Głos wolny wolność ubezpieczający

Seria: Biblioteka filozofów
Wydawnictwo: Hachette Polska
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Literatura, publicystyka

Książka zawiera dzieło "Głos wolny wolność ubezpieczający " oraz inne krótsze pisma.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2016-02-09

Książka zawiera znakomite teksty filozoficzne i polityczne Stanisława Leszczyńskiego. Poniższa opinia będzie więc pozytywna. Teksty cenne, ciekawe i bardzo dobrze napisane. Warte przeczytania i warte polecenia.
Główny traktat tejże książki, czyli "Głos wolny wolność ubezpieczający" jest dość trudny w odbiorze i czyta się go wolno ze względu na wielką ilość wtrąceń, słów, zdań, sentencji łacińskich, które autor w każdym niemal zdaniu stosuje. Słowniczek na końcu książki niestety nie ujmuje wszystkich tych łacińskich słów i zwrotów. Szukanie tłumaczeń na końcu książki, czasem kilka razy w czasie czytania jednego zdania jest czasochłonne przy słowniczku alfabetycznym (a taki tu zastosowano). Łatwiejszym rozwiązaniem dla czytelnika byłoby zastosowanie na przykład jednego z wielu różnych systemów przypisów. Ogólnie tekst z np. historycznego punktu widzenia ciekawy i warto się z nim zapoznać. Inne pisma zawarte w tej książce są chyba nawet jeszcze ciekawsze. Mnie przynajmniej...