I'm the Man. Autobiografia tego gościa z Anthrax

Tłumaczenie: Robert Filipowski
Wydawnictwo: InRock
I'm the Man. The Story of that Guy from Anthrax
wiedźma

I’m the Man nie jest kolejną typową autobiografią gwiazdy rocka. Mimo że Scott Ian w zawrotnym tempie i z dużą dozą poczucia humoru opowiada o swoim udziale w wielu zabawnych sytuacjach, jak choćby o swoich doświadczeniach z narkotykami czy o szalonym imprezowaniu, książka skupia się jednak i w odświeżający, drobiazgowy sposób opowiada o muzyce, a zwłaszcza o muzyce Anthraxu, jednego z zespołów tzw. Wielkiej Czwórki – obok Metalliki, Megadeth i Slayera. To opowieść o tym, jak udało im się zmienić bieg ciężkiej muzyki, kierując go z dala od hair metalu lat 80., a to głównie za sprawą ciężkiej pracy, woli i wytrwałości. Pełen energii i pasji, miłośnik komiksów i żywiołowości na scenie, ale i oddany mąż i ojciec ma co opowiadać. A fani znajdą tu szczere, bez lukrowania opowieści zza kulis nie tylko Anthraxu, ale i całej sceny metalowej. Oto zdumiewająca opowieść utalentowanego łysego gościa z kozią bródką.

źródło opisu: http://inrock.pl/produkty/konfigurator/nowosc/240/...(?)

źródło okładki: http://inrock.pl/produkty/konfigurator/nowosc/240/...»

Flora2811 | 2019-06-30

"Życie w dźwiękach thrash metalu"

"Każdy szanujący się fan metalu zna tzw. "Wielką Czwórkę Thrash Metalu", w której skład wchodzą Metallica, Slayer, Anthrax i Megadeth. Zespoły te zdobyły olbrzymią popularność i niejako ukształtowały dalszy rozwój thrashu, inspirując wiele nowych grup. Thrash charakteryzuje się energicznymi utworami i spore wrażenie robi zwłaszcza na koncertach, kiedy porywa fanów do moshu i dobrej zabawy. Sama niejednokrotnie w takich uczestniczyłam, a występ zespołu Anthrax podczas festiwalu Sonisphere w Warszawie do tej pory wspominam bardzo miło. Scott Ian to jego gitarzysta, lider i założyciel, przyciągający uwagę swoją charyzmą, talentem i charakterystycznym wyglądem. Zapoznając się z autobiografią Iana, chciałam poznać jego spojrzenie na gatunek, dzieje rozwoju grupy oraz ciekawostki z prywatnego życia artysty, o którym prawie nic nie wiedziałam. Czy książka spełniła moje...

Honorata | 2018-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2018

Scott Ian ma w sobie to coś. Cokolwiek by nie robił, zawsze mnie przyciąga. Uwielbiam słuchać jego wypowiedzi na temat muzyki metalowej, zespołu czy innych rzeczy nie mających z tymi poprzednimi nic wspólnego. Po latach oglądania wszelkich filmów dokumentalnych z jego udziałem przyszła pora na książkę. Nie mogłam się doczekać jej czytania. I nie zawiodłam się ani trochę. Oprócz samego zespołu pojawia się tu wiele osobistości ze świata muzycznego, a historie, które opowiada Scott są ciekawe. Mnóstwo tu śmiesznych anegdotek, jednak znaleźć też można i bardziej poważne tematy. Scott nie próbuje nic ukryć, mówi jak było, jest i zastanawia się co będzie.
Mam nadzieję, że pojawi się więcej książek jego autorstwa.
In Rock wykonał kawał niezłej roboty przy publikacji tej książki, bo już na samo wydanie przyjemnie popatrzeć. Pan Filipowski zasługuje na uznanie, bo tłumaczenie jest świetne ;)

Bernard | 2017-08-12
Przeczytana: 02 kwietnia 2016

Jestem fanem Anthrax i podszedłem do tej książki jak do zapisu dziejów zespołu, którego słuchałem od podstawówki. Z wypiekami przeczytałem ją od początku do końca.
Obowiązkowa lektura dla fanów Anthrax, ale nie tylko. Bardzo dobrze napisana biografia jednego z lepszych gitarzystów rytmicznych muzyki metalowej. Kawałek historii sceny metalowej uwieczniony na kartkach książki.
Szczerze polecam.

