O naszych zwierzętach chronionych

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
flora i fauna
Beata-Chiara

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Książkę tę dostałam od mojego ś.p.Dziadka, wielkiego miłośnika przyrody, ma więc dla mnie wartość również sentymentalną. Zawiera opisy naszych zwierząt chronionych- począwszy od owadów, przez ryby, płazy, gady, ptaki i ssaki. Przy niektórych opisach gatunków dodane są opowiadania na temat konkretnych zwierząt. Opowiadania te maja charakter gawędy, opowieści o spotkaniu z wyjątkowym zwierzęciem.
Nie wiem dlaczego, mam wrażenie, że w obecnych czasach coraz mniej dostrzegamy przyrodę dookoła nas- z resztą już znacznie przetrzebioną. A szkoda. Książki z połowy poprzedniego wieku pokazują, jak ludzie umieli się zachwycić widokiem bielika czy salamandry. W dzisiejszych czasach, kiedy ludzie są wiecznie zabiegani, a miejsc, gdzie można spotkać się z reprezantami naszej chronionej (i nie tylko chronionej) jest niestety mało, pozwólmy sobie czasem na kontakt z przyrodą. Z własnego doświadzenia i obserwacji mogę zapewnić, że jest to niezapomniane przeżycie.