Na szlaku terroru

Tłumaczenie: Witold Nowakowski
Cykl: Alex Cross (tom 10)
Wydawnictwo: Albatros
London Bridges
kryminał, sensacja, powieść

Niezidentyfikowany oddział żołnierzy zmusza do ewakuacji całą ludność Sunrise Valley w Newadzie. Chwilę później bomba o potężnej sile zrównuje miasteczko z ziemią. Odpowiedzialność za ten terrorystyczny atak przyjmuje Wilk - zabójca bez twarzy, przywódca rosyjskiej mafii w USA, od dawna tropiony przez FBI i czarnoskórego policjanta, Alexa Crossa. Wilk grozi detonacją ładunków nuklearnych w Londynie, Paryżu, Frankfurcie i Nowym Jorku. Przyłączywszy się do śledztwa prowadzonego przez połączone siły FBI, Scotland Yardu i Interpolu, Cross ma zaledwie cztery dni, by zapobiec niewyobrażalnej tragedii i znaleźć rozwiązanie największej z zagadek - kim naprawdę jest terrorysta groźniejszy od al-Kaidy?

źródło opisu: [Wydawnictwo Albatros, 2005]

Lena | 2012-08-30

jedna z tych książek, które czyta się bez przerw. Wciągająca i zaskakująca. Godna polecenia dla każdego fana kryminałów.

kitek8844 | 2014-03-15

swietny ciag dalszy tytulu "wielki zly wilk" :)
polecam!

Ania | 2010-03-21
Przeczytana: 21 marca 2010

końcówka bardzo zaskakująca:)

SickSense | 2016-03-24
Przeczytana: 05 czerwca 2011

Mimo mojej sympatii do Alexa Crossa muszę stwierdzić, że książka nie wciągnęła mnie tak jak inne z cyklu o czarnoskórym policjancie. Jak dla mnie za dużo niezrozumiałych faktów oraz za szybkie tempo akcji. Również zakończenie książki całkowicie mnie rozczarowało. Sięgając po nią spodziewałam się czegoś bardziej intrygującego.

książek: 2023
Agata | 2010-12-31

Polityczny thriller nie należy do moich ulubionych gatunków. Ta książka nie zmieniła mojego osądu.

zabulak | 2014-08-21
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

Książka trzymająca w napięciu, ale zakończenie jakieś takie nijakie, a szkoda ...

beben1910 | 2012-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2012

Dobra książka ale zakończenie nic mi nie powiedziało:)

killersteward | 2015-02-17

Chyba najsłabsza część z serii o Alexie Crossie. A sam koniec i sposób w jaki złapany został Wilk jest tak trywialny i żałośnie głupi, że sprawia wrażenie jakby był dopisany na siłę i od niechcenia. Jakby Patterson uświadomił sobie, że w przeciwnym wypadku będzie musiał napisać jeszcze jedną książkę, w której przeciwnikiem Crossa zostanie Wilk.

Marietta | 2014-08-24

super :)