Zakręty losu. Nowe pokolenie

Cykl: Zakręty losu (tom 4)
Wydawnictwo: Novae Res
Agnesscorpio

Bohaterowie znanej czytelnikom trylogii Zakręty losu, Łukasz i Krzysztof Borowscy prowadzą szczęśliwe i stateczne życie rodzinne u boku ukochanych kobiet. Wydaje się, że tragiczne wydarzenia z przeszłości nigdy nie wrócą. Jednak rosyjska mafia nie zapomina doznanych krzywd, a żądza zemsty każe jej przez lata przygotowywać misterny plan odwetu. Tymczasem w dorosłość wkracza nowe pokolenie Borowskich, które próbuje wyrwać się spod kurateli nadopiekuńczych rodziców. Młodzi nie znają dawnych losów swoich ojców i nie rozumieją, że od złej przeszłości nie da się uciec, dlatego zawsze trzeba mieć się na baczności. Okazuje się, że pierwsza miłość nie zawsze jest tą najpiękniejszą. Czasem przynosi tylko ból i rodzi się tam, gdzie człowiek zaplanował nienawiść.

źródło opisu: zaczytani.pl

źródło okładki: zaczytani.pl

Aneta1974 | 2019-08-27
Przeczytana: sierpień 2019

Ta ostatnia część najbardziej mnie wciągnęła . Przeczytałam cała serię i polecam. Bardzo dobrze się czyta jest akcja, miłość,mafia , zakręcone losy braci Borowskich ich wybranek a w ostatniej częsci ich dzieci. Polecam warto poznać rodzinę Borowskich.

isia2652 | 2019-06-29
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 29 czerwca 2019

Ach... ci Borowscy.
Tym razem do głosu dochodzi młode pokolenie: Kacper, Olga, Kamil i Iga.
Nie znają przeszłości swoich ojców (oprócz najstarszego Kacpra). Są bardzo zżyci, mają nadopiekuńczych rodziców, wszyscy są na etapie przeżywania swoich pierwszych miłości. Kiedy Olga poznaje Grześka, przykładnego, starszego od niej studenta prawa, Łukasz wyczuwa coś niepokojącego, no i powiem że zaczyna się dziać :)

Książka super, godna następczyni swoich poprzedniczek. Bohaterowie prawdziwi z charakterem. Można śmiało powiedzieć nieodrodne dzieci swoich ojców :)
Również bracia Borowscy i ich piękne żony nie zawiedli :)

Jeszcze raz REWELACJA <3

Mim | 2019-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2019

Bardzo dobre zakończenie historii rodziny Borowskich.Muszę przyznać autorce , że nie była to wymuszona na siłę kolejna część opowieści . Kolejna część bardzo zgrabnie i ciekawie napisana , czyta się bardzo szybko , wciąga i wzursza.Bardzo polecam.

Nina | 2019-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2019

Nowe pokolenie to czworo dorosłych dzieci dwóch rodzin Borowskich i syn bułgarskiego bossa gangu, ongiś szefa Łukasza Borowskiego, i Rosjanki z rodziny rządzącej tzw. sołncewską bracią. Mimo że minęło już dwadzieścia lat od przejścia Łukasza na jasną stronę mocy, zakończonego m.in. zabiciem przez niego byłego szefa, Borowscy nie mogą uwolnić się od poczucia zagrożenia ze strony mafii. A ta z podmoskiewskiego Sołncewa ma opinię najgroźniejszej na świecie. Czy w próby zemsty zaangażowani zostaną młodzi z nowego pokolenia? Może jednak miłość znowu zwycięży i przestępcze plany mścicieli legną w gruzach?

Czwarta odsłona Zakrętów losu powstała kilka lat po zakończeniu planowanej oryginalnie przez autorkę trylogii. Wywiera wrażenie mniej dopracowanej. Nad przebiegiem finałowej rozgrywki ciąży nie tyle nawet naiwność i brak profesjonalizmu ze strony zaangażowanych w nią grup, co po prostu życzeniowa pewność co do jej ostatecznego rezultatu. Inaczej niż trylogia, czwarty tom nie doczekał...

