Ostatnia bitwa

Rebis
The last battle
powieść historyczna
8373019072

Bardzo dobry opis bitwy o Berlin - nie wyobrażam sobie, żeby komuś nie pasował styl Ryana - doskonale opisuje samą bitwę i kulisy polityczne po obu stronach.

Cornelius Ryan relacjonuje w niej przebieg bitwy o Berlin, zarówno z perspektywy żołnierzy i dowódców radzieckich, jak i żołnierzy niemieckich. Relacja zawiera też liczne wspomnienia cywilów, mieszkańców stolicy III Rzeszy, którym przyszło ostatnie dni i godziny istnienia hitlerowskiego imperium spędzić w ruinach obleganego miasta.

Doskonałe zakończenie wspaniałej serii o drugiej wojnie światowej. Polecam!

• Historia
  • II wojna światowa
  • Historyczne
  • Wojna
  • Ulubione 1991-2000
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Ostatnia bitwa