzo chciałam znaleźć się wśród czytelników na "tak".

I mogę powiedzieć z uśmiechem na buzi, że a owszem mi przypadła do gustu i z chęcią sięgnę po "Pieśń Dawida" :).

Przyznam, że trzy rzeczy mnie drażniły (idealnie nie może być, przecież):
1) z początku ciągłe powtarzanie jak to Mojżesz jest dzieckiem cracku i taki "połamany". Raz, dwa a nawet trzy starczy, ALE proszę nie prawie za każdym razem - jak Mojżesz tak o sobie mówił to oki, bo brał to na luzie, zwisało mu to, ALE nasza dziewczołka mogła się już w końcu opanować i przestać go tak nazywać, co za dużo to nie zdrowo.
2) przy samej końcówce mi zgrzytało jakbym rowerem zjechała z drogi asfaltowej na żwir ;). Nie chcę za dużo zdradzać, ALE chodziło mi o Mojżesza i to co z nim się stało.
3) jak to nie ma happy endu?! może nie taki jaki sobie...

rinos | 2016-10-03
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 02 października 2016

„Prawo Mojżesza” to książka trochę inna, nietuzinkowa i przez to zapewne posiadająca tak wiele skrajnych opinii.
Do tej pory czytałam tylko „Making faces” tej autorki – i nie była to książka warta polecenia.

„Prawo Mojżesza” przypomina mi odrobinę „Szósty zmysł”, a to za sprawą wspólnego daru, jaki posiada Cole Sear i tytułowy Mojżesz. Historia jaką tutaj nakreśliła A. Harmon jest odmienna, ponadprzeciętna, wręcz nierealna, ale to również czyni tę powieść wyjątkową.

Mojżesz to dziecko narkomanki, w pewnym stopniu przez to napiętnowany. Poprzez swą inność jest unikalny. I za to należą się brawa dla autorki, gdyż potrafiła to w odpowiedni sposób sprzedać czytelnikowi. Dzięki temu poznajemy umysł i duszę tytułowego bohatera.
Jedyne do czego mogę się przyczepić to zakończenie. Wolałabym by autorka poszła w drugą stronę, ale podejrzewam, że jestem w mniejszości.

Książka piękna, wzruszająca, zawierająca elementy romansu ze szczyptą dramatu i kryminału.
Ocena bardzo dobra – polecam.

Ania | 2017-04-19
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

Zabierając się za czytanie tej książki, spodziewałam się i trochę po okładce, i po samym opisie książki, że dostanę całkiem inną treść , niż tą którą znalazłam wewnątrz tej powieści.

Byłam przekonana, że będzie to lekka powieść „new adult” z historią głównego bohatera – tytułowego Mojżesza, którego przeszłość była bolesna i trudna.

Ta pomyłka była dla mnie bardzo zaskakująca, w pozytywnym znaczeniu oczywiście. Dlaczego? Ponieważ w treści znalazłam bardzo dojrzałą historię, nie jakiś głupkowaty romans, a skomplikowaną miłość, która uczy jak kochać i przebaczać. Dar, który mógłby wywołać oburzenie, ale jednak był na tyle niespodziewany, że przyciągał mnie do tej książki jeszcze bardziej, głodna tych opisów z coraz to większym zniecierpliwieniem „ jak to się dalej potoczy”.

Bo pomysł z widzeniem zmarłych był nietuzinkowy, a jeszcze tak połączyć wszystko w całość, żeby końcówka wyglądała tak jak autorka ją opisała to istny majstersztyk. To było genialne powiązanie z kryminalną...

zobacz kolejne z 2055