Kot, który wąchał klej

Cykl: Kot, który... (tom 8) | Seria: Dobry kryminał
Wydawnictwo: Elipsa
The Cat Who Sniffed Glue
kot, kryminał

Życie w Pickax może być bardzo spokojne, ale na pewno nie jest nudne. A z pewnością nie dla najlepszej partii w mieście, weterana dziennikarstwa Jima Qwillerana. Qwilleran, posiadacz odziedziczonej fortuny, i jego dwóch kocich kompanów, Koko i Yum Yum, przygotowują się do życia w pełnym luksusie. To znaczy do czasu, kiedy syn bogatego bankiera i jego żona zostają znalezieni martwi.

źródło opisu: Elipsa, 2008

źródło okładki: Elipsa,2008

Nikto | 2017-02-16
Przeczytana: 31 października 2016

Ósmy tom kociej serii rozpisany jest jak sztuka teatralna , na sceny zamiast rozdziałów . Jim Qwilleran żyje sobie , chociaż wcale nie beztrosko w swoim '' bogatym '' świecie i zaczyna mieć kłopoty z kobietami . A właściwie z decyzją która z otaczających i lgnących do niego kobiet jest mu bliższa . Oczywiście i w tej części mamy morderstwo , tym razem to bogata para o nazwisku Fitch , zostaje znaleziona martwa . Nasz dociekliwy były redaktor jak zawsze musi wsadzić w śledztwo swoje trzy grosze . W czym pomagają mu usilnie kocie syjamczyki , przy okazji '' zaciągając '' się klejem na przykład z wylizanych kopert (to Koko) i manifestując swoje niezadowolenie (to Yum Yum) , oraz przeżywając groźną przygodę (tym razem wszyscy troje). Spostrzeżenia autorki dotyczące kocich zachowań nadal bezcenne .

schizma | 2010-06-26
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 26 czerwca 2010

Urocza opowieść o tym jak sprytnymi i inteligentnymi stworzeniami są koty.

Pickax to małe miasteczko, w którym mieszka Jim Qwilleran, dziedzic fortuny, a poza tym dziennikarz. Wszystkie sprawy toczą się utartym szlakiem, spokój zakłócany jest tylko przez ataki wandalizmu. Aż do dnia, w którym popełnione zostaje podwójne morderstwo. W rozwiązanie zagadki "kto jest mordercą i jaki był motyw?" angażuje się nie kto inny jak Qwilleran oraz jego dwa koty syjamskie - w tym jeden uzależniony od kleju.

Agatha Christie to to nie jest, ale czyta się całkiem przyjemnie - szczególnie przez obecność kotów (tak, bardzo lubię koty). Fabuła jest prosta, z jednym głównym wątkiem, jak w klasycznych kryminałach. Nieźle napisane i niby wszystko jest ok, ale czegoś jednak brakuje. Może pewnej świeżości, może czegoś innego. Dobre, ale szału nie ma. Aczkolwiek na lato w sam raz.

jabajbaj | 2016-03-20
Na półkach: Przeczytane, Kryminały
Przeczytana: 20 marca 2016

Tym razem czekał mnie powrót do jednej z wcześniejszych części tego cyklu i był to powrót bardzo udany. Naprawdę lubię całą serię tych książek, jednak w późniejszych częściach mam wrażenie, że autorka za często się powtarza. Tak jakby była wypalona z nowych pomysłów. Tutaj natomiast wszystko jest jeszcze świeże. Nie przeszkadzało mi to, że właściwie z góry wiedziałam jak się ta część zakończy. Ba, nawet z tą wiedzą czytało mi się to niesamowicie przyjemne, bo już taki jest urok tych książeczek.

Octopus | 2015-09-21
Przeczytana: lipiec 2014

typowo wakacyjna lektura

LadyBlackCat | 2017-05-14

„Kot, który wąchał klej” to tom ósmy serii. Qwill osiedlił się już na dobre w Pickax, zintegrował się już z mieszkańcami tej miejscowości, ma nawet swoje sympatie. W tym tomie zostaje jakby postawiona kropka nad przysłowiowym ”i”, bowiem od czasu zamieszkania we wspomnianym miasteczku, nasz bohater żył jakby jako darmozjad, tzn. ze spadku po przyszywanej ciotce. Nie czuł się z tym najlepiej. Wmówił sobie, że chce napisać książkę i przez to też nie angażował się w inną pracę. W poprzednim tomie zasygnalizowane było, jak bardzo zaangażował się w powstanie lokalnej gazety. Sprowadził swojego przyjaciela Archa Rickera z drugiego końca kraju, aby mógł on zostać wydawcą. W tym właśnie tomie Qwill uzmysłowił sobie, że brakuje mu dziennikarstwa, które kochał i porzucił. Dołączył więc do zespołu redakcji i podjął się pisania felietonów, których tematyka miała zależeć tylko od niego. Zdecydował, że chce pisać o ciekawych ludziach, którzy robią ciekawe rzeczy. Wyszukiwać miał ich koło...

Lena | 2013-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2013

Uroczo nudna. Troszkę kryminalna, ale nie zbyt skomplikowana. W centrum dwa bardzo fajne koty ..... No poprostu w sam raz do kawy i polarkowego kocyka :D

Tilek7 | 2014-07-08

Dzięki tej serii książek przekonałam się do powieści detektywistycznych. Doskonały klimat. Ciekawa postać głównego bohatera. Koci pierwiastek. Wartka akcja. Książka napisana lekko i z humorem.

Goldie | 2016-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2016

Tym razem ginie kilka osób, aczkolwiek po kolei. Może dlatego w tej książce - mam wrażenie - jest bardziej intensywna akcja niż w poprzednich. Koty delikatnie naprowadzają na odpowiedzi, jednak nie jest to tak nachalne jak wcześniej. I dodatkowo koty też przeżywają tu przygodę! Nadal ci sami sympatyczni bohaterowie, trochę nowych postaci i ciekawe nieduże miasteczko gdzieś daleko w górach.

Ela | 2017-03-27
Przeczytana: 2017 rok