Puella Magi Madoka Magica Tom 1

Tłumaczenie: Jan Świderski
Cykl: Puella Magi Madoka Magica (tom 1)
Wydawnictwo: Waneko
魔法少女まどか☆マギカ
komiksy
Serenada

Madoka Kaname jest zwykłą dziewczyną, nie wyróżniającą się z tłumu - ma kochającą rodzinę, grono dobrych przyjaciół, chodzi do gimnazjum, miewa w życiu gorsze i lepsze dni. Wszystko zmienia się gdy spotyka Kyubeya - dziwne, kotopodobne stworzonko, które proponuje jej pewien układ: ono spełni jedno jej życzenie (jakie by nie było), a ona zacznie walczyć z wiedźmami jako...czarodziejka. Jednak czy naprawdę ejst to takie proste? Jaką cenę trzeba zapłacić za zawarcie takiego kontraktu? I jaki związek z pojawieniem się Kyubeya ma tajemnicza dziewczyna, która przeniosła się do klasy Madoki?

źródło opisu: Wydawnictwo Waneko, 2013

źródło okładki: www.waneko.pl.

Vayar | 2017-10-29
Przeczytana: 29 października 2017

No, no. Ta japońska produkcja o obco brzmiącym tytule rzeczywiście zasługuje na pochwały, które zbiera.

Głowną bohaterką komiksu jest gimnazjalistka Madoka, najzwyklejsza dziewczyna, która otrzymuje szansę na spełnienie jednego życzenia w zamian za zostanie czarodziejką walczącą z wiedźmami. Wybranie jednego życzenia nie jest jednak takie proste, a życie czarodziejki może nie być tak tęczowe, jak by się wydawało.

Kawałek fajnego, ładnie narysowanego paranormal, który potrafi zaskoczyć niezłym zwrotem akcji, którego, niestety, częściowo się spodziewałam. Ot, kara za czytanie opinii.

Ewentualni zainteresowani, nie dajcie się zmylić dziecięcej buźce dziewczynki w różowej sukience widniejącej na okładce. Madoka ma wam do zaoferowania znacznie więcej.

DiZZa | 2017-09-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Mangi
Przeczytana: maj 2017

Jako fanka anime sięgnęłam po mangę. Owszem, manga jest gorsza od anime, aczkolwiek nadal trzyma bardzo wysoki poziom. Dlatego polecam Madokę całym serduszkiem, chociaż bardziej anime, które jest tworem 10/10, naprawdę.

andyblack | 2017-09-07
Przeczytana: 06 września 2017

Mange czyta się szybko i przyjemnie. Fabuła wciąga, postacie są ciekawe, a kreska śliczna.
Nie rozpisując się zbyt wiele: po prostu polecam tą serię!

WisemantheWise | 2015-10-31
Przeczytana: 2014 rok

Zgodnie z może nieświadomą zasadą również i Madokę najpierw obejrzałem a dopiero potem przeczytałem. I o ile anime spodobało mi się bardzo - za mroczny klimat, ciekawe bohaterki i depresyjno-katastroficzne treści - to potem czytając mangę niestety przeszkodziła mi jej wtórność. Bowiem treść historii komiksowej została niemal w 100% powielona z serialu (z nielicznymi wyjątkami) przez co zepsuta została "zabawa" zaskoczenia zastąpiono znużeniem. Ale to dlatego że manga powstała później niż anime (co się rzadko zdarza, ale jednak) choć wg mnie autor mógł właśnie nieco zmienić historię w komiksie, co nadałaby mu świeżości.

Mefisto | 2014-07-04
Na półkach: Przeczytane, Mangi
Przeczytana: 04 lipca 2014

"Puella Magi Madoka Magica"pożyczyłam od dobrej koleżanki.Po mangę sięgnęłam ponieważ słyszałam o niej wiele dobrych opinii i chciałam na własnej skórze przekonać się czy są one słuszne.Jak widać po ilości czerwonych gwiazdek nie zawiodłam się.Mogę nawet powiedzieć,że bardzo polubiłam "..Madokę".
Manga opowiada o przyjaciółkach spotykających na swej drodze czarodziejkę.Obydwie dostają propozycję by dołączyć do jej fachu i walczyć z wiedźmami zagrażającymi mieszkańcom miasta.Bohaterki nie są do końca przekonane czy poświęcić spokojne życie by zostać czarodziejkami.Jeśli zaciekawił was ten wątek to powinniście przeczytać mangę i bliżej się z nim zapoznać.
Świat przedstawiony jest złożony i ciekawy.
Kreska natomiast ma swoje plusy i minusy.Plusem jest ukazanie bohaterów,ponieważ postacie są po prostu prześliczne.Minusem kreski są tła.Są one mało zamalowane i czytelnik odnosi wrażenie jakby rysownik z premedytacją je ominął.
Warto przeczytać tą pozycję ponieważ można z niej wiele...

Azusa | 2014-03-15
Przeczytana: sierpień 2013

UWIELBIAM! Traktuję ją jako znakomity dodatek do serii anime (top 5 moich naj).

Serenada | 2014-02-21
Przeczytana: 29 lipca 2013

"Puella Magi Madoka Magica" zasługuje na uwagę ze względu na nowatorskie podejście do tematu, jakim jest życie mangowej czarodziejki. Komiks nie różni się zbytnio od serialu, w zasadzie wycięto kilka scen walki. Największą zaletą pierwowzoru była muzyka, toteż manga dużo straciła przez sam fakt bycia mangą; kreska to nic szczególnego, jak na japoński komiks jest raczej mało oryginalna.
Główną przyczyną, dla której nabyłam ten tomik była chęć pobycia dłużej z Mami, którą lubię najbardziej. Nie oczekiwałam cudów, gdyż ciężko, aby manga narysowana na podstawie anime wniosła dużo nowego. Jeśli ktoś chce jeszcze raz delektować się tą samą (wcale nie nudną) historią, to osiągnie satysfakcję, reszta natomiast niech trzyma pieniądze w kieszeni na coś innego.

Aypa | 2013-09-17
Na półkach: Przeczytane, Przed 2018

Opinia na: manga-no-tsuki.blogspot.com

| 2013-09-08
Na półkach: Przeczytane, Mangi

Po kilku pierwszych kartkach pomyślałam, że kupienie tej mangi było błędem, ale ostatni rozdział przekonał mnie, że jednak nie i napewno skusze sie na kolejny tom.

nightshade | 2013-07-26
Przeczytana: 25 lipca 2013

Cóż, szczerze mówiąc po zachwytach mojej koleżanki, spodziewałam się nieco więcej. No ale przeczytam dalej, może coś z tego będzie.