Kot, który znał Szekspira

Okładka książki Kot, który znał Szekspira
Lilian Jackson Braun Wydawnictwo: Elipsa Cykl: Kot, który... (tom 7) Seria: Dobry kryminał kryminał, sensacja, thriller
188 str. 3 godz. 8 min.
Kategoria:
kryminał, sensacja, thriller
Cykl:
Kot, który... (tom 7)
Seria:
Dobry kryminał
Tytuł oryginału:
The Cat Who Knew Shakespeare
Wydawnictwo:
Elipsa
Data wydania:
2008-05-29
Data 1. wyd. pol.:
2008-05-29
Liczba stron:
188
Czas czytania
3 godz. 8 min.
Język:
polski
ISBN:
9788361226475
Tłumacz:
Anna Barcz
Tagi:
kot kryminał
Średnia ocen

                6,5 6,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,5 / 10
231 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
510
484

Na półkach:

Czytanie mojej ulubionej serii o kotach trwa nadal i zważywszy na to, że seria liczy 30 tomów, jeszcze będzie trochę trwać. Pisałam już wielokrotnie o wcześniejszych tomach, ostatnio tutaj. W tomie siódmym Qwill zadomowił się już niemal w miasteczku Pickax, mieszkał ze swoimi kotami – Koko i Yum Yum i z gospodynią w budynku, będącym częścią rezydencji przyszywanej ciotki. Wydarzeniem, które wstrząsnęło w tym tomie miasteczkiem, była nagła śmierć w wypadku samochodowym nestora rodu Goodwinter, właściciela jedynej miejscowej gazety, pasjonata drukarstwa. Poza stratą osobistą dla rodziny i przyjaciół była to też olbrzymia strata dla mieszkańców, ewenementem byłoby przecież miasto bez gazety w dobie sprzed internetu. Qwill miał, jak się okazało, słuszne wątpliwości co do tego, czy wypadek rzeczywiście był przypadkowy. Wątpliwości zaczęły się mnożyć, gdy wdowa błyskawicznie powzięła pomysł, aby sprzedać majątek po mężu, łącznie z gazetą. Qwill zaczął zastanawiać się, jak można byłoby pomóc ich synowi, zwanemu Juniorem. Trupów było potem nieco więcej.


Podobnie jak i w niemal wszystkich wcześniejszych tomach, Qwill cieszył się zwyczajnym życiem, bez spektakularnych wydarzeń, tak jak i każdy z nas mógłby cieszyć się zwykłą codziennością. Te książki to jedna wielka pochwała codzienności. W poprzednich tomach z racji wykonywanego zawodu dziennikarza, dowiadywał on się wielu nowych rzeczy, np. o wnętrzarstwie, o garncarstwie, o sztuce nowoczesnej itp. W tym tomie uczył się, bez jakiegokolwiek problemu zresztą, prawie naturalnie, integrowania z lokalną społecznością miasteczka. Chodził do lokalnych restauracji, poznawał mieszkańców, z niektórymi się zaprzyjaźniał, jak np. z miejscowym szeryfem. Dowiadywał się o lokalnych inicjatywach i stowarzyszeniach, np. o Towarzystwie Historycznym, Klubie Genealogicznym, interesował się nimi. Wystąpił też nawet z własną inicjatywą utworzenia miejscowego teatru amatorskiego. W tym tomie pojawiły się kolejne ciekawe osoby, w poprzednim była to kąśliwa projektantka wnętrz, Amanda Goodwinter, w tym Polly Duncan, miejscowa bibliotekarka, w której nasz bohater zaczął się podkochiwać.

Kolejne cechy rozpoznawcze całej serii to oczywiście koty i szeroko pojęte słowo pisane, czyli książki i gazety. To właśnie z Polly, również z racji zamiłowania do książek, Qwill znalazł wspólny język. W tym tomie Koko zaczął interesować się twórczością Szekspira, tzn. podchodził do półek z książkami w domowej bibliotece i strącał książkę. Tak się składało, że był to Szekspir. Polly była wyjątkowo oczytana, sporo kwestii z Szekspira znała na pamięć, mogli więc z Qwillem nawet wzajemnie cytować sobie określone fragmenty. Poza tym Polly, tak jak i Qwill, była w średnim wieku, majątku nie miała, nie podróżowała do dalekich krajów, miała natomiast urok osobisty i wiedzę o literaturze. Bibliotekarka ta również będzie przewijać się we wszystkich następnych tomach.


Nie mogłoby obejść się bez fragmentów o kotach. Kolejna ciekawa bohaterka to znawczyni kotów, coś w rodzaju dzisiejszej behawiorystki, Lori Bamba. Qwill radził się jej w przypadku problemów z kotami.

W tym tomie pojawi się również zarys inicjatywy, rozwiniętej w tomie następnym, mianowicie reaktywowania miejscowej gazety, mimo śmierci nestora Goodwintera

całość http://powrot-do-krainy-ksiazki.blogspot.com/2017/02/lilian-jackson-braun-kot-ktory-zna.html

Czytanie mojej ulubionej serii o kotach trwa nadal i zważywszy na to, że seria liczy 30 tomów, jeszcze będzie trochę trwać. Pisałam już wielokrotnie o wcześniejszych tomach, ostatnio tutaj. W tomie siódmym Qwill zadomowił się już niemal w miasteczku Pickax, mieszkał ze swoimi kotami – Koko i Yum Yum i z gospodynią w budynku, będącym częścią rezydencji przyszywanej ciotki....

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    367
  • Chcę przeczytać
    137
  • Posiadam
    122
  • Kryminały
    13
  • Ulubione
    13
  • 2012
    5
  • 2014
    3
  • Kryminał
    3
  • 2020
    2
  • 2013
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Kot, który znał Szekspira


Podobne książki

Przeczytaj także