Historie śmiertelne

Wydawnictwo: Novae Res

Czy jestem zdolny zabić? „Historie śmiertelne” to siedem związanych ze sobą opowieści o ludziach, którzy musieli dokonać najtrudniejszego z wyborów. Do jakiego stanu trzeba doprowadzić zwykłego, wydawałoby się, normalnego człowieka, by stał się zdolny do morderstwa? Czy istnieją morderstwa usprawiedliwione? Policjant, żołnierz, dentysta, handlarz narkotyków czy gospodyni domowa – te i...

Czy jestem zdolny zabić?

Czy istnieją morderstwa usprawiedliwione?

Policjant, żołnierz, dentysta, handlarz narkotyków czy gospodyni domowa –
te i inne postaci „Historii śmiertelnych” znalazły się w sytuacjach, których finał musiał być tragiczny. Od nich jedynie zależało dla kogo.

źródło opisu: http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=historie_smiertelne,druk

źródło okładki: http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=historie_smiertelne,druk

Kinga Kulig | 2016-07-13
Przeczytana: 24 czerwca 2016

„Historie śmiertelnie” – pozornie brzmi groźnie. Ile ludzi, tyle rodzi się każdego dnia przeróżnych myśli. Niestety, nie zawsze one pokazują czyny wielkie, realizację czegoś ważnego, dla nas wartościującego, chociaż gdyby tak zastanowił się? Czy zaplanowana śmierć, zamach na drugą osobę w świetle tak ciężko główkującego nie jest przysłonięte jakąś wyższą ideą? Ano właśnie. Pewnie dla większości istotne jest zdrowie, rodzina, miłość, przyjaźń, dobrze płatna praca, ale bywa też tak, że człowiek nie ma nic z tych rzeczy. Obija się na tym świecie z jednego kąta w drugi. Dlaczego miałby nie zaryzykować? Może by się udało? Najwyżej, przecież i tak nie ma się nic do stracenia, no, bo jak, skoro nic nie ma? Będziemy rozmawiać i prawić tutaj o godności i honorze?

Bohaterów tych opowiadań spotkało ewidentne zagubienie, które niestety, w swych konsekwencjach okazało się dość mocno stratne dla drugiego człowieka. Bo każda nasza decyzja odbija się nawet i echem, ale w ostatecznym oddziaływaniu...

MoznaPrzeczytac | 2016-05-01
Przeczytana: 01 maja 2016

Autor prezentuje czytelnikowi kryminał, który zabiera go w podróż pełną grozy, intryg, ale też dobrego humoru. Prezentuje osiem opowiadań w ośmiu częściach. Każde z nich zawiera historię o osobach, które musiały dokonać tragicznego wyboru. Wyboru między życiem a śmiercią. Opowiadania są ze sobą powiązane, jednak pomimo tego, każde z nich jest wyjątkowe.
Na okładce przeczytamy:

„...do jakiego stanu trzeba doprowadzić zwykłego, wydawałoby się, normalnego człowieka, by stał się zdolny do morderstwa? Czy istnieją morderstwa usprawiedliwione?”.

Zbrodnicze umysły, ludzka desperacja, sytuacja bez wyjścia i uwikłane w to historie ludzkiego życia. Miałam nadzieję, że w książce "Historie śmiertelne" poznam jednoznaczne stanowisko autora, wdam się z nim w wyimaginowaną polemikę, stoczymy walkę lub zasiądziemy przy magicznym, wspólnym kubku herbaty. I dokonało się, jednak nie tak jak myślałam...

Pełna recenzja książki na...