Niewyzyskane siły życia

Tłumaczenie: Zofia Hartnigh
Wydawnictwo: Toporzeł
poradniki
Zydel

Dziś, gdy w świadomosci społecznej rodzi się przekonanie, że niewydolność we wszystkich dziedzinach życia materialnego i duchowego ma swoje źródło w zwyrodniałym stosunku ludzi do swojego życia, książeczki Mulforda stają się jedną z okazji do spojrzenia w głębsze obszary swojej osobowości. Poprzez zrozumienie, że charakter świata wokół nas jest konsekwencją i w zasadzie kopią naszych stanów...

Poprzez zrozumienie, że charakter świata wokół nas jest konsekwencją i w zasadzie kopią naszych stanów wewnętrznych, otrzymujemy świadomość odpowiedzialności za to, co dotychczas traktowaliśmy jako napór sił zewnętrznych niweczących nasze osobiste ambicje. Wraz z tą odpowiedzialnością dostajemy też siłę i narzędzia do uczynienia siebie i swojego otoczenia doskonałym, na miarę naszych odczuć dobra i piękna.

źródło opisu: http://toporzel.pl/ksiazka.php?id=3

źródło okładki: http://toporzel.pl/okladki/sily.gif

Antagonista Esklaważu | 2017-07-19
Na półkach: Przeczytane, Mam ebooka

Chyba jedna z dziwniejszych rzeczy jakie kiedykolwiek czytałem. Autor miesza chrześcijaństwo z panteizmem, dorzuca jakieś ezo-oszołomskie "prawo przyciągania" i udaje, że pisze poradnik psychologiczny "jak dobrze żyć". No jest parę dobrych rad w stylu "nie jeść w pośpiechu", albo "jeden dzień w tygodniu nie pracować", ale jest to tak biednie uargumentowane, że szkoda w ogóle czasu na to. Jeszcze bardziej mnie dziwi, że znalazłem to na stronie Wydawnictwa Toporzeł, które raczej zajmuje się filozofią kultury i jest bardzo antychrześcijańskie – słowo Jezus pojawia się tu wielokrotnie. No jeden wielki absurd.