Niewyzyskane siły życia

Toporzeł
1997-01-01
1997-01-01
Zofia Hartnigh
siły życia poradnik psychologia kulturalizm nacjonalizm wola mocy nadczłowiek stachniuk zadruga

2076

Chyba jedna z dziwniejszych rzeczy jakie kiedykolwiek czytałem. Autor miesza chrześcijaństwo z panteizmem, dorzuca jakieś ezo-oszołomskie "prawo przyciągania" i udaje, że pisze poradnik psychologiczny "jak dobrze żyć". No jest parę dobrych rad w stylu "nie jeść w pośpiechu", albo "jeden dzień w tygodniu nie pracować", ale jest to tak biednie uargumentowane, że szkoda w ogóle czasu na to. Jeszcze bardziej mnie dziwi, że znalazłem to na stronie Wydawnictwa Toporzeł, które raczej zajmuje się filozofią kultury i jest bardzo antychrześcijańskie – słowo Jezus pojawia się tu wielokrotnie. No jeden wielki absurd.