Sędzia i kat

Tłumaczenie: Jacek Manicki
Wydawnictwo: Albatros
Judge and Jury
patterson sędzia kat

Media głoszą, że zanosi się na proces stulecia. Przed sądem staje ojciec chrzestny nowojorskiej mafii, Dominic Cavello, zwany Elektrykiem. Od lat nietykalny tym razem nie ma szans na uniewinnienie wobec niezbitych dowodów jego zbrodniczej działalności zebranych przez agenta FBI Nicka Pellisante. Wyrok może być tylko jeden. Ale Cavello ma jeszcze jednego asa w rękawie. Wynajęty zabójca wysadza w powietrze autokar odwożący przysięgłych. z całej ławy przy życiu pozostaje jedynie Andie DeGrasse, samotna matka, której jedyny syn ginie na miejscu. Elektryk ucieka z gmachu sądu. zrozpaczona kobieta i agent Pellisante łączą siły, by wytropić zbrodniarza i wymierzyć mu sprawiedliwość.

Przeczytana: 10 października 2011

Bardzo emocjonalna książka. Na mnie bardzo działa śmierć dzieci, dlatego nie bardzo mogłam się pogodzić z tym, że Andie jak dla mnie zbyt szybko doszła do siebie po tragicznej śmierci syna. Poza tym, fabuła super. Trzymająca w napięciu akcja, umiejętnie przeprowadzone niesamowite zwroty i sploty wydarzeń. Bardzo obrazowo przedstawiona zimna postać notorycznego zabójcy Dominica Cavello, zwanego Elektrykiem, wykreowana na szefa mafii - Ojca Chrzestnego. Idealnie przedstawiona bezsilność wymiaru sprawiedliwości, wobec działań przestępczości zorganizowanej. Tradycyjna walka dobra ze złem, pełna poświęceń i wyrzeczeń. Zachęcam do przeczytania :)

wiejskifilozof | 2013-05-09

Takie coś kocham, mafia, FBI,płatni mordercy.Czyta się na początku może ciut męcząco.Ale potem akcja pędzi jak szalona.No i to,że jest tak mało domyślna.

Ania | 2012-01-27

Książka opisuje ile jest wart wydział sprawiedliwości gdy ma się wpływy i pieniądze. Ale są ludzie którzy za wszelką cenę chcą na "własną rękę" ją wymierzyć.Bardzo fajna książka od pierwszych stron. Jest to moja pierwsza książka tego autora i jeśli wszystkie są takie jak ta to na pewno nie ostatnia.

SickSense | 2016-03-24
Przeczytana: 08 maja 2011

Kolejna dobra książka Pattersona. Zakończenie miło mnie zaskoczyło, do końca wiernie kibicowałam głównym bohaterom, którzy dadzą się polubić od samego początku. Świetne tempo akcji i niesamowite zwroty wydarzeń. Polecam.

Niki151 | 2012-07-22
Przeczytana: 21 lipca 2012

Pierwsza z książek Pattersona, którą wzięłam na warsztat. Osobiście nawet przypadła mi do gustu. Czyta się ją bardzo szybko,co ułatwiają krótkie rozdziały. Polecam na nudne wieczory.

Wioleta Ośka | 2010-08-31
Przeczytana: lipiec 2010

super! trzyma w napięciu, fajne zakończenie etc.

Ladyflower123 | 2013-04-17
Przeczytana: 06 kwietnia 2013

Książka zupełnie nieprzewidywalna. Ja jako czytelnik nie potrafiłam przewidzieć kolejnych losów bohaterów. Wątek niesamowicie ciekawy. Z postaci najbardziej spodobała mi się główna bohaterka, która potrafi pomścić to co utraciła.

Piotr-Miller | 2011-10-08
Przeczytana: 08 października 2011

Jak zawsze bardzo dobra pozycja Pattersona - trzyma w napięciu.

Ilona | 2015-07-13
Przeczytana: 10 lipca 2015

Denerwują mnie te opisy na książkach...za bardzo wybiegają do przodu...trzeba przeczytać połowę książki, a czasem i więcej...
Nie podobało mi się zakończenie książki...wszystko, co opisane to może i fikcja literacka, ale gdyby tak wszyscy mieli podróżować z bronią i zabijać tych, którym nie można udowodnić ich win przed sądem to dopiero by było...

ubi_sunt | 2015-02-03
Na półkach: 2015, Przeczytane

Książka, w której akcja dzieje się wartko, płynnie, a dzięki temu szybko się czyta. Nie gustuje w mrocznych, zakrwawionych powieściach, a ta lektura ani mnie nie zmęczyła ani nie przygniotła.