Ostatnia bitwa

Rebis
1992-01-01
1992-01-01
8373019072

Przeczytać można, jednak należy pamietać o umiejetnie wciskanej propagandzie.

Przeczytać można, jednak należy pamietać o umiejetnie wciskanej propagandzie.

Książka "Ostatnia Bitwa" Corneliusa Ryana to dzieło które opisuje szerokie spectrum ostatniej bitwy o Berlin, mamy tutaj do czynienia opisu niezwykle dokładnego działań wojskowych każdych stron oraz opis bitwy która dotyczyła też normalnego cywilnego życia, obrazy opisywane przez autora, nieraz są drastyczne ale mają oddać realizm tego ostatecznego kataklizmu dla Niemiec, po 6 latach wojny.
Czasami miałem uraz do autora że tak wybitnie koncentruje się na tragizmie mieszkańców miasta Berlin, bo przecież wiemy jakie naród niemiecki popełnił potworności że aż słów brakuje żeby to opisać, ale rozumiem że przecież to bitwa i autor chce oddać jak najlepiej ten opis.
Książka jest dla mnie kompendium wiedzy na temat tak bardzo ważnego wydarzenia w dziejach świata.
Wielkie uznania dla autora, którego już niestety nie ma wśród nas, naocznego świadka tych trudnych lat w historii Europy, umarł 23 listopada 1974 roku.

Bardzo dobry opis bitwy o Berlin - nie wyobrażam sobie, żeby komuś nie pasował styl Ryana - doskonale opisuje samą bitwę i kulisy polityczne po obu stronach.

Cornelius Ryan relacjonuje w niej przebieg bitwy o Berlin, zarówno z perspektywy żołnierzy i dowódców radzieckich, jak i żołnierzy niemieckich. Relacja zawiera też liczne wspomnienia cywilów, mieszkańców stolicy III Rzeszy, którym przyszło ostatnie dni i godziny istnienia hitlerowskiego imperium spędzić w ruinach obleganego miasta.

Doskonałe zakończenie wspaniałej serii o drugiej wojnie światowej. Polecam!

Doskonałe zakończenie wspaniałej serii o drugiej wojnie światowej. Polecam!

• Historyczne
  • II wojna światowa
  • Wojna
  • historia

Dodaj cytat z książki Ostatnia bitwa