Kot, który wąchał klej

Cykl: Kot, który... (tom 8) | Seria: Dobry kryminał
Wydawnictwo: Elipsa
The Cat Who Sniffed Glue
kot, kryminał

Życie w Pickax może być bardzo spokojne, ale na pewno nie jest nudne. A z pewnością nie dla najlepszej partii w mieście, weterana dziennikarstwa Jima Qwillerana. Qwilleran, posiadacz odziedziczonej fortuny, i jego dwóch kocich kompanów, Koko i Yum Yum, przygotowują się do życia w pełnym luksusie. To znaczy do czasu, kiedy syn bogatego bankiera i jego żona zostają znalezieni martwi.

źródło opisu: Elipsa, 2008

źródło okładki: Elipsa,2008

schizma | 2010-06-26
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 26 czerwca 2010

Urocza opowieść o tym jak sprytnymi i inteligentnymi stworzeniami są koty.

Pickax to małe miasteczko, w którym mieszka Jim Qwilleran, dziedzic fortuny, a poza tym dziennikarz. Wszystkie sprawy toczą się utartym szlakiem, spokój zakłócany jest tylko przez ataki wandalizmu. Aż do dnia, w którym popełnione zostaje podwójne morderstwo. W rozwiązanie zagadki "kto jest mordercą i jaki był motyw?" angażuje się nie kto inny jak Qwilleran oraz jego dwa koty syjamskie - w tym jeden uzależniony od kleju.

Agatha Christie to to nie jest, ale czyta się całkiem przyjemnie - szczególnie przez obecność kotów (tak, bardzo lubię koty). Fabuła jest prosta, z jednym głównym wątkiem, jak w klasycznych kryminałach. Nieźle napisane i niby wszystko jest ok, ale czegoś jednak brakuje. Może pewnej świeżości, może czegoś innego. Dobre, ale szału nie ma. Aczkolwiek na lato w sam raz.

jabajbaj | 2016-03-20
Na półkach: Przeczytane, Kryminały
Przeczytana: 20 marca 2016

Tym razem czekał mnie powrót do jednej z wcześniejszych części tego cyklu i był to powrót bardzo udany. Naprawdę lubię całą serię tych książek, jednak w późniejszych częściach mam wrażenie, że autorka za często się powtarza. Tak jakby była wypalona z nowych pomysłów. Tutaj natomiast wszystko jest jeszcze świeże. Nie przeszkadzało mi to, że właściwie z góry wiedziałam jak się ta część zakończy. Ba, nawet z tą wiedzą czytało mi się to niesamowicie przyjemne, bo już taki jest urok tych książeczek.

Tilek7 | 2014-07-08

Dzięki tej serii książek przekonałam się do powieści detektywistycznych. Doskonały klimat. Ciekawa postać głównego bohatera. Koci pierwiastek. Wartka akcja. Książka napisana lekko i z humorem.

Lena | 2013-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2013

Uroczo nudna. Troszkę kryminalna, ale nie zbyt skomplikowana. W centrum dwa bardzo fajne koty ..... No poprostu w sam raz do kawy i polarkowego kocyka :D

Octopus | 2015-09-21
Przeczytana: lipiec 2014

typowo wakacyjna lektura

Goldie | 2016-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2016

Tym razem ginie kilka osób, aczkolwiek po kolei. Może dlatego w tej książce - mam wrażenie - jest bardziej intensywna akcja niż w poprzednich. Koty delikatnie naprowadzają na odpowiedzi, jednak nie jest to tak nachalne jak wcześniej. I dodatkowo koty też przeżywają tu przygodę! Nadal ci sami sympatyczni bohaterowie, trochę nowych postaci i ciekawe nieduże miasteczko gdzieś daleko w górach.

azalia87 | 2016-10-27
Przeczytana: 27 października 2016