CzytelniaPatrycji | 2019-04-30
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2017
Przeczytana: 25 lipca 2017

Czy Wy też tak macie, że ilekroć jakaś przeczytana książka zawładnie Waszym sercem zastanawiacie się, jak dalej potoczą się życiowe losy ulubionych bohaterów? Bardzo często autor daje nam taką możliwość pisząc "przyszłościowy" epilog. Agnieszka Lingas-Łoniewska posunęła się krok dalej. Stworzyła kontynuację czegoś, co już kilka dobrych lat temu wyszło spod jej pióra i stało się pewną legendą. Trylogię "Zakręty losu" pokochało wielu czytelników, bracia Borowscy z impetem wkroczyli do czytelniczych serc (mojego również <3) i tam już pozostali. A jak było z ich dziećmi, czyli nowym pokoleniem? Czy zaskarbili sobie moją sympatię, czy byli w stanie wyjść z cienia swoich nietuzinkowych ojców?

Kiedy czytałam poprzednie trzy części "Zakrętów losu" dosłownie delektowałam się każdym słowem. Choć wydarzenia pędziły z zatrważającą prędkością ja starałam się chłonąć jak najwięcej i to w możliwie jak najdłuższym czasie. W przypadku "Nowego pokolenia" było zupełnie inaczej. Tutaj nie...

mariszach | 2018-09-19
Przeczytana: 19 września 2018

Polecam całą serię. Warto przeczytać.

Czarna | 2018-08-01
Przeczytana: 28 lipca 2018

Jest to ostatnia część opowieści o braciach Borowskich. Tym razem na pierwszym planie jest nowe, młode pokolenie Borowskich, żartobliwie nazywane między sobą- bandą. Młodzież, według zaleceń rodziców zawsze trzyma się razem. Ojcowie, choć nie chcą do siebie dopuszczać takich myśli, wiedzą, że mafia nie wybacza (,,Grzechy ojców są naszymi grzechami)i kiedyś może się o sobie przypomnieć i uderzyć w najczulszy punkt. A nic tak nie boli jak strata ukochanej osoby.
Przed Krzyśkiem i Łukaszem nowa rola, czyli bycie ojcem dla nastolatków. Stają przed trudnym zadaniem i wyborami, nie chcąc popełnić błędów swojego ojca a zarazem mieć wpływ i dobry kontakt z dziećmi.
Łukasz będzie musiał pogodzić się z tym, że jego mała córeczka Olga dorasta i interesuje się chłopakami, co jest trudne do zaakceptowania dla ojca. W dodatku ta myśl, że chłopak może okazać się tym złym, i może skrzywdzić jego córkę nie daje mu spokoju. Musi uruchomić swoje dawne kontakty i sprawdzić chłopaka, jego przeszłość,...

Ewelina | 2018-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2018

Kolejna część z seii braci Borowskich - wciągająca i trzymająca w napięciu. Polecam.

Agnieszka Śpikowska | 2018-06-12
Przeczytana: 11 czerwca 2018

Pierwsza moja myśl, kiedy zauważyłam, że pojawiła się 4 część książki opisującej przygody rodu Borowskich? Że nic dobrego z tego nie wyniknie... Oh, jak ja lubię takie rozczarowania! Książka świetna, poważnie, pomyślał by kto (podobnie jak ja), że to nic innego jak zwykłe odgrzewanie historii sprzed lat, na siłę, byle coś wydać... W życiu! Ta książka tak trzyma w napięciu, wywołuje podczas czytania takie dreszcze, takie emocje, że nie da się przy niej nudzić czy odnosić wrażenie, że gdzieś się już to słyszało.
Wiadomo, fabuła 4 części nawiązuje do pozostałych trzech i do wszystkiego, co tam się wydarzyło, jednak tym razem wszelkie to zło kumuluje się na dzieciach braci Borowskich. Innymi słowy mówiąc - historia zatoczyła koło, a dotychczasowe spokojne ich życie okazało się być ciszą przed burzą.
Nie zdradzam więcej, przeczytajcie, warto. :)

Monia | 2018-05-12

Mega :)
Tyle samotnych dróg musiałem przejść bez Ciebie.
Tyle samotnych dróg musiałem przejść by móc,
odnaleźć Ciebie tu.