The Law of Moses

Cykl: Prawo Mojżesza (tom 1)
Wydawnictwo: Amazon, CreateSpace
9 (6 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
The Law of Moses
angielski
olcik_81

If I tell you right up front, right in the beginning that I lost him, it will be easier for you to bear. You will know it’s coming, and it will hurt. But you’ll be able to prepare. Someone found him in a laundry basket at the Quick Wash, wrapped in a towel, a few hours old and close to death. They called him Baby Moses when they shared his story on the ten o’clock news – the little baby left...

Someone found him in a laundry basket at the Quick Wash, wrapped in a towel, a few hours old and close to death. They called him Baby Moses when they shared his story on the ten o’clock news – the little baby left in a basket at a dingy Laundromat, born to a crack addict and expected to have all sorts of problems. I imagined the crack baby, Moses, having a giant crack that ran down his body, like he’d been broken at birth. I knew that wasn’t what the term meant, but the image stuck in my mind. Maybe the fact that he was broken drew me to him from the start. It all happened before I was born, and by the time I met Moses and my mom told me all about him, the story was old news and nobody wanted anything to do with him. People love babies, even sick babies. Even crack babies. But babies grow up to be kids, and kids grow up to be teenagers. Nobody wants a messed up teenager. And Moses was messed up. Moses was a law unto himself. But he was also strange and exotic and beautiful. To be with him would change my life in ways I could never have imagined. Maybe I should have stayed away. Maybe I should have listened. My mother warned me. Even Moses warned me. But I didn’t stay away.
And so begins a story of pain and promise, of heartache and healing, of life and death. A story of before and after, of new beginnings and never-endings. But most of all . . . a love story

źródło opisu: www.goodreads.com

"Nigdy nie dostrzegamy tego, co oczywiste, dopóki nie uderzy nas prosto w twarz."

To jedna z takich historii, które stają się dla nas wyjątkowe i niezapomniane. Opowieść o Mojżeszu i Georgii jest nie tylko niezwykle oryginalna - dzięki niebanalnym, zapadającym w pamięć i serce bohaterom, a także dzięki wprowadzeniu elementu nadprzyrodzonego i wątku kryminalnego - ale też bolesna i intensywna. Dzięki zabiegowi zastosowanemu przez autorkę w prologu wiemy, że wydarzy się coś złego, a to sprawia, że nie można się odprężyć i liczyć na szczęśliwe zakończenie...

Ta powieść wyróżnia się również tym, że brak tu zupełnie dokładnych opisów scen erotycznych, co ostatnio jest znacznie nadużywane. Dla mnie jest to ogromną zaletą. Oczywiście między bohaterami jest przyciąganie i chemia, ale przecież nie musimy dokładnie wiedzieć, co z tym robią - i jak robią, prawda?;)

To, czy ta książka spodoba się Wam tak bardzo jak mnie, zależy od tego, czy wzbudzi w was emocje - a tego nie da się...

kryminalnakuchnia | 2016-12-19
Na półkach: Przeczytane, Nie polecam

Nie, nie, nie i jeszcze raz nie!!!!

Po raz kolejny zostałam zrobiona w przysłowiowe "bambuko".

Czy jakieś fatum ciąży nad utworami pisanymi przez rzekomo bestsellerowe autorki?

Taki piękny opis książki, taka piękna okładka, a w środku marna treść, kanciata stylistyka, bezpłciowi i nijacy bohaterowie.

Przyznaję bez bicia, nie doczytałam, nie dałam rady. Historia mnie nie zelektryzowała, nie wciągnęła.
Przez około osiemdziesiąt stron dawałam Pani Harmon szansę na zainteresowanie czymkolwiek i niestety nie udało jej się.
Jedyne co co autorka osiągnęła to moje głośne i szerokie ziewanie.

MarCyśka | 2018-04-07
Na półkach: Mam! 😍, Przeczytane
Przeczytana: 07 kwietnia 2018

Jestem świeżo po przeczytaniu tej książki, więc jeśli napiszę coś głupiego to przepraszam! Nadal targa mną tyle emocji, że już nawet nie potrafię ich rozpoznać.

Myślałam, że to będzie typowe romansidło.. W jakim WIELKIM ja byłam błędzie!
To historia przede wszystkim pełna miłości i cierpienia z paranormalnym wątkiem i z nutką grozy. Wciągnęłam się w opowieść o Mojżeszu już od pierwszej strony. Książka jest naprawdę rewelacyjna!

