Anatomia. Ćwiczenia mięśni ciała

Wydawnictwo SBM
2016-01-01
2016-01-01
Aleksandra Kubiak

"Ćwiczenia mięśni ciała" to przede wszystkim atlas ćwiczeń do wykonywania na siłowni. Warto zwrócić uwagę, że książka ta jest zorientowana wokół PRACY MIĘŚNI. Co za tym idzie - opisy techniki wykonywania ćwiczeń są zbyt ubogie, natomiast można sporo dowiedzieć się o mięśniach zaangażowanych (agonistyczne, synergistyczne, antagonistyczne, punkty podparcia),odpowiedzialnościach poszczególnych mięśni, ich budowie itp.

Próby ćwiczeń na podstawie tej książki okazały się dość niejasne. Powinno znaleźć się dużo więcej uwag dotyczących właściwej pozycji w danym ćwiczeniu, porad jak wykonać ćwiczenie na 100%, a także uzasadnienia czemu tak a nie inaczej - czyli to, co omawiają trenerzy na youtube gdy szuka się informacji nt. danego ćwiczenia.

Jednakowoż dla zrozumienia "mowy mięśni" :-) pozycja ta będzie niezastąpiona. Omówiono wiele "mądrych pojęć", informacji ogólnych nt. budowy i działania mięśni, jak również szczegółów w odniesieniu do konkretnych grup mięśni. Ćwiczenia służą tu za ilustracje działania mięśni w akcji.

Książka jest niedroga a może niesamowicie pomóc w powiększaniu swojej świadomości pracy mięśni.

Noworoczne postanowienia, pewnie też je macie. Róbmy to z głową, przygotujmy się przed działaniem. Potem: DZIAŁAJMY!

Sprawdzone osobiście. Bardzo sobie chwalę „Anatomia. Ćwiczenia mięśni ciała”. Wchodząc na salę wiem co robię i nie wyglądam jak zagubiony we mgle.

Nie jest to żaden lifestylowy poradnik, jest to fachowy podręcznik. Nie da Ci „mądrych rad życiowych” w stylu the sky is the limit. Budowanie motywacji pozostawia innym lekturom skupiając się na elemencie najważniejszym. Pozwala zaplanować trening z uwzględnieniem jakie mięśnie chcemy aktualnie ćwiczyć i jak to zrobić poprawnie. Bardzo dobrze rozpisano każde ćwiczenie. Zaznaczono prawidłową technikę, określono typowe błędy, podkreślono na co szczególnie należy zwracać uwagę. Po prostu dobra fachowa lektura dla Panów i Pań.

W dużej mierze zastępuje trenera personalnego. Nie zmienia faktu, że co personalny to personalny, ale jak taki trener zdobył wiedzę na kursie e-learningowym za 49,99… to lepiej kupić książkę.

• Sport
  • Kolejka / mam / papierowa