This Night So Dark

Cykl: Starbound (tom 1.5)
Wydawnictwo: Disney Hyperion
This Night So Dark
angielski
stronnica

Tarver still has nightmares about the night, six months before the Icarus crash, when he rescued civilian researchers held hostage by brutal mercenaries. Now he and Lilac reconcile his memories of that night with the truth uncovered after the crash.

Short connects first two novels. Includes preview chapter from This Shattered World.

źródło opisu: http://amiekaufman.com/books/this-night-so-dark/

źródło okładki: http://amiekaufman.com/books/this-night-so-dark/

Amanda | 2017-01-20

Recenzja pochodzi z bloga: http://amandaasays.blogspot.com/

PÓŁ ROKU PRZED KATASTROFĄ IKARA
Wydarzenia, o których opowiada nam Merendsen miały miejsce na pół roku przed tym, co działo się w tomie pierwszym. Dowiadujemy się, co takiego wydarzyło się na Patronie, że Traver został odznaczony medalami, awansowany i okryty chwałą w całej galaktyce oraz otrzymał w prezencie podróż Ikarem, na którym poznał Lilac. A wszystko właśnie za sprawą młodej LaRoux, która pragnie poznać przyczynę koszmarów męczących żołnierza.

PATRON MIAŁ BYĆ BEZPIECZNY
Służba na Patronie miała być dla Travera czymś w rodzaju odpoczynku. Żadnych rebeliantów i zamieszek, które były częste na Avonie, gdzie wcześniej stacjonował. A jednak i tutaj wydarzyło się coś, co jeszcze długo nawiedzało go w snach. Zwykły patrol, który miał być formalnością, przeistoczył się w walkę o życie swoje i zakładników z zaatakowanej jednostki badawczej. I dopiero po tym, co stało się z Ikarem, Traver był w stanie poskładać wszystkie...

Lexie | 2016-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2016

Z nowelami różnie bywa. Często nie umywają się do głównej serii albo są zbyteczne. Na szczęście tutaj nie mamy takiego problemu. Przeszłość Tarvera mnie interesowała, więc dobrze czytało się o wydarzeniach, o których napomykane było w „W ramionach gwiazd". Kolejny raz uświadomiłam sobie, że lubię jego postać. Kolejny też raz zawdzięcza on swój los silnej i odważnej dziewczynie — tym razem Sanjanie, którą również polubiłam. Jestem ciekawa czy jej postać przewinie się jakoś w drugiej lub trzeciej części.