Ta lektura opowiada o chłopcu, który zrodzony przez matkę narkomankę już z góry ma wyrobioną złą opinię wśród ludzi wokoło. Mojżesz jest artystą i ma wielki "dar". Potrafi bowiem komunikować się ze zmarłymi. Rysuje ich portrety i wspomnienia przez co jest uważany za jeszcze większego dziwoląga. Ale czy aby nie powinno się oceniać ludzi z góry? Mojżesz jednak jest znacznie inny, niż uważają ludzie. Georgia i Tag naprawdę mieli wielkie szczęście, że trafili na takiego człowieka..
Polecam z czystym sumieniem!

Moje pięć plusów na dziś: książka, bujany fotel,...

FairytaleePrincess | 2018-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2018

Ciężko mi oceniać książki, które mają w sobie mnóstwo sprzeczności i wzbudzają we mnie diametralnie różne uczucia. A "Prawo Mojżesza" właśnie taką książką była.
Przez większość powieści czułam znużenie. Miałam wrażenie, że wszystko rozgrywa się zbyt wolno... I nie mogłam się doczekać aż ją skończę.
Historia jest też mało realna... Lubię powieści New Adult i lubię fantastykę. Ale lubię, gdy te dwa gatunki są rozróżniane. Tutaj czułam... że ta historia jest nieżyciowa, że nie mogłaby się wydarzyć, że ludzie tak nie robią i nie podejmują takich decyzji. To mnie trochę rozbiło.
Ale koniec końców podobała mi się. Była bardzo smutna i trudno mi się było pogodzić z losem jednego z bohaterów, którego chyba kochałam najbardziej z całej książki.
Na pewno nie jest to powieść idealna, ale warta uwagi. Odczucia po przeczytaniu pozostawiła dobre.

mclena | 2016-05-18
Przeczytana: 16 maja 2016

"Everyone always talks about being color blind. And I get that. I do. But maybe instead of being color blind, we should celebrate color, in all its shades. It kind of bugs me that we’re supposed to ignore our differences like we don’t see them, when seeing them doesn’t have to be a negative."

Amy Harmon to autorka z duszą tak głęboką, że w jej twórczości można się zatracić bezpowrotnie. Pierwszy raz zetknęłam się z nią czytając "Making Faces" i do teraz nie moge wyrzucić tej książki z głowy. Jej powieści to prawdziwa pożywka dla duszy, wyższy wymiar w którym można sie oddać wyobraźni i zaspokoić wszystkie pragnienia swojego wnętrza, o których nie mieliśmy pojęcia. Amy Harmon wydaje się wiedzieć czego dokładnie potrzebuję, czego szukam w książkach - wyjątkowej historii z wspaniałymi bohaterami, a całość porusza nawet najtwardsze serce.

"The Law of Moses" to piękna powieść z elementem paranormalnym, który wcale nie wypada tutaj niekorzystnie - wręcz przeciwnie - cała magia i...

Agnieszka | 2016-09-05
Przeczytana: 05 września 2016

Recenzja powstała we współpracy z Grupą Wydawniczą Helion

Być innym nie jest łatwo

Jak wiemy odmienność nie jest niestety powszechnie akceptowalna przez społeczeństwo. Ci z nas którzy są w jakikolwiek sposób „inni” od wszystkich nie mają łatwego życia. Są uważani za osoby gorsze od których należy się dystansować. Budzą strach. Tak właśnie przez ludzi postrzegany jest Mojżesz Wright główny bohater książki Amy Harmon „Prawo Mojżesza”.

Chłopak już od dziecka nie miał łatwego startu w życie. Matka narkomanka porzuciła go po urodzeniu zostawiając dziecko w koszu w pobliskiej pralni. Chłopiec nazwany dzieckiem cracku budzi sensacje i współczucie wśród mieszkańców. Niestety jak to często bywa małe dzieci wzbudzają w dorosłych ciepłe uczucia właśnie dlatego,że są tacy mali i słodcy. Sytuacja zmienia się zupełnie kiedy dziecko dorasta i zaczyna sprawiać problemy. Mojżesz wyrasta na mrocznego,niespokojnego i milczącego młodzieńca. Aura jaką stwarza wokół siebie budzi zarówno lęk jak i...

korcia | 2016-10-17
Przeczytana: 17 września 2016

Amy Harmon oddała w nasze ręce świetnie napisaną powieść, nieco baśniową i z dreszczykiem emocji. "Prawo Mojżesza" wywołuje mnóstwo uczuć i wielokrotnie zaskakuje. Jedyne do czego mogę mieć zastrzeżenie, to fakt, że dosyć szybko udało mi się wytypować mordercę. Ale może po prostu miałam nosa? Nie zmienia to faktu, że gorąco polecam Wam tę powieść!

