Podróż w nieznane

Destination Unknown
978-83-245-8640-0
powieść, zaginiony, poszukiwania

Inne wydania

Młoda kobieta, która niewiele już oczekuje od życia, podejmuje ryzykowne przedsięwzięcie: rusza na poszukiwanie zaginionego naukowca. A ponieważ to nie pierwszy znakomity naukowiec, który zniknął bez śladu, sprawą zaczyna interesować się wywiad. Co się dzieje z zaginionymi? Ktoś ich porywa? Są ofiarami szantażu? Prania mózgu? Klucz do tajemnicy posiada Olive Betterton – niestety, spoczywająca na łożu śmierci. W tym samym czasie w hotelu w Casablance inna młoda kobieta próbuje odebrać sobie życie. Ratuje ją pukanie do drzwi. Mężczyzna, który za nimi stoi, proponuje znacznie bardziej emocjonujący sposób na popełnienie samobójstwa.

źródło opisu: http://www.najlepszyprezent.pl/

źródło okładki: http://www.najlepszyprezent.pl/

książek: 2069
onika | 2013-10-03
Przeczytana: wrzesień 2013

Kolejna książka Agaty Christie, która utwierdziła mnie w przekonaniu, że twórczość tej autorki to mój lek na całe zło. Już nawet nie chcę zrozumieć, dlaczego jej powieści tak kojąco na mnie działają.

"Podróż w nieznane" przypomina mi trochę "Mężczyznę w brązowym garniturze". Tym razem pani Christie zafundowała nam znikających nie wiadomo gdzie wybitnych naukowców, których wiedza i umiejętności wykorzystane przez niewłaściwych ludzi, mogą być niebezpieczne dla całego świata. Na całe szczęście dla brytyjskiego wywiadu jeden z ostatnio zaginionych naukowców, Betterton, ma żonę, która na pewno będzie chciała dołączyć do męża. Gdy Oliwia Betterton leci do Casablanki by podreperować zdrowie, jest śledzona. I znów szczęście dopisuje agentom wywiadu: samolot Oliwii rozbija się, ona sama umiera, a na jej miejsce zostaje podstawiona niezwykle do niej podobna Hilary Craven. Hilary nie jest agentką, jest zrozpaczoną kobietą, która po śmierci dziecka i rozstaniu z mężem nie ma nic do...

Lucy Skywalker | 2014-05-11
Przeczytana: 09 maja 2014

Jest to książka, która znacznie różni się od większości powieści w dorobku Christie. Raz od czasu mistrzyni kryminałów lubiła napisać historię szpiegowską. Wychodziło różnie. Do dziś krzywię się z niesmakiem na myśl o nieszczęsnej "Tajemnicy Wawrzynów".
Niemniej jednak "Podróż w nieznane", mimo że jest powieścią szpiegowską jest też całkiem ciekawa. Pomijając zbyt często forsowane antykomunistyczne hasła (najwyraźniej autorka była gorącym przeciwnikiem tej ideologii) i dosyć fantastyczny pomysł tajnej bazy na środku pustyni, mamy tu do czynienia z wartką akcją i interesująco zarysowanymi postaciami. Rozrywka na całkiem niezłym poziomie.

ZARAZA | 2013-12-12
Przeczytana: grudzień 2013

Kolejna powieść Agathy Christie, przy której bawiłam się rewelacyjne. Najbardziej podobało mi się, że "Podróż w nieznane" nie była stricte kryminałem, ale miała cechy powieść sensacyjnej, obyczajowej i psychologicznej. Czyta się bardzo szybko, a ciągle zwroty akcji tylko pochłaniają czytelnika na kilka długich chwil. Polecam serdecznie :)

jackie19 | 2015-03-23
Przeczytana: luty 2015

Kolejna mistrzowska powieść Agaty Christie. Tym razem nikt nie zostaje zamordowany, co czyni tę książkę bardziej sensacyjną, co wciągającą!

Młoda kobieta, która niewiele już oczekuje od życia, podejmuje ryzykowne przedsięwzięcie: rusza na poszukiwanie zaginionego naukowca. A ponieważ to nie pierwszy znakomity naukowiec, który zniknął bez śladu, sprawą zaczyna interesować się wywiad. Co się dzieje z zaginionymi? Ktoś ich porywa? Są ofiarami szantażu? Prania mózgu? Klucz do tajemnicy posiada Oliwia Betterton – niestety, spoczywająca na łożu śmierci.

