Domek świeczki

Okładka książki Domek świeczki Zdzisław Domolewski
Okładka książki Domek świeczki
Zdzisław Domolewski Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Nowa Fantastyka [Seria książek] fantasy, science fiction
Nowa Fantastyka [Seria książek]
Prószyński i S-ka
2000-01-01
2000-01-01
Domek świeczki

Nie podoba mi się. Ciężka, nie zbyt ciekawa.

Nie podoba mi się. Ciężka, nie zbyt ciekawa.

Mam problem z tą książką niestety, ponieważ jest bardzo nierówna i dziwna. Nie wiem czy autor chciał nawiązać do Dicka i jego książek, bo czytając miałem takie wrażenie i coś przekazać czytelnikowi. Cóż nie wyszło za bardzo i powstała momentami ciężka lektura. Kiedy autor nie próbuje wydziwiać jest całkiem znośnie. Wtedy czyta się nieźle, ale bez zachwytu. Widać po historii potencjał był, lecz nie został w pełni wykorzystany i wyszło wszystko tak jak nie powinno. Nawet jak weźmiemy pod uwagę fabułę to nawet jej za bardzo nie ma lub występuje w szczątkowej ilości jakby autor sam się pogubił w tym wszystkim.
Książkę przeczytałem i czasami się męczyłem przez całe udziwnienia zawarte w książce i chciałem rzucić ją w kont, bo są lepsze lektury, a czasami nawet nieźle się czytało. Wolę już przeczytać coś Guy N. Smitha, który pisze lepiej i jego powieści są lepsze od tego tworu. Ze swej strony polecić mi trudno chyba, że chcecie przeczytać na mus. Akurat ja na pewno do niej już nie wrócę i nikomu nie polecam. Po co się męczyć jak jest tak wiele książek ciekawszych do czytania.

Książka się rozkręca. I rozkręca. I rozkręca. I...
Zmęczyłem pierwsze sto stron. Dalej nie dałem rady.
Autor psychodelicznymi, narkotycznymi wizjami próbuje zamaskować totalny brak fabuły.

Książka się rozkręca. I rozkręca. I rozkręca. I...
Zmęczyłem pierwsze sto stron. Dalej nie dałem rady.

Wspaniała książka! Trzyma w napięciu do samego końca. Niesamowita fabuła, świetny styl, oniryczny klimat i czający się wszędzie niepokój. Brak dłużyzn.

Słowem: książka godna polecenia!

Słowem: książka godna polecenia!

Nie dałam rady, na początku mi się podobała, a potem zaczęła męczyć.

Nie dałam rady, na początku mi się podobała, a potem zaczęła męczyć.

Dziwna... Dostałam ją od koleżanki, która nie dała rady przez nią przebrnąć. Mnie się podobała!

• Science Fiction
  • Polscy autorzy
  • Poszło w świat
  • Science fiction
  • Książki

Dodaj cytat z książki Domek świeczki