Lola gotuje

Cykl: Lola (tom 8)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
5 sterne für Lola
joly_fh

Lola lubi sobie wyobrażać, kim by była, gdyby nie była sobą. Wcielała się już w piosenkarkę, supernianię, konsultantkę ślubną, dziennikarkę... Tym razem jednak nie wie, kogo ma udawać! To prawdziwy kryzys tożsamości! Próbowała już zostać zakonnicą (za nudne) i grabarzem (za smutne). Na szczęście szkolna codzienność podsunęła jej zbawienny pomysł. Lola z entuzjazmem zgłosiła się do projektu "Perfekcyjna kolacja". Hurra! Jako sławna kucharka Cocada Delicada na pewno uszczęśliwi cały świat...

Kolejny tom znanej i lubianej serii dla dziewcząt, pełnej humoru i ciepła.

źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2013

źródło okładki: www.nk.com.pl

Kinzetka11 | 2017-08-24
Przeczytana: 19 lutego 2016

Ta lola jest niesamowita! czekam na następne oczywiście są ale nie przetłumaczone.

olinek5671 | 2015-01-18

szkoda że to już ostatnia część chciałabym jeszcze przeczytac

Monia0420 | 2015-01-14
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 14 stycznia 2015

Ostatnia część przygód Loli, tym razem w świecie kuchni. Projekt, który Lola musiała zrealizować wraz z innymi uczniami wydawał mi się interesujący. Jednak kiedy czytałam książkę, momentami miałam wrażenie, że już to przerabiałam. Problemy i przemyślenia głównej bohaterki powtarzały się po raz kolejny. Brakowało mi czegoś świeżego, np. postaci.
Ogólnie ciekawa, lekka. Polecam.

Tiger | 2014-02-06
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 06 lutego 2014

Lola jest już w piątej klasie i ma kolejny pomysł na życie. Tym razem nie zostanie nianią, dziennikarką ani swatką. Postanawia gotować. Lola bierze udział w szkolnym projekcie pt." Perfekcyjna kolacja" z osobami, za którymi nie przepada.. Tytułowa bohaterka marzy o wygranej. Czy poradzi sobie z kolejnym wyzwaniem? Czy popadnie w jakieś tarapaty? Co z tego wszystkiego się wywiąże? Polecam sięgnąć po kolejną część z serii "Lola" wybitnej pisarki Isabel Abedi. Książkę czyta się szybko z uśmiechem na ustach. Super lektura dla najmłodszych.

Kanakuji | 2013-11-28

Jak wszystkie części Loli, świetne! Z humorem, interesującymi nowymi faktami i trzymająca w napięciu.
Polecam wszystkim, którzy lubią tą wspaniałą bohaterkę i jej przyjaciół.

kasia900 | 2013-11-26
Przeczytana: 25 listopada 2013

Isabel Abedi jest niemiecką autorką książek dla dzieci. Urodziła się w Monachium, a wychowała w Düsseldorfie. Po maturze wyjechała na rok do Los Angeles, gdzie pracowała jako opiekunka do dzieci i praktykantka przy produkcji filmów. W Hamburgu zdobyła wykształcenie jako copywriter i w tym zawodzie pracowała przez 13 lat. Marzyła jednak o tym, aby na życie zarabiać pisaniem książek dla dzieci. Jej marzenie spełniło się, ponieważ książki Abedi są tłumaczone na wiele języków i zdobyły wiele nagród.
„Lola gotuje” to kolejna książka z cyklu o sympatycznej, ale i kontrowersyjnej dziewczynce. Tym razem autorka porusza temat znanych i lubianych programów telewizyjnych dotyczących gotowania. Oczywiście nie jest to główny wątek powieści, ponieważ jak zwykle w życiu Loli, dzieje się mnóstwo. Mianowicie... Ciotka Lisbeth szykuje się do kolejnego ślubu, mama jej przyjaciółki musi opiekować się nastoletnim chłopakiem, który wybitnie działa na nerwy Loli i Raszce, w szkolnym projekcie dziewczyna...

Olmotka | 2013-10-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013

Kiedyś to było coś innego...

Leelunia | 2013-10-06
Przeczytana: 06 października 2013

Czy wdzięk, z jakim pisała Isabel Abedi, był tylko moim złudzeniem, czy z czasem go po prostu zatraciła, rozwiał się jak moja fascynacja "Lolą"?