Fiołkowa tajemnica

Seria: Romans Historyczny
Wydawnictwo: Amber
Violet
miłość, uczucia, tajemnica

Niebezpieczna gra w imię zemsty i miłości w powieści gwiazdy romansu historycznego Pułkownik Julian St. Simon uwalnia z rąk Francuzów słynną rozbójniczkę La Violette. Ma nakłonić ją, by wyjawiła ważne strategicznie sekrety. Dziewczyna zgadza się, ale pod pewnym warunkiem. Chce, aby Julian zabrał ją do Anglii i przeistoczył w prawdziwą damę. Ta misja okaże się bardziej niebezpieczna, niż...

Pułkownik Julian St. Simon uwalnia z rąk Francuzów słynną rozbójniczkę La Violette. Ma nakłonić ją, by wyjawiła ważne strategicznie sekrety. Dziewczyna zgadza się, ale pod pewnym warunkiem. Chce, aby Julian zabrał ją do Anglii i przeistoczył w prawdziwą damę. Ta misja okaże się bardziej niebezpieczna, niż przystojny oficer może sobie wyobrazić, bo piękna Tamsyn - zamieniwszy szpadę na zmysłowe połyski jedwabiu - ma swoje ukryte, bynajmniej nie salonowe cele...

źródło opisu: [Amber, 2008]

Sakarya | 2013-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2013

Historia zaczyna się w hiszpańskich Pirenejach pod koniec XVIII. Dwie damy podążąjące dyliżansem zostają zatrzymane przez grupę rozbójników. Przywódca bandy, przystojny El Baron, z napadniętego dyliżansu zabiera tylko piękną siedemnastoletnią Cecile Penhallan i odjeżdża z tym, po co przybył. Po dwudziestu latach w tych samych górach, córka Cecile i El Barona: Tamsyn, znana wszystkim jako La Violette, rozbójniczka i płatna pomocnica hiszpańskich partyzantów, wpada w ręce francuzów. Wellington wysyła więc swego najlepszego człowieka, pułkownika lorda Juliana St Simona, aby odbił ją z rąk wroga i sprowadził do kwatery Anglików. Jej wiedza na temat ukrytych przejść przez góry, a także o oddziałach partyzantów mogłaby przyczynić się do przechylenia szali zwycięstwa na korzyść tej strony konfliktu, której udałoby się te informacje wydobyć od La Violette. Pułkownikowi udaje się odbić z rąk Francuzów rozbójniczkę, a ona jest skłonna podzielić się swą wiedzą z księciem Wellingtonem, ale pod...

Ania Mróz | 2013-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2013

Książka ma ciekawą fabułę, ale mnie ciężko się ją czytało, mimo że brnęłam do końca ciekawa zakończenia. Główna bohaterka ma niewątpliwie oryginalny charakterek, szczególnie na tle książek podobnego typu. Ogólnie szczerze polecam!

Monique | 2012-10-07
Przeczytana: 07 października 2012

Jeśli przymknąć oko na częstość zrzucania ubrania przez główną bohaterkę, to książka nawet fajna :) Chociaż może właśnie to było jedną z jej charakterystycznych cech, bez której jej obraz byłby niepełny :)

Karolina | 2012-06-07
Przeczytana: 07 grudnia 2011

Świetna! Wyróżnia się na tle innych romansideł! Zauroczyła mnie. Główni bohaterowie wyraźni i z charakerem. POLECAM!

guga78 | 2014-06-22

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka podobałam mi się aczkolwiek jakoś z oporem ją czytałam, dotarłam jakoś do końca. Polecam

Nika16wow | 2016-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2016

Umęczyłam się niesamowicie czytając tą książkę. Normalnie przeczytanie tego typu powieści zajmuje mi góra dwa dni, a tą czytałam chyba ze dwa tygodnie. Historia niby ciekawa i intrygująca, ale czegoś jej brakuje. Mało romansu w romansie. Od biedy można przeczytać, ale nie zachwyca.

słoneczko15 | 2014-03-12
Przeczytana: marzec 2014

Słodka, szybko i przyjemnie się ja czyta :)

kinia2812 | 2016-11-24
estrella_negro | 2016-10-31