W tym samym czasie w hotelu w Casablance inna młoda kobieta, Hilary Craven, próbuje odebrać sobie życie. Ratuje ją pukanie do drzwi. Mężczyzna, który za nimi stoi, proponuje znacznie bardziej emocjonujący sposób na popełnienie samobójstwa.

Główna bohaterka dowiadując się, że miała lecieć tym samym samolotem, co pani Betterton, jest zawiedziona. Chciała umrzeć, aby nie cierpieć po stracie ukochanej córeczki. Jednak nie to było jej...

FannyBrawne | 2016-04-01

Kolejna książka Agathy Christie ,,Podróż w nieznane" tym razem nie jest typowym kryminałem. Co prawda pojawia się wątek morderstwa, ale dopiero pod koniec, a bohaterom przyjdzie rozwiązać zupełnie inne zagadki. ,,Podróż w nieznane" to bowiem sensacyjny thriller z wątkami szpiegowskimi, który krąży wokół zimnej wojny i nasilającego się wpływu komunizmu.

Detektyw Jessop jest zaniepokojony tajemniczymi zniknięciami naukowców z całego świata. Podejrzewa, że za tą sprawą stoi organizacja komunistyczna. Po przesłuchaniu Olivii, żony jednego z zaginionych, ma wątpliwości co do prawdomówności kobiety. Tymczasem Hilary Craven po śmierci córeczki i rozstaniu z mężem, postanawia popełnić samobójstwo. Jessop ratuje ją i proponuje inny sposób ryzykowania życia - ponieważ Olivia zginęła w katastrofie, Hilary może zająć jej miejsce i spróbować rozszyfrować organizację. Zdesperowana pani Craven zgadza się.

To jedna z tych książek Christie w której mamy pochwałą kobiecej samodzielności i...

Dominika | 2015-02-09
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane

Ciekawa książka, w sam raz na nudny wieczór.

--pisarka-- | 2014-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2014

Gdybym miała zgadywać, kto jest autorem, to Agata Christie z pewnością byłaby ostatnią osobą, o której bym pomyślała. Ta książka po prostu zupełnie różni się od tych, które napisała wcześniej. Moim zdaniem żeby powiedzieć, że to kryminał to trzeba doczytać do końca, bo tego nie czuć. Jak zaczęłam to czytać, to kompletnie nie wiedziałam, o co chodzi - z jednej strony jakieś porwanie, a z drugiej kobieta, która chce popełnić samobójstwo. Ogólnie książka jest bardzo ciekawa, odbiega od innych tej samej autorki. Powinni ją przeczytać zwłaszcza ci, którym znudziły się już otrucia czy morderstwa.

paulina | 2014-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2014

Zdecydowanie bardziej książka sensacyjna niż kryminał, lecz czyta się również rewelacyjnie. Gorąco polecam

Sisi | 2014-01-16
Przeczytana: 15 stycznia 2014

"Podróż w nieznane" to nietypowa powieść Pani Agaty, ponieważ nikt tutaj nie zostaje zamordowany. Jest to powieść raczej sensacyjna z wątkiem kryminalnym niż klasyczny kryminał.
Podeszłam do tej powieści dość sceptycznie, ponieważ ani tytuł ani okładka nie przemawiały do mnie, jednak jak widać w ocenie zostałam bardzo miło zaskoczona. Książka wciągnęła mnie już od pierwszej strony. Powieść ta na każdej stronie zaskakuje nas czymś nowym. Tutaj nigdy nie można być do końca pewnym kto jest kim i czy aby na pewno kierują nim jego naturalne pobudki...Zakończenie nieprzewidywalne :)
Gorąco polecam!

Jenny_89 | 2011-02-16
Przeczytana: luty 2011

Jest to dosyć niezwykła książka tej autorki, ponieważ bardziej przypomina powieść sensacyjną niż kryminalną. Jednak nie brakuje w niej zwrotów akcji, tajemnic, zaskoczenia na końcu i ciekawej fabuły. Świetnie się czyta...