Nelly Rapp i frankensteiniak

Tłumaczenie: Karolina Augustyniak
Cykl: Nelly Rapp upiorna agentka (tom 2)
Wydawnictwo: Mamania
widmark, nelly rapp,
Hafija

Nelly Rapp jest świeżo upieczoną upiorną agentką. Do Akademii trafia coraz więcej raportów o niepokojących zachowaniach wśród ludzi. Czyżby to frankensteiniaki – stwory, którym brakuje połączenia między sercem a mózgiem? Pierwsze upiorne zadanie agentki nr 10! Czy poradzi sobie w starciu z prawdziwymi potworami? Łatwe do czytania i ekscytujące przygody upiornej agentki Nelly Rapp i jej psa...

Łatwe do czytania i ekscytujące przygody upiornej agentki Nelly Rapp i jej psa Londyna autorstwa Martina Widmarka, bestsellerowego autora dla dzieci.

W Upiornej Akademii, szkole trenującej upiornych agentów, Nelly uczy się, jak rozpoznawać i walczyć z przerażającymi stworami bez zostawania ofiarą własnego lęku.
Książki z serii Nelly Rapp są straszne w sam raz dla młodych czytelników.

Martin Widmark jest uznawany za giganta literatury dla dzieci. Serie przygód Lassego i Mai oraz upiornej agentki Nelly Rapp trafiają na listy bestsellerów na całym świecie. W samej Szwecji jego książki sprzedały się w trzymilionowym nakładzie.

źródło opisu: www.mamania.pl

źródło okładki: www.mamania.pl

ignasskrzypek | 2018-01-24

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

bardzo fajna książka

Julkaw | 2017-04-26
Przeczytana: 23 kwietnia 2017

bardzo ciekawa książka!

Alicya Oss | 2016-12-04

Już w Cesarstwie Rzymskim działała instytucja prawna rei vindicatio, której celem było odzyskiwanie rzeczy i oddawanie ich prawowitym właścicielom. Zapewne także wtedy nikt nie lubił windykatorów i uważano ich za potwory w ludzkich skórach. Ciekawe jednak czy ktokolwiek przypuszczał o jakie potwory chodzi? Właśnie ten sekret odkryje nasza świeżo upieczona, upiorna agentka Nelly Rapp, podczas swojej pierwszej samodzielnej misji.

Całość na:http://alicya.pl/nelly-rapp-i-frankensteiniak-martin-widmark/

Alicja | 2016-08-07
Przeczytana: 13 lipca 2016

Czytając czasami można się przestraszyć. Ale i czasami pośmiać. Książka jest ciekawa i wciągająca. Polecam :)

Są na świecie istoty, o których istnieniu nie mamy pojęcia i czasem lepiej by tak pozostało. Tylko trzeba pamiętać, że zło nie bierze się z niczego i wszyscy zasługują na drugą szansę.

Nelly Rapp, wraz ze swoim psem Londynem, całe wakacje spędziła w domu swojego wujka gdzie... uczyła się jak zostać dobrą Upiorną Agentką. Niestety lato szybko mija i dziewczynka musi wracać do domu oraz szkoły. Nie czeka jednak długo na swoje pierwsze zadanie bowiem okazuje się, że w jej mieście jest też frankensteiniak, który nie ma serca. Zadaniem Nelly jest go śledzić i potwierdzić czy obawy agentów są słuszne, czy sobie poradzi?

Marta Bilewicz | 2016-04-11
Przeczytana: 10 kwietnia 2016

"Frankensteiniaki: Istoty wyglądające jak każdy przeciętny człowiek. Ale brakuje im połączenia między sercem a mózgiem i dlatego bywają całkowicie bezduszne".

Pamiętacie Nelly, którą poznaliśmy już w książce "Nelly Rapp i Upiorna Akademia"? Otóż, w drugiej części cyklu, Nelly Rapp - świeżo upieczona agentka Upiornej Akademii - otrzymuje swoje pierwsze poważne zadanie. Ma śledzić pewnego człowieka, niejakiego Roberta Steena, którego agencja podejrzewa o bycie frankensteiniakiem. Nelly ma poszukać na to dowodów i o swoich ewentualnych odkryciach powiadomić agencję. Nasza agentka nr 10 musi być przy tym bardzo ostrożna, gdyż Robert Steen jest zupełnie bezduszny, a przy tym uwielbia ponoć zjadać zwierzątka domowe, w tym psy. Nelly musi się więc mieć na baczności i o wiele bardziej pilnować Londyna, swego psa basseta.

str. 38 - "Potem zakradłam się przez ogród.
Przeczołgałam się przez dziurę w płocie i schowałam za drzewem.
Londyn pytająco wytrzeszczał na mnie oczy, kiedy...