Kłamstwo doskonałe

Tłumaczenie: Małgorzata Stefaniuk
Wydawnictwo: Albatros
NOW YOU SEE HER
kamk

Nina Bloom, dobrze zapowiadająca się nowojorska prawniczka, samotnie wychowująca szesnastoletnią Emmę, zbudowała swoje perfekcyjne życie na kłamstwie. A wszystko zaczęło się siedemnaście lat wcześniej. Nosiła wówczas nazwisko Jeanine Fourier, mieszkała w Key West na Florydzie i od dwóch lat była szczęśliwą żoną przystojnego oficera policji Petera Fouriera. Wtedy właśnie po raz pierwszy uświadomiła sobie, jak mało wie o człowieku, którego poślubiła. I zdała sobie sprawę, że grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo, że jedynym ratunkiem jest dla niej upozorowanie własnej śmierci i natychmiastowa
ucieczka. Po latach przeszłość powróci w nieoczekiwany sposób. Pewien człowiek zostaje skazany na karę śmierci za morderstwo, którego nie popełnił; jego egzekucja ma odbyć się za kilka dni. Nina wie, że tylko ona może ocalić niewinnego. A to oznacza jedno – powrót do Key West i stawienie czoła złu, od którego próbowała kiedyś uciec...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1157,16...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1157,16...»

Heisenberg | 2017-08-23

Lubię od czasu do czasu poczytać książki Jamesa Pattersona, zarówno to które tworzył sam, jak i te których jest współtwórcą. I do tej drugiej kategorii zaliczamy „Kłamstwo doskonałe”, napisane wespół z Michaelem Ledwidge. Zdarza się temu duetowi napisać powieść słabą, jaką dla mnie bez wątpienia jest „Zoo”, ale generalnie dają radę. A już w przypadku opiniowanej książki to wyszło im to naprawdę nieźle.
„Kłamstwo doskonałe” jest powieścią na dwa, trzy wieczory – czyta się to błyskawicznie, co poniekąd jest znakiem firmowym Pattersona. Historia opisana w książce jest jak dobry, komercyjny film sensacyjny, ale klasy B. Takie niewymagające skupienia filmidełko, które jednak ogląda się dobrze, i po projekcji nie jesteśmy zawiedzeni. Tak jak i ja nie byłem zawiedziony po lekturze. Na wakacyjny czas ta książka nadaje się idealnie.

Ania | 2013-10-10
Przeczytana: 11 października 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo dobra powieść sensacyjna.Od samego początku tak mnie wciągnęła że nie mogłam się od niej oderwać.
Książka opowiada o Jeanine,którą dosłownie prześladuje pech w życiu.Była studentką mając dwadzieścia jeden lat,wyjechała z chłopakiem i przyjaciółmi do Key West by spędzić tam ostatnią przerwę semestralną. Jednej nocy przyłapała chłopaka na zdradzie z przyjaciółką,uciekając z hotelu zabrała jego auto.W czasie drogi potrąciła mężczyznę,który zginą na miejscu.Policjant,który przyjechał na miejsce wypadku postanawia jej pomóc pozbywając się ciała i nie zgłaszając wypadku.
Mijają dwa lata podczas których Jeanine poślubiła policjanta,który jej pomógł.Czuje się z nim szczęśliwa,dowiaduje się nawet że jest w ciąży ale nie mówi o tym mężowi.Pewnego dnia dochodzi do szczelaniny w której jej mąż brał udział.Od tego wydarzenia coraz bardziej zastanawia się nad tym ile wie o swoim mężu.Zdaje sobie sprawę że grozi jej niebezpieczeństwo dlatego postanawia upozorować swoją śmierć i uciec.
Mija...

oneofakind | 2015-05-15
Przeczytana: 15 maja 2015

Bardzo dobra książka, którą czyta się z przyjemnością. Ciekawa opowieść o skorumpowanym gliniarzu, który zawładnięty jest obsesją posiadania pieniędzy, pięknej żony. Okazuje się, że facet ma na sumieniu życie wielu ludzi, w tym własnej żony, będącej w ciąży. Obraca się w kręgu handlarzy narkotyków, nie zawaha się zabić, żeby ratować swój tyłek. W sprawę przypadkiem zostaje uwikłana młoda kobieta, której życie zmienia się diametralnie. Wychodzi za Petera, żyje w luksusie, odkrywa przerażającą prawdę. Ucieka w dramatycznych okolicznościach, zmienia nazwisko. Przez lata myśli, że ma na sumieniu życie człowieka. Pojawia się także postać tajemniczego Jump Killera i faceta, który zostaje niesłusznie oskarżony o bycie nim... Prawda okazuje się jednak zaskakująca.

luxluxbaby | 2014-10-22
Przeczytana: 22 października 2014

Bardzo doby kryminał, książka pochłonęła mnie od razu. Zaskakująca oraz trzymająca w napięciu do ostatniej strony. Tytuł zasłużył sobie na miejsce na półce 'ulubione'.
Polecam!

