Wichry nocy

powieść, stocznia, miłość
romans
typ
papier
6,54 (24 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Genny Paxton nie myśli o sobie jak o kobiecie. Przebiera się w męski strój i nadzoruje budowę statków w stoczni swojego ojca. Interesy jednak idą źle, a jedynym sposobem poprawy sytuacji jest sprzedaż nowego statku. Genny zwraca się więc z ofertą do angielskiego barona, Aleca Carricka, udając przed nim mężczyznę. Alec Carrick po śmierci żony nie zwraca uwagi na kobiety. Całą uwagę koncentruje na swej małej córce oraz na wyprawach morskich. Dziewczyna w męskim stroju intryguje go jednak i nie pozwala o sobie zapomnieć....

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Justa | 2013-08-11
Przeczytana: 07 sierpnia 2013

Książka nienajgorsza + nieustanne opisy spędzanych przez dwojga ludzi nocy...

c_h_e_s_t | 2014-11-27

Kalendarium literackie
  • Władysław Stanisław Reymont
    148. rocznica
    urodzin
    Dla mądrych jest zawsze dobry czas.
    A kiedyż będzie dla uczciwych?
    Sza, panie Trawiński, oni mają niebo, po co im dobre czasy.
  • Gene Wolfe
    84. rocznica
    urodzin
    Szczęśliwy jest człowiek, który odnajduje się w pracy - ale oczywiście szczęśliwy jest też narkoman, który znalazł litrowy słój heroiny.
  • Angela Carter
    75. rocznica
    urodzin
    I lay in our wide bed accompanied by, a sleepless companion, my dark newborn curiosity.
  • Stanisław Przybyszewski
    147. rocznica
    urodzin
    Widzisz, ja bym chciała latać, latać wysoko jak ptak, a tak biję skrzydłami o ziemię i tak tęsknię, i tak pragnę się wzbić, a skrzydła jak ołów.
  • Gustaw Le Bon
    174. rocznica
    urodzin
    Socjaliści dobrze wiedzą, że nie mogą urzeczywistnić równości w bogactwie, ale mają przynajmniej nadzieję zaprowadzić równość w biedzie
  • Rabindranath Tagore
    154. rocznica
    urodzin
    Kobieta dobrze zna słabości mężczyzny, ale zupełnie nie umie zgłębić jego siły. W istocie rzeczy mężczyzna jest taką samą zagadką dla kobiety, jak kobieta dla mężczyzny. Gdyby tak nie było, rozdział płci byłby tylko niepotrzebną stratą energii natury.
  • Adam Bahdaj
    30. rocznica
    śmierci
    Czas? Kto by przejmował się czasem. Niech sobie płynie, bo i tak nikt go nie zatrzyma.
  • Stanisław Jerzy Lec
    49. rocznica
    śmierci
    Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka, dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy, że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie, jaki uczynił, powołując nas na ten świat.
  • George James Frazer
    74. rocznica