flora i fauna
PaniPegaz

Wydanie II.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: kalinoteka.pl

Męczący kaszel nie daje mi spać, więc na moment zajrzałam na strony LC i zobaczyłam, że Monika wrzuciła na półkę "Chcę przeczytać" książkę "Z puszcz i lasów" J.J. Karpińskiego.

Natychmiast wspomnieniami wróciłam do czasów dzieciństwa, kiedy z ogromną ciekawością pochłaniałam tę wspaniałą opowieść o życiu zwierząt i ich zwyczajach, o lasach i mieszkających w nich ptakach i ssakach, o łąkach tętniących życiem, pełnych owadów, drobnych gryzoni, płazów czy gadów i przechadzających się po nich bocianach. Miłość do przyrody zaszczepił we mnie mój Kochany Tata, który z cierpliwością i ogromną pasją pokazywał mi i tłumaczył świat wokół mnie, oswajał z nieznanym. Dziękuję Mu za to.

Do dziś pamiętam okładkę tej książki i zaczęłam się zastanawiać czy nadal jest gdzieś ona w domowych zbiorach. Rano spróbuję jej poszukać.

ryszpak | 2017-07-26
Przeczytana: 1985 rok