Przemysław Czapski | 2017-02-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Muzyka
Przeczytana: 07 lutego 2017

Nie jestem super fanem grupy Anthrax, metalu tak , dlatego też sięgnąłem po tę książkę. Nie zawiodłem się. Scott Ian wraz z współautorem Jonem Wiederhornem prezentuje nam świat ciężkiej muzyki od kulis. Mordercze trasy, szczeniackie wygłupy i cała masa anegdot z życia nowojorskiego żyda, który postanowił zmienić oblicze świata za pomocą muzyki metalowej, jakiej dotąd nikt nie grał.
Książka o wzlotach i upadkach, romansach i miłościach jednego z członków wielkiej czwórki Thrash Metalu.Opowieść pełna humoru i polotu. Polecam nie tylko fanom Anthraksu . Czyta się świetnie .

wiedźma | 2016-11-17
Przeczytana: 27 maja 2016

"I’m the Man. Autobiografia tego gościa z Anthrax" to świetnie napisana, szczera i wciągająca autobiografia Scotta Iana. Na pewno przypadnie do gustu nie tylko fanom zespołu, ale też innym czytelnikom, którzy cenią sobie otwartą literaturę.

Całość na: http://wiedzma-czyta.blogspot.com/2016/06/scott-ian-i-jon-wiederhorn-im-man.html

Michal39 | 2016-05-17
Przeczytana: 17 maja 2016

Doskonała! Zwłaszcza dla fana, a za takiego się uważam, bo grupy słucham od 1987 roku od ukazania się Among the Living, zespół widziałem też kilka razy na żywo. Przed przeczytaniem wydawało mi się, że muzyk tak znanego zespołu musi być bogatym człowiekiem, okazuje się, że wcale nie. Kłopoty z wytwórniami... masakra, naprawdę mieli wyjątkowego pecha. Bardzo mi się podobały opisy kłótni pałkera i basisty, czyli wujka i siostrzeńca z ANTHRAX:) Obu bardzo lubię, a Benante to dla mnie najlepszy perkusista świata:)
Polecam!!!

Megan Jameson | 2016-03-04

„I’m the Man” nie jest kolejną, typową autobiografią gwiazdy rocka. Mimo, że Scott Ian w zawrotnym tempie i z dużą dozą poczucia humoru opowiada o swoim udziale w wielu zabawnych sytuacjach, jak choćby swoich doświadczeniach z narkotykami czy o szalonym imprezowaniu. Jednak w dużej mierze, jest to książka przede wszystkim o muzyce Athraxu, jednego z zespołów, tak zwanej, Wielkiej Czwórki.

Każdy fan metalowego grania zna, albo choćby słyszał o zespole Anthrax, który swoją muzyczną podróż zaczynał między innymi z zespołami Megadeath, Metallica czy Slayer ( które teraz wraz z Athraxem, nazywane są tak zwaną Wielką Czwórką, czyli prekursorami muzyki trash-metalowej).

Scott Ian opowiada o swojej przygodzie z muzyką, narkotykami oraz swoim życiu prywatnym w sposób zabawny i czasem miałam wrażenie, że czytam o sobie. Niektóre perypetie, jakie przeżywał ten niezwykle utalentowany gitarzysta, przydarzyły się również mnie, dlatego czytanie tej książki było dla mnie trochę jak przeglądanie...

Maja | 2016-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2016

Metallica, Megadeth, Slayer i Anthrax - wielka czwórka trash metalu. Wielbicielom tego typu muzyki nie muszę przedstawiać tych zespołów. Dziś chcę opowiedzieć Wam historię o członku jednego z nich - Scotcie "NOT" Ianie.

Dzieciństwo muzyka nie należało do najłatwiejszych. Rodzice za wcześnie pobrali się i nie dojrzeli do małżeństwa, o wychowaniu dzieci już nie mówiąc. Scott był mały, gdy jego rodzice się rozwiedli. W książce wspominał swoje trudne przejścia z matką, którą przerastała codzienność. Założyciel grupy Anthrax opowiada także o relacjach z kobietami, przygodzie z muzyką i problemach z używkami. Niczego nie zamiata pod dywan. Jego historia jest wstrząsająca i szczera. Fani jego zespołu znajdą tu sporo ciekawostek nie tylko o tej grupie, lecz także o całej scenie metalowej. Głodni wrażeń? Zapraszam w takim razie do lektury.

Znam zespół Anthrax. Czy jestem jego fanką? Nie powiedziałabym. Dlaczego więc zdecydowałam się na przeczytanie tej książki? Z ciekawości. Chciałam...