Karolina | 2013-10-23
Na półkach: Przeczytane, 2013 rok
Przeczytana: 23 października 2013

Świetna i wciągająca ksiażka.. Jedno popołudnie i skończona..
Życie Jeanine, które od samego dzieciństwa było ciężkie.. Śmierć, zdrada, mąż psychopata..
Dziewczyna ucieka, zmienia tożsamość, próbuje zmienić swoje życie..
Ale los znów sprowadza ją do swojego eks męża..

Bardzo dobrze napisana historia, wciągająca, czasami zabawna.. I pokazująca, że nigdy tak do końca nie poznamy drugiego człowieka..

emindflow | 2013-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2013

Pasjonujący thriller z niesamowicie dynamiczną akcją i niebanalnym finałem. W grach komputerowych jest takie pojęcie "grywalność" (gracze wiedzą co mam na myśli). Coś takiego ma właśnie ta książka, po prostu nie sposób nie doczytać do końca. I za to dodatkowa gwiazdka. Doskonała rozrywka na jedno popołudnie. Polecam.

emilienne | 2013-11-25
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 25 listopada 2013

"Kłamstwo doskonałe" całkiem przypadkiem wpadło w moje ręce. Sięgnęłam po nie dla zabicia czasu, niczego nie oczekując, a tu taka niespodzianka! Uwielbiam jak coś pozytywnie mnie zaskakuje. Dobry, prosty kryminał jakich wiele, ale wciąga jak mało który! Krótkie rozdziały sprawiają, że dłoń sama chętnie kartkuje strony, a oczy pilnie śledzą losy głównej bohaterki, czy uda jej się pokonać przeciwności losu i czy ostatecznie dobro wygra ze złem. Znasz to uczucie, kiedy między jednym łykiem herbaty a drugim doczytujesz rozdział? Kiedy jedną ręką trzymasz widelec, a drugą przewracasz stronę? Jeśli tak, to ta książka jest dla Ciebie :)

anQa | 2015-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2015

Już prawie zdążyłam zapomnieć za co pokochałam książki pana Pattersona, bo od momentu, kiedy po raz pierwszy spotkałam się ze słynnym Alexem Crossem i całą galerią psychopatycznych seryjnych morderców,z którymi się zmierzył, upłynęło już sporo czasu. Aż tu niedawno, zupełnie przypadkiem wpadłam na kilka nowych pozycji mojego ulubionego autora i stara miłość odżyła ze zdwojoną mocą ;)
Akurat w "Kłamstwie doskonałym" główną bohaterką jest kobieta i to nawet nie policjantka a prawniczka, ale to chyba właśnie ten szczegół sprawił, że wciągnęłam się w tę opowieść od pierwszych stron książki.
Pogmatwana historia dziewczyny, która z każdą kolejną decyzją coraz bardziej komplikuje sobie życie, nawet wtedy, kiedy zdawać by się mogło, że bardziej już się nie da, jest tak skonstruowana, że nie sposób się oderwać od lektury póki nie dotrze się do końca. Bohaterka z zaskakującą konsekwencją pakuje się w kolejne kłopoty i uciekając przed jednym zagrożeniem, ściąga na siebie kolejne, kierując się...

SickSense | 2016-10-04
Przeczytana: 04 października 2016

Według mnie książka bardzo dobra. Pomimo tego, że momentami cała ta historia była szyta grubymi nićmi to jednak zaliczam ten tytuł do udanych. Ciekawe postacie i wciągająca fabuła, a na deser świetne zakończenie - to serwuje nam James Patterson w "Kłamstwie doskonałym". Czasami warto przymknąć oko na małe niedociągnięcia, pozbyć się na chwilę logicznego spojrzenia i po prostu cieszyć się lekturą. Ja polecam ;)

Natasha Natblue | 2013-02-16
Przeczytana: 14 lutego 2013

"Zwierzęcy strach uciskał moją klatkę piersiową niczym koc z ołowiu, wysysając ze mnie wszystkie siły, przyszpilając do łóżka."

Chciałabym poznać cały doborek niektórych pisarzy. Zalicza się do nich między innymi James Patterson, którego książki zachwycają mnie za każdym razem. Szczególnie te stworzone wraz z Michaelem Ledwidge podbijają moje serce. Dlatego z ogromną chęcią i przyjemnością sięgnęłam po najnowsze dzieło tych dwóch niesamowitych panów pod tytułem "Kłamstwo doskonałe".

Historia Niny Bloom, dobrze zapowiadającej się nowojorskiej prawniczki, ciekawi i intryguje od samego początku. Jaką tajemnicę ukrywa? Dlaczego musiała ucieć od własnego męża? Kogo będzie musiała obronić przed karą śmierci? Czy wreszcie odnajdzie radość i spokój ducha? Z niecierpliwością i drżeniem rąk oczekujemy odpowiedzi na pytania, które same się rodzą z kolejnymi stronami. Całą książkę czyta się bardzo szybko, a ostatnie rozdziały wręcz się pochłania. Ciężko oderwać wzrok chociażby na...