Złamani na duchu

Tłumaczenie: Tomasz Bieroń
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Broken

Podkomisarz Kate Burrows nie sądziła, że znowu przyjdzie jej mieć do czynienia z kimś podobnym do Rozpruwacza z Grantley. Pomyliła się. W mieście dzień po dniu ginie jakieś dziecko. Na szczęście w ostatniej chwili ktoś ratuje im życie. Potem jedna z ofiar nie ma tyle szczęścia i Kate wie, że jest to wyścig z czasem.Dla Kate, matki wykolejonej Lizzy, sprawa jest wyjątkowo ciężka, toteż pani podkomisarz jak nigdy dotąd potrzebuje wsparcia swojego kochanka, Patricka Kelly’ego. Patrick ma jednak swoje problemy. W jego klubie w Soho popełnione zostaje morderstwo i chociaż Patrick twierdzi, że ktoś usiłuje go wrobić, Kate zaczyna wątpić w jego prawdomówność.Związki Patricka z przestępczym półświatkiem nie po raz pierwszy naraziły na szwank dobre imię Kate. Teraz jednak w mieście szaleje jakiś maniak i Kate nie może sobie pozwolić, aby ktokolwiek, łącznie z Patrickiem, przeszkodził jej w wykryciu sprawcy morderstw.

Czytam-Sobie | 2016-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2016

Martina Cole w swoich książkach przedstawia świat straszny: bandyci, gangsterzy, prostytutki, ćpuny, zboczeńcy, zwyrodnialcy – najgorsze męty najniższych warstw społecznych współczesnej Anglii.
Tym razem mamy do czynienia z najohydniejszą chyba zbrodnią: pedofilią, której ofiarami tutaj są małe dzieci, takie do 3 lat, łącznie z niemowlętami, i w której to zbrodni biorą udział ich matki. To dziewczyny kilkunastoletnie (do 20 lat), młodociane prostytutki, mające już często po kilkoro dzieci, które dla działki narkotyku gotowe są sprzedawać własne maleńkie dzieci do zdjęć i filmów pornograficznych, a także po prostu pedofilom.
Książki Cole są do bólu naturalistyczne, a że to co opisuje – szczególnie w tej książce – jest straszne i ohydne ze wszech miar, to OSTRZEGAM, że jest to lektura tylko i wyłącznie dla osób o naprawdę mocnych nerwach (choć nie wiem, czy istnieje normalny człowiek, który ma na tyle mocne nerwy, żeby tę książkę w miarę spokojnie przeczytać).

Ann1ee | 2015-02-10
Przeczytana: 31 stycznia 2015

Lubię styl pisania Martiny Cole. Po prostu.
Nie wiem, jakie są przekłady na polski, bo czytam w oryginale i choć wszystkie książki napisane są w podobnym klimacie i stylu, to po każdą kolejną sięgam z przyjemnością.

majsterek | 2012-08-08

bardzo lubię książki tej autorki bardzo dobrze się czytają - jeżeli ktoś lubi ten gatunek

dor30 | 2014-02-07

Pierwsza książka tej autorki, która wpadła mi w ręce. Po niej były kolejne...

książek: 1918
Vinga | 2016-11-26