Koktajle. Klinika soku

Wydawnictwo: Feeria
6 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
koktajle, soki, dieta, napoje
Precious

Znajdziesz tu: • 100 koktajli na różne okazje • Dla małych i dużych, zdrowych i chorych, grubych i chudych • Owocowe i warzywne śniadania • Płynne przekąski i kolacje • Nietypowe zestawienia składników • Koktajle odchudzające i lecznicze Wszyscy wiemy, jak wiele wartościowych składników zawierają warzywa i owoce. Ich spożycie dostarcza organizmowi energii oraz cennych substancji odżywczych....

Znajdziesz tu:
• 100 koktajli na różne okazje
• Dla małych i dużych, zdrowych i chorych, grubych i chudych
• Owocowe i warzywne śniadania
• Płynne przekąski i kolacje
• Nietypowe zestawienia składników
• Koktajle odchudzające i lecznicze

Wszyscy wiemy, jak wiele wartościowych składników zawierają warzywa i owoce. Ich spożycie dostarcza organizmowi energii oraz cennych substancji odżywczych. Niektóre owoce i warzywa warto spożywać w konkretnych schorzeniach, innych należy się wystrzegać. Trzeba umiejętnie je połączyć, żeby stworzyć smaczny napój, ułatwiający osiągnięcie zdrowotnego efektu. Ważne też, żeby owoce i warzywa były świeże, dlatego najlepiej sporządzać koktajle samodzielnie w domu i pić zaraz po przygotowaniu.
Wielu z nas nie ma jednak pewności, jakie składniki wybrać, by napój był smaczny i zdrowy. A kiedy potrzeba dietetycznego przewodnika, do akcji rusza Magdalena Makarowska, ekspert w dziedzinie żywienia.

Autorka podpowiada, z jakich składników przygotować koktajle, które podniosą naszą odporność, staną się sojusznikiem w zmaganiach z naszymi schorzeniami, pomogą oczyścić organizm z toksyn, zregenerować po wysiłku fizycznym, odchudzić czy zadbać o urodę. Książka zawiera też koktajlowe smakołyki dla dzieci, napoje idealne dla przyszłych mam, kobiet dojrzałych czy prawdziwych facetów.

Uwaga: robienie koktajli uzależnia :)

źródło opisu: Wydawnictwo Feeria, 2016

źródło okładki: http://wydawnictwofeeria.pl/

Magda | 2017-07-13
Przeczytana: 02 kwietnia 2016

Książka „KOKTAJLE…” jest doskonałą ściągą ze zdrowego odżywiania się oraz godną uwagi skarbnicą wiedzy na temat właściwości warzyw, owoców czy przypraw. Obok przepisów, autorka również dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą na temat koktajlowych składników. Jestem pewna, że zaskoczą Was informacje na temat tych mało znanych i niedocenianych produktów.

Recenzja: http://mamao.pl/koktajle-klinika-soku-magdalena-makarowska/

Książkowe_Wyliczanki | 2016-06-20
Przeczytana: 17 czerwca 2016

Książka zawiera w sobie naprawdę wiele przepisów podzielonych na odpowiednie podgatunki. Znajdziecie tu koktajle na śniadanie, obiad i kolacje, takie, które wspomogą odchudzanie, albo poprawią trawienie, znajdą się przepisy dla pań, które skończyły półmetek życia, a także dla kobiet w ciąży. Na początku znajduje się również wprowadzenie, które z jednej strony wyjaśnia dlaczego soki i koktajle własnej roboty są tak zdrowe, a z drugiej przybliża niektóre aspekty tych napojów, na które być może na co dzień nie zwracamy uwagi. Znajdują się tam również przepisy na mleka roślinne, takie jak sojowe, kokosowe czy jęczmienne, które okazuje się, ze nie tak trudno zrobić w domu.

Sam sposób wydania przyciąga oko, barwne zdjęcia, łatwy dostęp do poszczególnych przepisów, wyraźny podział gdzie znajdują się składniki, a gdzie ich przygotowanie. Wszystko to wydane na śliskim, lekko lśniącym papierze i w formacie, który idealnie sprawdzi się zarówno na kuchennej półce jak i podczas...