Po odnalezieniu w ogrodzie osiedlowym zwłok nastolatka Gus Ramone wraca pamięcią do sprawy sprzed dwudziestu lat. Wtedy to z Danem Holidayem pomagał legendarnemu T.C. Cookowi w śledztwie dotyczącym serii zabójstw młodych ludzi. Mordercy, nazwanego Nocnym Ogrodnikiem, nigdy nie schwytano. Od tego czasu wiele się zmieniło: Holiday odszedł z policji w niesławie, Cook przeszedł na emeryturę, tylko Ramone pracuje wciąż w wydziale zabójstw. Jego syn Diego był kolegą ostatniej ofiary, Asy. śmierć chłopaka zmusza trzech mężczyzn do połączenia wysiłków w celu rozwiązania zagadki prześladującej ich od lat. Czy Nocny Ogrodnik znów wyruszył na łowy?

hanterkaa | 2016-03-07

„Nocny ogrodnik” to opowieść nie tylko o gliniarzach i ich ciężkiej harówce, ale również o seryjnym mordercy zwanym Nocnym Ogrodnikiem, który pozostaje nieuchwytny od dwudziestu lat.To proza naturalistyczna, skoncentrowana na pokazywaniu ludzi i ich otoczenia, choć robiąca to na przeciętnym poziomie.A jednak to właśnie tylko w tej warstwie można doszukiwać się jakichś wartości omawianej powieści.Z punktu widzenia czystego kryminału czy sensacji jest ona bowiem słabiuteńka.„Nocny ogrodnik” to nudny ogrodnik.

Isadora | 2011-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2011

"Opowieść o trzech policjantach - dobrym,złym i złamanym - oraz o zabójstwie,które sprawiło,że ich drogi zeszły się po latach" - tyle możemy przeczytać na okładce.Jest to sedno,do którego dąży autor i które doskonale oddaje naturę tej książki.
Gus Ramone,waszyngtoński gliniarz,uczestniczy w śledztwie dotyczącym śmierci czarnego nastolatka ; trzeba było niesamowitego zbiegu okoliczności,żeby tą samą sprawą zainteresował się były policjant Dan Holiday,który przed laty musiał zrezygnować z pracy w policji,a teraz przypadkowo znajduje zwłoki chłopca.Obaj,niezależnie od siebie kojarzą tę śmierć z innymi,które wydarzyły się przed laty ; morderstwa,jakie wtedy miały miejsce zostały przed media okrzyknięte palindromicznymi - ze względu na to,że imiona nastoletnich ofiar obojga płci były palindromami.Zabójcy nie udało się schwytać i historia ta jak zadra tkwi w ich pamięci.Teraz podejmują nowy trop,a wspomaga ich emerytowany,schorowany policjant-legenda,T.C.Cook,dla którego rozwiązanie tej...

tajus | 2012-04-09
Przeczytana: 08 kwietnia 2012

George Pelecanos to amerykański pisarz, który zanim poświęcił się na dobre pisarstwu, imał się różnych prac. W 1982 roku opublikowano jego pierwszą książkę. Dziś jest autorem kilkunastu kryminałów, których akcja toczy się w Waszyngtonie i jego okolicach. Oprócz tego pracuje w branży filmowej jako producent i scenarzysta. Współpracował przy takich serialach jak "Prawo ulicy", "Pacyfik" czy "Treme".

Jako że po thrillery i kryminały sięgam często, zainteresowałam się także "Nocnym Ogrodnikiem" Pelecanosa. Również dlatego, iż ta powieść w chwili obecnej jest sprzedawana po bardzo niskich cenach. Nie musiałam się więc długo namyślać przed jej zakupem. Powyższy kryminał, osadzony w amerykańskich realiach świata przestępczego i narkotykowego, przedstawia historię trzech mężczyzn, którzy w jakiś sposób są powiązani z pracą w policji, i którzy za wszelką cenę chcą rozwiązać zagadkę dotycząca tajemniczych morderstw zarówno teraźniejszych, jak i tych z przeszłości. To opowieść o życiowych...

ofipavlo | 2013-07-10
Przeczytana: 2013 rok

Druga z najlepszych książek, jaką w życiu przeczytałem. Mój ulubiony autor bez wątpienia. Historia posuwała się i powoli, i szybko.. Dostatecznie by być ciekawym co będzie dalej, ale cały czas być zaspakajanym przez snucie historii. No i oczywiście mistrz fałszywych tropów. Książka niesamowita.

Mimoza | 2016-07-31
agape | 2016-07-15