Natalia-Lena | 2016-10-05
Przeczytana: 01 października 2016

[ http://room6277.blogspot.ie/2016/10/prawo-mojzesza-amy-harmon.html ]

Kintsugi znane także jako kintsukuroi to rodzaj japońskiej sztuki naprawiania rozbitych przedmiotów. Popękana ceramika nie jest wyrzucana tylko ratowana, a pęknięcia są wypełniane specjalną mieszanką z użyciem złotego bądź srebrnego pyłu. Roztrzaskane naczynia otrzymują drugie życie i niejednokrotnie zyskują na wartości. Składanie fragmentów na nowo za sprawą złota przekłada się na myśl, zgodnie z którą błędy, potknięcia i załamania oraz radzenie sobie z nimi stają się ważnym elementem historii, nie zaś czymś, co przesądza o wartości i przekreśla przyszłość. Pęknięcia przestają być ukrywane, a stają się pięknym świadectwem przeżyć.

Mojżesz już przed narodzinami nie miał łatwego życia. Jego matka była narkomanką, a on przyszedł na świat z piętnem – stał się dzieckiem cracku, kompletną osobą złożoną z pęknięć. Porzucony w koszu na pranie, od zawsze był tym „innym”. Osierocony, opuszczony, przerzucany z domu do...

Renax | 2016-10-21
Przeczytana: 20 października 2016

Przedstawiam Wam niesamowite książki. Obie nawiązują tytułami do imion biblijnych ze Starego Testamentu - co jest ciekawym zabiegiem, bo skłania do zainteresowania się książką, do pomyślenia, że powieści te mają głębszą treść.
Dziś chcę napisać o pierwszej z nich, o 'Prawie Mojżesza', która ukazała się 31 sierpnia 2016 roku w wydawnictwie Editio, wchodzącego w skład Grupy Wydawniczej Helion. Książkę przetłumaczył Marcin Machnik.
Autorką jest amerykańska pisarka Amy Harmon, autorka 10 powieści. Jak można przeczytać w jej biogramie na Goodreads (http://www.goodreads.com/author/show/5829056.Amy_Harmon), wychowała się bez telewizji, a jedynie pośród książek.
To zaowocowało umiejętnością pisania wspaniałych historii, których przykładem jest opisywana dziś przeze mnie powieść 'Prawo Mojżesza'.
Książka to historia dwojga młodych ludzi, Georgii i Mojżesza, których różniło prawie wszystko: pochodzenie społeczne, rodzina, kolor skóry, zainteresowania. A jednak pokochali się, w jakiś...

Przebudzona | 2017-01-29
Przeczytana: 24 stycznia 2017

Moja 1wsza przeczytana książka w 2017r :)

Czytając różne opinie trochę obawiałam się tej powieści - jedni ją zachwalali, a inni krytykowali choćby za powolność i nudę. Dlatego tak bardzo chciałam znaleźć się wśród czytelników na "tak".

I mogę powiedzieć z uśmiechem na buzi, że a owszem mi przypadła do gustu i z chęcią sięgnę po "Pieśń Dawida" :).

Przyznam, że trzy rzeczy mnie drażniły (idealnie nie może być, przecież):
1) z początku ciągłe powtarzanie jak to Mojżesz jest dzieckiem cracku i taki "połamany". Raz, dwa a nawet trzy starczy, ALE proszę nie prawie za każdym razem - jak Mojżesz tak o sobie mówił to oki, bo brał to na luzie, zwisało mu to, ALE nasza dziewczołka mogła się już w końcu opanować i przestać go tak nazywać, co za dużo to nie zdrowo.
2) przy samej końcówce mi zgrzytało jakbym rowerem zjechała z drogi asfaltowej na żwir ;). Nie chcę za dużo zdradzać, ALE chodziło mi o Mojżesza i to co z nim się stało.
3) jak to nie ma happy endu?! może nie taki jaki sobie...