Gdy zapłaczą cykady: Księga Morderczej Klątwy

Tłumaczenie: Katarzyna Podlipska
Cykl: Gdy zapłaczą cykady (tom 3)
Wydawnictwo: Waneko
dramat, tajemnica, horror, przemoc
komiksy
Nyks

Czy to klątwa? Może jednak coś innego? Maebara Keiichi przeniósł się z miasta do ubogiej wioski Hinamizawa i pewnego dnia dowiaduje się, że co roku, w dniu Festiwalu Dryfującej Bawełny, dochodzi w niej do zbrodni - jedna osoba ginie, jedna osoba znika. Na początku Keiichi myślał, że te wypadki nie miały z nim nic żadnego związku, ale chyba nie mógł się bardziej mylić...

źródło opisu: waneko.com.pl

źródło okładki: waneko.com.pl

Wkp | 2019-03-06
Przeczytana: 21 lutego 2019

RÓŻNE WARIACJE CYKAD

Ileż razy można wejść do tej samej rzeki? Jak udowadniają twórcy niezliczonych sequeli popularnych filmów, co najmniej kilka razy. I to samo zaserwowali nam autorzy serii „Gdy zapłaczą cykady” tylko na całkiem innym poziomie. Drugi tom opowiadał nam bowiem tę samą historię, co pierwszy, ale poprowadzoną zupełnie inaczej. Tak samo jest z trzecią częścią, która znów zabiera nas do początków pobytu Keiichiego w Hinamizawie. I znów krok po kroku odkrywamy tajemnice tego miejsca i wydarzeń, które wstrząsają nim od czterech lat. Jak to jednak było w poprzedniej części, tak i teraz, akcja ma zupełnie inny przebieg, akcenty rozłożone zostały w odmienny sposób, a całość uzupełniona została o sceny, informacje i postacie, których wcześniej nie mieliśmy okazji poznać. I chociaż „Księga morderczej klątwy” nie powala tak bardzo, jak „Księga dryfującej bawełny”, to miłośnicy serii, a także fani thrillerów i horrorów będą z całości bardzo zadowoleni.

Nastoletni Keiichi wraz...

szarlotka | 2019-01-03

Tym razem historia skupia się na Satoko i jest według mnie najcięższą w odbiorze częścią przez swoją tematykę. Znęcanie się nad dzieckiem i ukazana bezsilność bohaterów jest bardzo wykańczająca psychicznie. Tak samo jak czytelnik przyjaciele dziewczynki mogą tylko obserwować pogarszającą się sytuacje. Każde działanie obraca się przeciw nim, a do tego odbija na koleżance.
Było by to jednak za proste na Cykady gdyby historia stanęła tylko na tym. Szaleństwo i tajemnice stopniowo się zagęszczają by zakończyć się niewyjaśniającym nic spektakularnym finałem. Jestem bardzo ciekawa księgi odpowiedzi.
Kreska nie wpasowała się w moje gusta. Była momentami za słodka (choć i tak nie było tak źle jak w tomie czwartym)

Athoualia | 2018-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2018

Po przeczytaniu książki przyszło mi do głowy jedno słowo: jeszcze! Niesamowita część, znów opowiedziana w inny sposób - bardziej psychodeliczny ze strony Keiichiego i ze strony czytelnika. Mam nadzieję, że Księga Marnowania Czasu będzie równie dobra jak ta, a może nawet lepsza?

ReadyToReading0 | 2017-07-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Mangi, 2017 r.
Przeczytana: 25 lipca 2017

Naprawdę zagadkowy tom, chyba najbardziej z wszystkich ze serii pytań. Całkiem nowe fakty, które sprawiają iż człowiek gubi się.
Po przeczytaniu siedziałam pół godziny patrząc na okładki każdego z tomów, starając się zrozumieć to, czego właśnie się dowiedziałam. Muszę to przeczytać jeszcze raz i jeszcze raz, każdy z tomów bardziej szczegółowo. Naprawdę świetna manga skłaniająca do myślenia, polecam każdemu. Grafika na wysokim poziomie, chociaż w tym tomie rysunki podobały mi się chyba najmniej. Mimo wszystko nic z klimatu nie umknęło, każdy szczegół jest ważny. Naprawdę. Moim zdaniem to majstersztyk, najlepszy w swoim gatunku. Po prostu...
Cudowne.

Nanna | 2017-01-14

Piękny, doprowadzający do łez tom